HORTUS

Rauch z hydrauliką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
HORTUS    32

Chciałbym spytać o zasadę działania rozsiewacza Rauch z hydraulicznym sterowaniem zasuwą.

Mam Raucha ZSB z otwieraniem ręcznym. W ubiegłym roku wpadłem na pomysł założenia siłownika i założyłem mu siłownik dwustronnego działania. Zamyka dobrze ale przy otwieraniu jest problem, zbyt duza siła na siłowniku. Chce pokrzywić rozsiewacz jak dochodzi dźwignia do ogranicznika ustalającego dawkę nawozu. Na wielu zdjęciach w internecie widać siłownik dwustronnego działania i ręczną dźwignię przy takich rozsiewaczach jak to wtedy działa. Może ktoś ma taki sprzęt,

Teraz już wiem że ten siłownik powinien byc ze sprężyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Przeważnie w rozsiewaczach jest siłownik założony w ten sposób ze ciśnieniem zamykasz a otwiera się samoczynnie po odcięciu ciśnienia poprzez działanie sprężyn ( Amazone) i to jest najlepsze rozwiązanie do tego typu maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

W Rauchu seryjnie montuje sie siłownik jednostronnego działania+ sprężyny tak jak kolega wyżej pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja mam raucha z siłownikiem ale nie ma żadnych sprężyn, na razie otwierałem ręcznie i nie wiem jeszcze jak to działa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Malkolm. Może chcesz sprzedać ten siłownik ?

Może ktoś ma taki oryginalny siłownik przy rozsiewaczu i moze zrobić zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie, mam zamiar go założyć wiosną, kupiłem nowy ciągnik którym będę rozsiewał nawozy i nie chciałem mieszać olei i zmieniać końcówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aagusia1008    24

HORTUS ja nie dawno nabyłem rozsiewacz rauch mds i mam hydrauliczne otwieranie ale na zewnątrz nie ma zadnej sprężyny,u mnie ona jest w silowniku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutekTM140    0

my mamy mds i zamykany hydraulicznie siłownikiem 2-stronnego działania. jeśli Ci to pomoże to jutro mogę zrobić zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tam są 2 sprężyny z jednej i drugiej strony siłownika, przynajmniej mi coś tak świta. Na tej fotce dobrze je widać -> http://www.agrofoto....4-kuhn-mds-921/

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Rozwiązań jest widzę wiele, tyle że MDS ma inny system sterowania zasuwami. Tam widze że dawka jest ustalana jakby po obu stronach rozsiewacza. Ja w swoim ZSB mam taką długą dźwignie z przodu. Siłownik przestawia tą dźwignę w czasie otwierania i zamykania. Zamykanie jest ok, pełne otworzenie siłownika dokładnie zamyka zasuwy, problem jest z otwieraniem, jak dźwignia dojdzie do ogranicznika trzeba bardzo uważać by nie pogiąć rozsiewacza, jeśli pracuję bez ogranicznika ciężko ustawić dokładnie dawkę. mam dokładnie tak jak na zdjęciu. zdjecie z netu.

post-41077-0-44981900-1360528281_thumb.jpg

Edytowano przez HORTUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ma ktoś na sprzedaż raucha mda 19.1 ? Jeśli w dobrym stanie i gdzieś w woj. opolskim to kupie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No właśnie widze, że nie ma ich.. Kupiliśmy dziś Unie brzeg nówke.. Nowego raucha 19,1 trzeba 15 tyś ponad, a Unia 11,200 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

i to był błąd, trzeba było dołożyć do innego, wszystko tylko nie rozsiewacz z Brzegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

po 4 latach robią się dziury, po 2 są już pryszcze i lakier odpada płatami, mycie nic nie pomaga, chyba że jak będzie nowy jeszcze opiaskujesz go, podkład epoksydowy i na to chlorokałczuk, może da radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reymo    0

HORTUS mam takiego ZSB 900,masz do niego tabele wysiewu,co zrobić by rozsiewał na całej szerokości równo,kupiłemgo niedawno i mam z tym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Poszukuję siłownik do zsb 900. Nie orientuje się ktoś gdzie można dostać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzech9931
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w ciągniku John Deere 4050. Po powrocie z pola, na drugi dzień nie działa hydraulika (ramiona, przedni tuz i zewnętrzne gniazda oraz wspomaganie). Zostały wymienione filtry oraz olej. 
      Ciągnik jak postoi dłuższy czas to po odpaleniu słabo ale delikatnie podniesie. Ale po opuszczeniu już drugi raz nie daje rady. Tak jakby brakowało oleju...
      Co mogę zrobić? ;(
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez Suchorski_15
      Witam, mam pytanie odnośnie ładowarki teleskopowej jcb 526-55 kupiliśmy ja okolo roku temu I od początku był Z nią problem, 
      Jeden z nich to właśnie hydraulika. Chodzi o to że gdy naladujemy pełną łyżkę (2.20m) np obornikiem to ma ciężko podnieść, lecz gdy wychylimy trochę łyche do wysypu odrazu podnosi Z lzejszymi ladunkami nie ma problemu. 
       
      Drugi problem jest taki że gdy uruchomimy skręt na wszystkie koła I chwilę pojezdzimy to skręty się zacinaja w sensie ze tylne koła są skręcone w prawo A przednie na wprost I trzeba od nowa je regulować co może przyczyna tych problemów? Pozdrawiam
    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez raszpl
      Witam, mam problem z MF 3060, a mianowicie chodzi o cisnienie oleju. Od jakiegos czasu zaświeca mi sie kontrolka " cisnienia oleju" a co za tym idzie, przedni napęd sam sie włącza. Robi sie tak podczas zdjecia nogi z gazu. Obawiam sie że czeka mnie wymiana pompy hydraulicznej. Przyczyną zapewne była duza ilosc opiłków metalu która pojawila sie z hamulcow w ktorych wytarly sie okladziny i co za tym idzie metal ocieral o metal. Mógłby mi ktos dać jakies rady, wskazowki co sprawdzić zeby upewnic sie cos mu dolega albo co mnie czeka z jego przyszłością?
      Z góry dzieki za odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj