krzysiek79w

Nieuczciwi dostawcy cieląt

Polecane posty

krzysiek79w    31

Czy komuś z Was zdarzyło się że został oszukany przez dostawcę cielaków ? w jaki sposób sobie z tym radzicie?

Edytowano przez razor275
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

powinienes dostac oskara za ortografie. prawdziwe mistrzostwo. przecietny obywatel by nawet nie wpadl na to jak wiele bledow mozna zrobic w jednym slowie. gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Poprawione, ale i tak źle :D "Nie uczciwi" pisze się "Nieuczciwi", nie żebym się czepiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Może nie każdy jest mistrzem ortografii ale jest doskonalym fachowcem w hodowli czy uprawie.Aż tak nie można się czepiać.Ale to tak poza tematem.

Ja co roku dokupuję ok.20 sztuk cielaków,moze to niewiele,ale bez grosika nie ma miliona.Trzeci rok juz nie korzystam z dostawcy cielaków "mięsnych".Niestety trzeba tylek ruszyć i poszukać po rolnikach,a handlarzowi pięknie podziękować.To dla niego moim zdaniem największa kara jak zostaje z niesprzedanym towarem.Cielę to nie deski czy zboże,że można położyć w stodole i czekać na klienta.Zreszta wystarczy wejść na Agrotradera czy Allegro i tam widac ile jest cielaków,a najwięcej reklamuje się towar niewiele wart.Jakby pan.D z Tarnowa mnie nie "wy.....ł,to juz kupiłabym u niego 60 sztuk.Proste jak budowa cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

no tak ,ja podobnie pojedyńcze sztuki zbieram,lecz autor tematu działa na większą skalę i dla niego zbieranie po jednej sztuce nie wypali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja również kupuje takie rzuty po 20-cia szt cieląt. Zawsze jadę wybierać cielęta. Po wybraniu długo sie przyglądam czy cielęta nie są smutne, osowiałe, biegunkujące. Zrobiłem kilka takich rzutów i nie narzekam. Ostatnio kupuje takie cielęta w wadze ok150 kg to naprawdę nie mogę na nikogo nic złego napisać. Na takim żarłoku to juz dużo więcej widać niż na cielaku kupionym z mleka. Pośrednicy przerzucają cielęta nie dbając o zdrowotność, głównie nie odpowiednie grupowanie cieląt(osowiałe, zdrowe), oraz przeciągi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Ja mistrzem ortografi nie jestem, pisałem to już nie raz, więc przepraszam za błędy wybaczcie, ale zmieniamy temat, tak ja kupuję większe ilości cieląt 50-70-100 albo i więcej, więc trudno tyle nazbierać jeżdząc po okolicznych wioskach. Poza tym nie kupuję cieląt typu cb,hf itp. tylko rasowe ewentualnie bdb. krzyżówkę więc ruszanie mojej d... nic nie da. kolega pisze o Sebastianie D. ale on nie prowadzi swojej działalności w Tarnowie tylko w okolicach też od niego brałem cielaki tylko zaczą kombinować no i nie jest w stanie tyle zebrać dobrego towaru bo w czwartek tankuje włoch a dla nas zostają tylko ochłapy. koledzy piszcie na temat bo w moim przypadku to nie żarty straciłem sporo kasy i chciałbym to odzyskać chociaż w pewnej cześci a nie naśmiewacie się z moich błędów. błędy robią wszyscy nie koniecznie ortograficzne . jeżeli jest ktośna tym forum kto był w podobnej sytuacji i udało mu sie odzyskać kasę i nie rażą go moje błędy niech napisze w jaki sposób to zrobił moze być na pryw. smertin mi chcesz dać nagrodę nie zapomnij o sobie :)

Edytowano przez krzysiek79w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Ciężki temat mnie wykolegował gość który piastował fotelik w sejmie mało co nieskasowałem hodowli przez patałacha jak z nim rozmawiałem przez telefon to powiedział mi że jak chce to adwokaci też muszą zarabiać :-) takie sprawy trzeba załatwiać po dzentelmeńsku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

już byłem u prawnika mam wszystkie dokumenty badanie opinie fachowców (wirusologów)fak-vat za leczenie pokwitowania za odbiór padliny pocieszył że sprawa do wygrania ale powiedział też że może się ciągnąć latami i będzie to trochę kosztowało a napewno będą odciągać i nie skończy sie na kilku sprawach.tacy ludzie nie mają honoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

badałem surowicę , bydo zostało wstawione w nowy budynek ,warunki perfekt dla bydła, wizyta lekarza specjalizującego się w pewnym rodzaju bydła na 4-y dzień wysokie gorączki , dostałem oficjalne pismo że zostały zaszczepione antybiotykiem i szczepionką(bardzo drogie leki)a w badaniach wyszło co innego nie chce się rozpisywać ze szczegółami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Niewiem ale uważaj żeby na tym biznesie tylko prawnik niewyszedł zarobiony, zastanów sie jakbyś sie bronił na miejscu gościa który ci wcisnął ten syf to wtedy zrozumiesz czy jest sens sie za niego brać, wiesz na pytanie do prawnika czy wygramy tą sprawe to oni odpowiadają proszę pana czy wygramy? Musimy ją wygrac! Prawda jest taka że prędzej czy puźniej każdego ożenią te handlaże z jakimś dziadostwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

jak będą tak wszyscy podchodzili do sprawy jak Ty to te .......... będą kupować sam szmel ,a będą do sprzedawać za mercedesy będą kroić kupę kasy a wszyscy pokornie bedą im płacić i to za każdym razem wiekszą cenę i będą się czuli bezkarni, ciekawie czy tak samo byś mówił jak by to była Twoja kasa i byś sobie odpuścił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Witam nam jako kolegom po fachu pozostaje tylko współczuć i życzyć powodzenia w odzyskaniu kasy trzymam kciuki za Krzyśka79w. A co do błędów to się czepiają tylko tacy co nie mają nic mądrego do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Są tacy ludzie do wynajęcia którzy ściągają pieniądze(po części wiadomo w jaki sposób)Swoje też kosztują, ale jak sprawy mogą się ciągnąć latami to wolał bym w taki sposób to załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Kolego wyżej pisałem że już to przerobiłem i za moje już nawet fiata 126P sobie niekupią, a najbardziej rozpi....la mnie to jak wy tu do siebie piszecie ja kupuje tam i nienażekam a ja tam już 3 lata i nienażekam każdemu sie wydaje że takie szmaciaża zna i dlamni naszykuje lepsze cielaki a wszyscy są tyle samo warci martwią sie o własny portwel a jest klijentów do krojenia w Polsce w brud. Wiem że chciałbyś usłyszeć że masz szanse idz do sądu wygrasz sprawe i odzyskasz pieniądze ale niezawsze tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

myślałem i o tym, kiedyś sam sie zajmowałem długami tylko na legalu ale oni po zrobieniu swojego potrafią jeszcze jakiś czas od ciebie pobierac odsetki, wiesz co mam na mysli?

 

mi nie zalezy na słodzeniu tylko na sensownym pomyśle co dwie głowy to nie jedna czaisz sprawę a na forum jest dużo ludzi którzy w rozmity sposób sobie radzi z takimi ludzmi jeden z kolegów na pw. podpowiedział antyreklama i to jest pomysł warty uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

No o tym nie wiedziałem.

To można na tym jeszcze gorzej wyjść jak bez tego.

Trudna sprawa w sądzie to nie oszukujmy się da się wygrać ale łatwo nie będzie

Myślę ze najlepiej zgłosić się po swoje pieniądze za padnięte sztuki.Jak będzie was kilku myślę ze nie powinien się stawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego krzysku 79w, w temacie "gdzie mozna kupić cielaki mięsne wypowiedziałeś się: cytuje" ktoś się nie źle bawi w świeta za te cielaki ja kupiłem 1950 bruttu zaszczepione(draksin-bowipast-vitaselen) i z transportem i krzykneli że drogo a za taką kasę to szok i jeszcze piszesz że cena do przełknięcia"

Z tego wpisu wynika ze był okres kiedy byłeś zadowolony z zakupionych cieląt i nawet krytykowałeś zakupy innych kolegów z forum. tak się składa że ja też kupiłem te cielaki po 2100/szt i uważam ze dokonałem uczciwego zakupy za towar w wadze 150 kg i naprawde dobrze przygotowany (profilaktyka weterynaryjna odpowiednia) więc proponuje troszke pokory i nie wyciągać tak szybkich wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Panowie może nie na temat ale mam pytanie czy ile wam zostaje z byka netto jak bulicie po 2 koła za cielaka czy niezastanawialiście sie nad swoimi mamkami przecież ona niezje przez rok za 2tyś no i wizyty wetwrynaryjne dużoooo żadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

kolego po pierwsz a gdzie napisane jaka to waga ?od pierszych dni zaczeły się problemy całe święta przez sylwester i aż do dzisiaj są problemy na okrągło termometr w zadku i leki . więc albo piszesz faktycznie i rzeczow albo nie dąsaj się jak panienka.w dodatku zadnych szczepień tymi lekami nie było co miałem zadeklarowane a w przeciwnym razie sam bym je poszczepił tą szczepionką i antbiotykiem tylko innym i odszedł by jeden może dwa następna dawka po około trzech tygodniach tej szczepionki ale już popij wodą.korsaz nie każdy ma warunki na mamki ja mam łąki daleko w dodatku potrafią zawinąć taką mamkę o byczku nie mówiąc.ja obracam cielakami dwa razy do roku i sporo wiecej zostaje niż z tej mamki i jednego cielaka o ile jest zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj