Zaloguj się, aby obserwować  
rafalm1978

agregat uprawowy AGRO FACTORY

Polecane posty

rafalm1978    1

Witajcie

Napiszcie czy ktoś z was posiada taki agregat , jaką szerokość , jakość wykonania i czy się sprawdza.

 

Dodam że chodzi mi o agregat z przednim wałkiem na ciężkie ziemie (II i IIIa klasę ziemi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

do 3p to raczej 2.1m

poczekajmy może griga sie odezwie on w tym roku kupil jakis agregacik wlasnie do 3p a ziemi to za lekkich nie ma :rolleyes:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Mam z przednim wałem, szerokość 2,1m i do 60 tki to max na ziemie 2-3 klasa bo owszem pociągnie i szerszy (bodaj 2,4) ale spadnie prędkość. Ja w tym roku nie miałem okazji uprawiać bo wyjechałem po żniwach, ale dla testu Tato uprawiał po podorywce i jak zobaczysz sobie na Moje filmiki to będziesz widział jak szedł 3P Rozmawiałem z nim później jak uprawiał już pod siew i mówił że agregat się sprawdził i że po 2 przejazdach gleba była dobrze doprawiona i zagęszczona. Niestety mogę tylko napisać co przekazał Mi Tato bo sam tego nie widziałem. Co do jakości wykonania to spawy wyglądają na solidne ale troszkę ordynarne. Powłoka lakiernicza jest kiepska. Jak wrócę na święta zobaczę jak wygląda po sezonie uprawy i jeśli będziesz chciał wrzucę jakieś fotki. Ogólnie po tym co widziałem mogę Ci go polecić do 360 i na pewno wyłącznie 2,1m z tego co Ja szukałem na wiosnę to był to najtańszy agregat z przednim wałem na rynku. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Właśnie w agregacie uprawowym liczy się do dobrej uprawy prędkość.Właśnie do 3p czy zwykłej 360 to 2,1 do 2,4 a nie jak czytałem pod jakąś fotką 3p że do takiego to 2,8 :D

 

@griga ile dałeś za taki agregat i czy lepszy był by kombii b??Bo jest okazja kupić kombiaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Mam zwykłą 60 i bardziej myślę nad 2,1m z prostego powodu -prędkość.A na jakim biegu uprawiasz na 2 czy da radę na 3.Pisałem maila w sprawie ceny to mi odpisali za 2,1m-3000zł a za2,3m-3390zł (agregat z przednim wałkiem)+koszta paliwa za transport.

Mam pytanie czy wałki są na łożyskach czy na tulejkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja uwazam ze jak na 2-3 klasy ziemi to w granicach 2,1 - 2,4 m. Jak 2,1 to chyba na 3. Z Bometu sa na plastikowych tulejkach ale z AGRO FACTORY to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja uwazam ze jak na 2-3 klasy ziemi to w granicach 2,1 - 2,4 m. Jak 2,1 to chyba na 3. Z Bometu sa na plastikowych tulejkach ale z AGRO FACTORY to nie wiem.

Nie ma się co zastanawiać tylko 2,4 brać jak będzie ciężko zawsze ze 3 zęby można odkręcić i zwęźić do 2,1 a wałki i tak zrobią swoje i takiego oporu nie stawiają, różnica w cenie nieduża a z mniejszego większego nie zrobisz :D ale odwrotnie można, a kto wie może coś mocnieszego kiedyś kupisz i będzie jak znalazł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Właśnie w agregacie uprawowym liczy się do dobrej uprawy prędkość.Właśnie do 3p czy zwykłej 360 to 2,1 do 2,4 a nie jak czytałem pod jakąś fotką 3p że do takiego to 2,8 :D

 

@griga ile dałeś za taki agregat i czy lepszy był by kombii b??Bo jest okazja kupić kombiaka :)

 

Ja dałem 3170zł z dostawą pod dom. Co do kombiaka jeśli masz możliwość kupić go tanio to chyba raczej warto, choć nie mogę powiedzieć jednoznacznie bo nie miałem do czynienia z nowymi maszynami z uni jak z ich jakością. To co Ja mam jest troszkę niestetycznie wykonane i powłoka lakiernicza porażka! A swoją drogą rok temu pożyczyłem agregat 2,8m i ciągnik ledwo szedł po oranym na 2

 

Mam zwykłą 60 i bardziej myślę nad 2,1m z prostego powodu -prędkość.A na jakim biegu uprawiasz na 2 czy da radę na 3.Pisałem maila w sprawie ceny to mi odpisali za 2,1m-3000zł a za2,3m-3390zł (agregat z przednim wałkiem)+koszta paliwa za transport.

Mam pytanie czy wałki są na łożyskach czy na tulejkach?

 

 

Wałki są na łożyskach i uprawiałem spokojnie na 3

 

Nie ma się co zastanawiać tylko 2,4 brać jak będzie ciężko zawsze ze 3 zęby można odkręcić i zwęźić do 2,1 a wałki i tak zrobią swoje i takiego oporu nie stawiają, różnica w cenie nieduża a z mniejszego większego nie zrobisz :) ale odwrotnie można, a kto wie może coś mocnieszego kiedyś kupisz i będzie jak znalazł

 

Nie popieram takiego myślenia jak Twoje. Jak się coś kupuje to ma być dopasowane a nie na zapas. Ty kupujesz spodnie większe bo urośniesz? Agregat ma być dobrze dopasowany aby był właściwie wykorzystany, a demontując zęby wałki będę skakać po nieuprawionej glebie przez co nie będą właściwie zagęszczać tego co zostało wzruszone przez zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

wez 2.1 na poczatek, jak bedziesz mial za duzo luzu na ciagniku to zalozysz gesiostopki i bedzie miodzio.

ja mam kombiaka 3m i mtz sie przy nim nudzil, jednak jak ojciec zalozyl gesiostopki to ciagnik mial juz co robic ale przy okazji zredukowal ilosc przejazdow, teraz jak sie ladnie zaora to jeden przejazd i mozna siac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie popieram takiego myślenia jak Twoje. Jak się coś kupuje to ma być dopasowane a nie na zapas. Ty kupujesz spodnie większe bo urośniesz? Agregat ma być dobrze dopasowany aby był właściwie wykorzystany, a demontując zęby wałki będę skakać po nieuprawionej glebie przez co nie będą właściwie zagęszczać tego co zostało wzruszone przez zęby

 

Agregat to nie spodnie, a przedni wałek i tak idzie po nie uprawionym, a tylne wałki i tak mogą przecież jedą stroną zachodzić więcej na uprawione wcześniej, a jedyny problem jaki może wystąpić to uprwa od miedzy, a pozatym jak uprawiązępy to zruszona ziemi ajest wyzej jak nie uprawiona prawda?> Słyszałem o wielu przypadkach gdy ktoś dokupił wałki i z kultywatotem ciągnik nie dawał rady i wtedy odkręcali ludzie zęby, pzoatym napewno ,masz takie pola gdzie i na 2,4 będzie śmigał

 

Myśląc tym sposbem to nikt by chyba więskzego ciągnika jak 60km nie kupował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Widzę że nie przekonam Cię do logicznego gospodarowania bo wyznajesz zasadę która zawsze mnie bawiła, "nie ważne jak byle jak największe". A co do kupowania ciągnika to przecież jak ktoś kupi ciągnik np 65km to co wtedy 2,4 też będzie mały bo przy 2,1 wychodzi 22.3 KM/m w ciągniku 47 KM a przy 2,4 w ciągniku 65Km 27 KM/m więc zgodnie z Twoim myśleniem już był by za mały. Mnie się wydaje że jak ktoś chce kupić ciągnik to nie kupuje maszyn wcześniej takich które były by dla niego niewłaściwe a dobiera je tak aby to pod niego były nastawione.

Jakieś 3 lata temu pożyczyłem agregat ok 2,5m z pojedynczym wałkiem z tyłu i ciągnik miał o wile ciężej niż teraz w 2,1 z 3 wałkami. A już dawno jest udowodnione że najważniejsza przy uprawie biernej jest wysoka prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Oczywiście że lepszy jest agregat ciut za mały niż za duży. Ja mam 2,8 do zetora 7711 i jest gitara, chodzi sobie spokojnie, nie przemęczam go, jadę szybko ,ziemia lepiej uprawiona czyli lepsze wschody i lepszy plon. Paliwa więcej nie spalę bo ma lżej niż w 3,2 który brałem pod uwagę, ale dobrze że zrezygnowałem bo byłby ciut za wielki, a jedyne co byłoby w nim lepsze to tylko to, że pokazałbym się we wsi że mam rozkładany przez siłownik, ale ja takimi kryteriami się nie kieruję. Ja mam z agro-factory i bardzo jestem zadowolony. Miałem jedną wadę fabryczną- brak jednej smarowniczki przy wałku przednim ale naprawiono to i nie mogę narzekać. Myślałem, że za tą cenę łapki się zedrą po 10 ha a on obrobił już ok 60 ha i są jeszcze w dobrym stanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Ja dałem 3170zł z dostawą pod dom. Co do kombiaka jeśli masz możliwość kupić go tanio to chyba raczej warto, choć nie mogę powiedzieć jednoznacznie bo nie miałem do czynienia z nowymi maszynami z uni jak z ich jakością. To co Ja mam jest troszkę niestetycznie wykonane i powłoka lakiernicza porażka! A swoją drogą rok temu pożyczyłem agregat 2,8m i ciągnik ledwo szedł po oranym na 2

 

Ale ja 3m kombii b do zetora 7011 :D

Do 3p do 2,1 wystarczy nie większy :) 3p bedzie leciał gładko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Kombii idzie lżej w polu niż te tanie agregaty, ale nie wiem z czego to wynika ale tak jest. 3m do 7011 to odważna decyzja, na 2 pójdzie na pewno ale na 3 biegu wątpie, a trzeba jeździć jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mam w mf 255 2,8 sprężynówke na 14 zwykłych zebów z szerokimi noskami a do tego pojedyńczy wałęk z bometu, wiec ma tak że ma bardzo ciężko ale na 1H radzi sobie dobrze bo tu o głębokość przecież nie chodzi? Ale jak spróbuje na 2H to dopiero dobrze wygląda pole, no ale na 2H to zarzynanie ciągnika i byle czego spada z obrotów, więc jak ja robie z 2,8m to chyba te wąskie ząbki wiecej jak ciężka brona nie stawiaja oporu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Jak nie robota??Ja wiem że im szybciej tym lepiej ale na 2 już jest wystarczająca prędkość :D

 

@griga oglądałem twój filmik i widzę że 3p radzi sobie dobrze z tym agregatem więc czemu 7011 miałby nie dać rady z 3m??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

jak kupowalem agregat uprawowy 3 m ,waskie zeby-30 szt,dwa walki z tylu i facet mowil ze 3p go ciagnie to ;) ,a potem jak mi nawalil zetor to podpiolem 3p i w pole.nie trzeba wtedy wspomagania.idzie na 2 szosowej i to lepiej na glinie i ile niz na piasku.chyba ze jest mokro to sie topi ale to nie robota tylko meczarnia i trzeba uwazac bo przod podnosi,wiec za duza maszyn to nie jest to


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Już zdecydowałem ,po konsultacjach ze znajomym który od kilku lat używa Moskita 2.4m z przednim wałkiem kupiłem taki sam.Zdjęcie zamieściłem w galerii.Mówi że robi porzadną robote ,dwa przejazdy i pole gotowe do siewu, a w kukurydzy nie zapycha się. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj