Zaloguj się, aby obserwować  
michal16

JD ale jaki 6930-7730 ??

Polecane posty

michal16    1

mam zamiar kupować ciągnik na 120 ha i troche usługi w trudnych warunkach uprawy i nie wiem co wybrać bardzo jestem napalony na 7730 tylko nie wiem czy sie opłaca bo nie bedzie wykorzystany a 6930 by niby pasował ale to juz nie jest to co jego większy kolega. głównie mi chodzi o prace w ciężkim pługiem 5 skibowym zawieszanym i transport. prosze o opinie i jakieś informacjie jak palą i jakie koszty utrzymania. a moze cos z innej stajni na przykład NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

nie tych modeli nie chce za bardzo bo mało sie różnią cenowo od 7730 a na 6930 troche kasy by sie zaoszczędziło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja bym brał 7730...120 hektarów + usługi + ciężkie warunki do uprawy = kupa roboty = 7730... ^^ :rolleyes:

 

Jeszcze pewnie będziesz miał szansę powiększenia areału, więc ciągnik ten Ci się przyda... ;) ^^

 

POZDRAWIAM... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Lepiej wziąć większy, może dokupisz pola i usługi rozkręcać się będą, zapas mocy jest wskazany :rolleyes:


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

dzięki właśnie mój tata jest tego samego zdania ale ja troche sie obawiam przeciez to powazny zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
dzięki właśnie mój tata jest tego samego zdania ale ja troche sie obawiam przeciez to powazny zakup.

 

Wiadomo..ciągnik watr dużo kasy, ale sądzę że warto... ^^ :rolleyes:

 

Dziwny przypadek, bo to zawsze osoba starsza bała się brać taki sprzęt, a tu odwrotnie... ;) ^^

 

POZDRAWIAM... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

tak własnie mamy bódowac magazyny na wiosne i jeszcze pare innych inwestycji by sie przydało i tez trzeba byc przygotowanym jak by była okazja pola jeszcze dokupić wiec lepiej sie nie nadwyrezac no ale wiadomo kiedy bedzie jeszcze taka okazja zakupu takiego Jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
powazny zakup.

też chciałbym mieć taki poważny zakup i dylemat

pozdrawiam :rolleyes:


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

szczeze mowiac to ja to nei widze zadnej sensownej wypowiedzi :rolleyes:

a moze ktos powie ze i ja nic sesownego nei pwoiem ale coz bede mial inne zdanie otoz

ciagnik z tego co czytam ma byc do transportu i ciezkiej pracy to wiec jd 7730 wazy jeslis ie nie myle cos okolo 11ton (mojm zdaniem za duzy jak na transport i jeszcze zallezy z jaka przyczpka) na 120ha to mojm zdaniem 6930s to az za duzo spokojnie takim sprzetem mozna obrobic 200ha nawet ciezkiej ziemi bo po co kupowac 5skib skoro mozna 4?? a roznica cenowa w zakupie jest zapewne ogromna a z tego co czytam masz jeszcze zamiar pobudowac magazyny ziemie kupic czy cos to sie zastanow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

dzieki za odp na moje pytanie własnie ja juz mam ten 5 skibowy pług. ciagnik by miał ciagnac zestawy 18 i 15 tonowe po dosc duzych górach.. a z polem to teraz jest dosc ciezko kupic a wrecz niemozliwe nom ale zawsze trzeba byc przygotowanym bo okazjia moze sie zawsze jakas trafic. a tak wroku orze około 180 ha

 

prosze o opinie i jakieś informacjie jak palą i jakie koszty utrzymania.. ile np by paliły w tym pługu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

dzięki Pavel ale ja już to czytałem i cały czas sledze :) na aerofoto spędzam bardzo dożo czasu :) a założyłem te temat ponieważ chciałem sie dowiedzieć o nich od użytkowników tych ciągników i tez dowiedzieć jaki mógłby być inny ciągnik nie odbiegający od JD i w tej klasie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chyba nie masz sie nad czym zastanawiac, skoro trudne warunki, gorki to wez 7730 najlepiej z AP i resorowana osia, nie ma co oszczedzac pozniej tylko bedziesz zalowal, ze roznica az tak duza nie byla a zyskalbym sporo i by sie przydalo :D takiego ciagnika juz nie bedziesz mogl wymienic przez przyszle 10 lat :) chyba ze w totka trafisz.

jesli szukasz jakiejs alternatywy to moze w fendtcie serii 800 cos znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

dzięki no właśnie to jest zakup na lata :) wiec trzeba sie poważnie zastanowić myślałem tez na 818 jest naprawdę ekstra.. Tata jednak nie chce z automatem (choć w koncu to będzie norma) ale mnie wystarzajacy będzie z tardycyjna skrzynia.. i Jd jest w miarę tej samej cenie a nie jest tak masywny jak 7730 a to przeważa . zastanawiałem sie tez nad jakims Nh bo mam kombajn TC 56 hydro i może lepiej by było mieć z jednej stadniny serwis i wogule... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

To raczej nie problem, chyba że zawiść siegnie serwisantow, ale wątpię. :D

 

popatrz pod zdjęciami takich sprzetow (7730, bo 6930 na AF nie ma) tam sa wypowiedzi użytkowników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

tez popieram 7730 bo jednak cięzszy i pewniej sie bedzie czół z tym pługiem niz 6930 :) może lepiej AP wziąsc bo pozniej bedzie "a przydałoby sie" więc powaznie to przemysl... z tego co wiem to Rayan ma 7730 wiec mozesz z nim pogadac on ci duzo powie o nim :)

a z seri 6x30 ma chyba tylko mav ale to 6630 :) a z NH jak juz myslisz o nich to cos z tej seri po TVT czyli chyba t7500 lecz JD ma większą renome i lepsze wykonanie...

może serwisanci nie bedą ci robic na złosc ze nie wzioles ciągnika NH :D w końcu dla nich to praca oni robią kase biorą a czy bedziesz mial ursusa czy fendta to ich raczej olewa :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
może lepiej AP wziąsc bo pozniej bedzie "a przydałoby sie"

no ja zrozumialem, ze ojciec ma obawy przed bezstopniowa, wiec postaraj sie go uswiadomic, jesli sam nie dasz rady, to niech przekona go ktos z odpowiednim autorytetem (to dziala ;P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukerat   
Gość lukerat

jeżeli ten ciągnik ma chodzic z 5 obracana na ciężkich gelbach to powinien byc wiekszy od 6930

osobiscie uważam że powinienes kupowac osprzet pod ciągnik a nie odwrotnie ^_^

na areał 120-180ha spokojnie starczy ci 6930

a jak chodzi o skrzynie to popieram automat konfort pracy jest o niebo lepszy

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

jak już wielokrotnie wspomniałeś ma służyć także do transportu więc wybrałbym skrzynię automat - super sprawa w transporcie - polecam

 

a ciągnik to raczej patrzyłbym a SERWIS


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal16    1

dzięki za odpowiedzi nom wałsnie ale serwisant powiedział ze te automaty w Jd są rewelacyjne do transportu a do pracy w polu już mniej i zeby wybrać inny rodzaj skrzyni ten bardziej zaawansowany ale stopniowy.. a kupiłem 5 do deutza 150 koni i ciężko z nia ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Tylko pamiętaj że np: JD w skrzyni Auto powr w polu więcej spali bo będzie miał większą utratę mocy a to wszystko przez tą skrzynię :/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj