Zaloguj się, aby obserwować  
Cichy1925

1500l 18h co wybrać?

Polecane posty

Cichy1925    1

Mam w planach zakup w tym roku nowego opryskiwacza beczka 1500l lance 18m.. I teraz nie wiem co wybrać w planach był cały czas krukowiak apollo lance składane ręcznie lub pilmet ale pilmet jakoś mi nie podchodzi. Ale teraz tak troszkę poprzeglądałem forum i tak z różnych tematów troszkę zaczerpnąłem wiedzy i tak patrząc jeszcze na propozycje np. Bury lub Tad-len to niewiem czy nie skusić się na coś od nich cenowo dużo niższe wszystko też na podzespołach włoskich propozycja ciekawa. Tylko chciałbym zasięgnąć wiedzy od użytkowników tych opryskiwaczy głownie to chodzi o lance wytrzymałość i poziomowanie bo ja podzespoły takie same wykonanie nie najgorsze to na co jeszcze zwracać uwagę. Będzie to użytkowane w średnim gospodarstwie także i inwestycja jest na kilkanaście lat. Także proszę o wasze opinie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Pilmet wcale nie jest taki zły, kilkanaście lat pochodzi bez napraw jak będziesz go mądrze użytkował. Ja kupowałem co prawda używany ale jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

kup sobie hydraulicznie rozkladane lance , potem bedziesz żałował ze nie kupiles takiego


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam Burego ale małego bo 600l jak narazie 3 rok użytkowany na 13ha i lakier jest wszystko ok. tylko to samopoziomowanie pozostawia wiele do życzenia myślałem ja przerobić ale musi być ciepło i jakoś koncepcja.

odnośnie lakieru hm.. mam obsesje po każdym oprysku myty jest ciągnik i opryskiwacz. a używam go dość dużo. i polecam tak jak kolega wyzej napisał hydrauliczne rozkładanie pomaga w życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

krukowiak z hydraulicznymi to akurat za dużo wyjdzie ale jak bury albo tad-len to hydrauliczne bo zapomniałem dopisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Koledzy dołączę sie do pytania ale ja szukam używki 18m ewentualnie 21m bo co za różnica, hydraulicznie rozkładany tak żeby 360 dała rady ewentualnie bede szukać mocniejszego ciągnika później MTZ 82 na początek w zastępstwie 360-tki. za czym sie oglądać bo sam bym szukał Hardiego bo mam taki 600L ale ewentualnie inne marki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

ręcznie otwieranych to niema co brać ja sie nowy kupije to trzeba brac to co najlepsze

 

 

wcale nie mówię że nie chciałbym np. lemkena albo jakiegoś kvernelanda ale niestety fundusze tylko mi pozwalają na taki sprzęt jak wyżej pisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Koledzy dołączę sie do pytania ale ja szukam używki 18m ewentualnie 21m bo co za różnica, hydraulicznie rozkładany tak żeby 360 dała rady ewentualnie bede szukać mocniejszego ciągnika później MTZ 82 na początek w zastępstwie 360-tki. za czym sie oglądać bo sam bym szukał Hardiego bo mam taki 600L ale ewentualnie inne marki?

Cenię Hardiego za jego rewelacyjną pompę ,reszta taka sobie (cztaj używane z lat 90-2000).


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

amuślałeś nad biardzkim u nas w okolicy jest 7 tych opryskiwaczy i ja na razie nikomu sie nie popsul i wszystko chodzi bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja chyba sie skusze na tad-lena tylko zawieszany 1200L 15m lance ze stabilizacją zastanawiam sie jeszcze nad hydrauliką


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pola o regularnych kształtach i bez słupów to hydraulike mozna sobie odpuścić.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Ja czekam na swojego TAD-LENA niby 1000l ale pewnie beczka będzie 1200l na kołach 9.5/24 ,belka 12m [taką chciałem gdyż pola nierówne] ale można zamówić 15 lub 18 m. Ja bede miał stabilizacje wymuszoną [ przez siłownik hydrauliczny do poziomowania belki] Ja brałem pod uwage też PROMARA ale wybór padł na tadlena a czy dobry to sie okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

farmervip masz może cene tych tadków i jakie wyposażenie bierzesz?? bo zastanawiam się nad zawieszanym lub ciąganym i nie wiem co wybrać jak ktoś ma doświadczenie wiekszymi zawieszanymi czy pilmet czy krukowiak chętnie wysłucham :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Podaj mi swojego maila to ci prześle cennik i wyposażenie Tad-Lena, ja bym osobiście polecał zawieszany


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj