Zaloguj się, aby obserwować  
radeek

Fiatagri

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radeek    0

mam Fiatagri f 100 dt i mam taki problem. Strasznie wolno opadają pugi i to zwalnia orkę. Da sie przyspieszyć jakos opadanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli masz wersje bez EHR to tylko kwestia regulacji linki przełącznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Witam

Rozglądam się za ciągnikiem, trafiłem na model F100 i F130, wsumie nie mam dużo pola, gdyż zaledwie 20ha ale pracuje i muszę szybko wykona pracę. Na co ma zwrócić uwagę przy oglądaniu tych ciągników. Te egzemplarze juz oglądałem ten F100 niby ma niecałe 7000 ale pracował w ładowaczu, ma pneumatyke, właściciel go kupił w zeszłym roku od handlarza i teraz sprzedaje, twierdzi, że za słaby dlka niego, wymienił haki tylne bo były wyjechane, węże hydrauliczne powymieniał po maską, oleje, robił uszczelniacze w jednym z przednich kół, nowy akumulator, ciągnik ma EHR i był malowany z tyłu ciągnik, slinik nie był malowany. Drugi ten F130 widać że nic nie było robione już jest 3 lata w polsce, ma ok 8000 opony przednie nowe ty ł tak z 40% bierznika, podnośnik mechaniczny. Na co zwrócić uwagę przy ogledzinach tego ciągnika, słyszałem, że skrzynie w tych ciągnikach są smarowane przesz jakąś pompę co również podaje olej do wspomagania i tego trzeba pilnować aby skrzynia nie poleciała. Mam jeden dylemat z tym ciągnikiem jego gabaryty, ponieważ mam małe podwórko i w pierwszej wersji myślałem o jakimś ciągniku 4T ale wydaje mi si że z 6 powinno być mniej awarii. W tej chwili mam MF255 i trochę się boję iż na podwórku będzię problem z manewrowaniem takim ciągnikiem. Czy jest duża różnica pomiędzy np case 4240, jd6400, MF6150, Renault103-54. Te ciągniki są w dobrej cenie f100 za 40000 a F130 za 50000. Prosze o jakieś podpowiedzi?

Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1203    0

mam Fiatagri f 100 dt i mam taki problem. Strasznie wolno opadają pugi i to zwalnia orkę. Da sie przyspieszyć jakos opadanie ?

U mnie w 70-90 DT na tylnym moście przy rozdzielaczu podnośnika jest możliwość regulacji szybkości opadania podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sylwek1100
      Witam koledzy. posiadam od nie dawna fiata 70-90dt i potrzebne mi kilka wiadomości na jego temat.
      po pierwsze szukam instrukcji obsługi i katalogu części
      po drugie na jakiej zasadzie działa w tym ciągniku sprzęgło wałka bo ja mam z nim problem bo nie działa wogóle
      po trzecie to słabo działa mi w nim wspomaganie
      Koledzy pomóżcie bo mało informacji w necie moge znaleźć na temat tego ciągnika
    • Przez niedzwiadek97
      Zastanawiam się nad kupnem ciągnika głównego czyli orka,gruber,transport, i niestety mam dylemat który wybrać Renia wydaje się bardziej muskularna i podobno bardzo oszczędna, z fiatem Winner`em nie miałem styczności lecz posiadam Fiatagri 90-90 i jestem z niego zadowolony ale ciekawe jak się sprawuje Winner. W grę wchodzi również Renault 145.54 i Fiatagri F130.A i czy wersje z EHR czy bez? Jeśli ktoś miał styczność z którymś z tych ciągników, bardzo proszę o wypowiedź.
      Pozdrawiam Michał.
    • Przez inginio
      Witam. Piszę tutaj bo to kombajn bardzo spokrewniony z new hollandem. Wczoraj podczas koszenia pszenicy która była strasznie gęsta maszyna słabo doczyszczała ziarno tzn w zbiorniku były długie kawałki słomy. Poza tym czyste. Kombinowałem z wiatrami , kierunkiem wiatrow (od dołu od góry) sita regulowałem i bez skutku a słomy całkiem sporo było. Dzień wcześniej kosiłem jęczmień, pszenżyto i było idealnie tylko w tej pszenicy taki problem. Pomożecie?
    • Przez PowerfarmMaszyny
      !!!! SPRZEDAM CENA DO NEGOCJACJI !!!!

      FIATAGRI 88-94

      Rok 1995
      12390 mtg
      Silnik 4 cyl Turbo
      85 km
      Skrzynia Mechaniczna
      Opony Przód 80% Tył 60%

      LINK DO OGŁOSZENIA:
      http://otomoto.pl/oferta/fiat-88-94-ID6ye8y7.html




    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Mam problem z fiatem 80-90dt
      Problem jest ze swiatlami, tzn:
      Kierunki są ok
      Stop jest ok
      Halogeny przod ok
      Problem jest z halogenem tyl i swiatlami przod (drohowe i mijania).
      Mianowicie swiatla bardzo slabo swieci. Odblysniki ok
      Masy tez sa dobre.
      Gdy pod lampe przeciagne plusa prosto z akumulatora to swieci tak jak powinien (bardzo mocno).
      Miernikiem sprawdzilem napiecie przy zarowce i jest 4.46V.
      Akumulator i ladowanie ksiazkowe.
      Co moze byc przyczyna takiegi slabego swiecenia?
      Dodam jeszcze ze swiatla postojowe cieszko mi stwierdzc czy swieca ok czy nie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj