Skocz do zawartości
Przemek077

Zetor 10145 problem z załączeniem przedniego napędu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Przemek077    0

Siemka. Mam problem z Zetorem 10145 z 88r. sprowadzonego ze Skandynawii. A mianowicie przedni napęd ma załączany przyciskiem no i nie chce się włączyc. Co może byc przyczyną tego? Złe podłączenie czy jakas grubsza awaria ( mikropompka)? Weźcie cos podpowiedzcie bo jestem zielnony co do zetora, bo został kupiony na świeta :).

Marcin91    280

Najprostsza czynność - czy szukałeś od tego jakiegoś bezpiecznika? Czy WOM i żółw/zając działa prawidłowo? Jeżeli mikropompka jest uszkodzona to te elementy też nie działają bądź działają nieprawidłowo. No i ewentualnie możesz mieć uszkodzony elektromagnes albo pourywane kable dochodzące do elektromagnesu. To ostatnie miałem u siebie w 8145.

Przemek077    0

Żółw i zając działają, wałek WOM też działa:) Kable sie wydają na dobre jeszcze dokładniej musze sprawdzic, a może i ten elektromagnes. Muszę po sprawdzac to:) ale dzieki za małą pomoc:)

A i jedno może jeszcze ktoś ma elektroniczną wersje katalogu częsci do tego zetora?

Wiadomość z agroFakt.pl

pimper21    49

Witam mam problem z zetorem 10045 mianowicie nie działa przedni napęd na zającu, na żółwiu działa ale nie zawsze . i jeszcze jak się rozgrzeje to jak orkę robię np. to jak mam na zającu to samo się przełącza na żółwia i tak szarpie (to występuje jak ujemne gazu) jak dodam wszystko wraca do normy, wałek wom działa, także ja już nie wiem co o tym sadzić czy mikro pompka czy może ten zawór pod pokrywą , wiem tez ze jest jakieś sprzęgło przy tej przystawce od przedniego może tam coś siedzi jeżeli ktoś wie od czego to zacząć to niech pisze.

Edytowano przez pimper21

Tomson402    29

Kolego pimper21 dolej sobie oleju bo jak masz mało oleju to na małych obrotach , masz małe ciśnienie oleju i temu tak cię dzieje . A tam potrzebne jest określone ciśnienie oleju

_lolo_    0

Czy może mi ktos odpowiedzieć na mój post w temacie ''Zetor 10145''. ostatni post.

Przemek077    0

Panowie mam jeszcze jedno pytanko a mianowicie:

Mała ilośc oleju w skrzyni może byc przyczyną nie działającego napędu? Ile wchodzi do skrzyni oleju?

pimper21    49

no to raczej jasne że jak mało oleju to może nie działać :) dolej do stanu i bd ok , co do mojego zetorka to rozebrałem sprzęgło przedniego napędu i tam racze wszystko jest ok

pimper21    49

Tylko że ten jest na linkę załączany a ty maż na elektromagnes !!

A co do mojego zetora w sprzęgle przedniego napędu siedziała ta tulejka :)http://www.sklep-gre...ucts_id/22064�� mianowicie wytarły się w niej 2 rowki zrobiliśmy to na "klej" ponieważ nie idzie dostać oryginału tylko tandetne podróbki które włożysz ręką bez problemu a tą starą to czea było się trochę namęczyć aby włożyć byliśmy w kilku sklepach po a tulejkę i wszystkie wracały z powrotem do sklepu. To tak dla wyjaśnienia tematu, a co do napędu działa na razie :)

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Przemek077    0

No na linke specyjalnie przerabiałem:)

Przerobione i działa bez problemowo, wina tego rozdzielacza była:)

Lewy410    3

mam problem w zetorze 7341 przedni napęd nie chce się wyłączyć jak moze być przyczyna

kojot629    228
Napisano (edytowany)

Chłopaki, mam taki mały feler w 10045, ze zeby załaczył sie przedni naped musze wyłaczyc i znow właczyc pompe hydrauliczna. Kto wie co moze byc przyczyną?

Edit. Oleju stan i filtry czyste jak cos.

Edytowano przez kojot629

kojot629    228
Napisano (edytowany)

Pomoze ktos?

Edytowano przez kojot629

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez marioc14
      Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z hałasem w przednim moście jest to tak jakby trzeszczenie skrzypienie przy skrecaniu przy jeździe na wprost i przy wyłączonym napedzie tego problemu nie ma. Dodam jeszcze że wygląda to tak jakby oba koła ciagnely jednocześnie olej wymieniłem na fusch 80w90. Mo ze ktoś spotkał się z podobnym problemem ?
      Pozdrawiam
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic
    • Przez Mateusz_320
      Witam panowie mam problem w swoim zetorze 5211 91r obrotomierz pokazuje tylko obroty silnika a niestety moto godzin nie nabija długi czas. Pomoże ktoś?