Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
progressowy

Przepisy dotyczące budowy domu na działce rolnej

Polecane posty

progressowy    0

Witam.

Posiadam we wsi Pordenowo gospodarstwo 15ha. Na jednej z działek jest siedlisko,gdzie znajdują sie budynki gospodarcze oraz stary budynek mieszkalny. Obok siedliska mam działkę rolną na ktorej wczesniej był sad,a od paru lat sadze tam ziemniaki.

W planach mam wybudowanie domu na tej działce.

Czy ktoś z Was jest w stanie poprowadzić mnie krok po kroku w celu uzyskania pozwolenia na budowę?

Od czego zacząć?

pawelek98    34

musisz mieć mniej więcej wymiary domu, i skartowaną przez geodetę działkę (tzn musi być na miejscu geodeta i nanieść stan rzeczywisty), i jak masz wymiary budynku to złożyć wniosek w gminie o warunki zabudowy jeżeli masz gospodarstwo powyżej śr wojewódzkiej i sąsiedzi nie wniosą zastrzeżeń powinieneś dostać zgodę, a następnie do starostwa o pozwolenie, ale w najważniejsze w twoim przypadku to sprawa w gminie, a i dobrze by było gdyby gleba była klasy IVb, jak jest wyżej to trzeba coś tam zakręcić, ale wszystko ci projektant powinien wytłumaczyć.

Edytowano przez pawelek98

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelek98    34

musisz w gminie zapytać bo jak na jakimś zad*piu tak jak było w moim przypadku i w biednej gminie to problemu robić nie będą , musisz iśc do gminy

progressowy    0

Pójdę,pójdę tylko na początek muszę trochę zaczerpnąć wiedzy,aby nie wypaść tam jak osoba nie mająca zielonego pojęcia o budowie domu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować