Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jan23    1

Witam, interesują mnie opinie na temat tego ciągnika a mianowicie opinie jaka jest awaryjnośc tych modeli, dostepność i ceny części zamiennych, podsumowując wszystko co możecie powiedzieć konkretnie o tym modelu a co było by przydatne przy podjęciu decyzji o zakupie. Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W sąsiedniej miejscowosci posiadają ten modelod 2lat pracuje jako główny ciągnik i nie słyszałem aby narzekali na niego.

Z cześciami do Valmetów obecnie wiekszych problemnów być niepowinno bo coraz wiecej sklepów zaczyna je wprowadzac do swej oferty...

Awaryjnosc - Hmmm... w moim 6400 nielicząc przewodu paliwa który wymienilismy kilka tygodni po zakupie jedynie bezpiecznik od EHR - jak na 3 lata i jakieś 600mth przepracowane od momentu zakupu mysle że nie jest źle ;)

Jeśli ciągnik jest w dobrym stanie to napewno warto go kupic bo ma fajna konstrukcje (silnik nad osią), przyzwoicie zestopniowaną skrzynię biegów z 3 biegami pod obciążeniem (starsze wersje mają 2) i wygodną, ergonomiczną kabinę B)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

Jeśli możesz napisz coś więcej czy są to ciągniki z dużą ilością elektroniki czy bardziej mechaniczne, jak ze spalaniem poruwnując np. do ursusa czy zetora. Na co zwrócić w szczegulności uwagę przy kupnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ciągniki są stosunkowo proste ale trochę elektroniki posiadają - EHR, PowerShift załączany przyciskami, 4x4, WOM i Blokada - mój ma jeszcze HiShift czyli sprzęgło sterowane przyciskiem ;) Reszta jest mechaniczna :D

W kwestii to Ci nie pomogę bo po 1 nie posiadam ani Zetora ani Ursusa o tej mocy a po 2 nigdy spalania nie mierzę ale ponoć stare Sisu są oszczędne...

 

Co sprawdzać - to co w każdym ciągniku - silnik, sprzęgło (są 2 rodzaje suche lub HiTrol - hydrokinetyczne) skrzynia (wycieki, działanie półbiegów, załączanie zakresów i rewersu - czy nie zgrzyta itp) układ hydrauliczny, przedni most itd


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioc14    3

MgrLukash pisałeś ze masz model 6400 a masz w niej zamocowaną chłodnicę oleju ?? Jeśli tak to jakbyś mógł zrobić fotkę jak ona jest tam zainstalowana to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madas_szab    2

stare = sie dobre o ile nie jest zajechany mam 6400 i t 151 w 6400 silnik na zwykłej pompie a chodzi jak zegarek aż sie chce go słuchać czuć że pracuje tak jak mu zagram mimo że to 4 cylindry ogólnie 6400 jest twardziejsza i mniej awaryjna a co do elektroniki im więcej tym gorzej;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrz17xd    0

Witam. Kupiłem właśnie dzisiaj valmeta (valtra) 6600 i troszkę chciałbym się dowiedzieć co o nim myślicie? wszystkie odpowiedzi od was mnie interesują. Oprócz tego jakim olejem preferujecie zalać silnik oraz skrzynię biegów?  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

:lol: Ha ha kupił i pyta się o opinie ciągnika :blink: To są maszyny bardzo twarde świetne do lasu i trudny teren. Co do oleju to nie wiem ale na pewno z 1000 zl chyba na olej się nie zmieścisz :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Olej wlej oryginalny valtry do skrzyni, nie lej żadnych zamienników bo będziesz potem miał problem z tarczkami ... a to już jest kiepsko więc lepiej raz zapłacić więcej niż potem skrzynię wyciągać parę razy w roku ... chociaż kumpel już ma opanowane wyciąganie skrzyni i w 3h skrzynia jest odjechana

a do silnika to możesz wlać co chcesz :P aby był to olej do diesla i do obciążonych silników dedykowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrz17xd    0

:lol: Ha ha kupił i pyta się o opinie ciągnika :blink: To są maszyny bardzo twarde świetne do lasu i trudny teren. Co do oleju to nie wiem ale na pewno z 1000 zl chyba na olej się nie zmieścisz :wacko:

Kupiłem bo wiedziałem, że jest to solidny i mocny ciągnik który będzie pracował w lesie. Myślałem,że czegoś więcej się dowiem na temat jego użytkowania itp. Co do oleju to będę się musiał troszkę wykosztować z tego co mówisz. :)

Olej wlej oryginalny valtry do skrzyni, nie lej żadnych zamienników bo będziesz potem miał problem z tarczkami ... a to już jest kiepsko więc lepiej raz zapłacić więcej niż potem skrzynię wyciągać parę razy w roku ... chociaż kumpel już ma opanowane wyciąganie skrzyni i w 3h skrzynia jest odjechana

a do silnika to możesz wlać co chcesz :P aby był to olej do diesla i do obciążonych silników dedykowany

Dzięki za podpowiedź. Wiesz może gdzie dostane te oleje w rozsądnej cenie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrz17xd    0

Witam. Piszę tutaj bo poszukuje części do valmeta 6600. Mianowicie poszukuje silnika do wycieraczki na tylną szybę oraz przydało by się też ramię do wycieraczki. Pisałem do valtry to jak odpisali to cena mnie zaszokowała :D Jak by ktoś coś wiedział gdzie mogę dostać takie coś to proszę o cynk. Może być nawet używka, aby sprawna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maciek
      Macie styczność z ciągnikami Valmet seri 8xxx, jak u nich z awariami ,dostępnością i cenami części zamiennych?
    • Przez DodoRolnik
      Witam mam problem z moją valtrą velmet 8050, mianowicie chodzi o przedni most w którym coś trzeszczy , jeżeli chodi o olej to proszę również o dane jaki olej do mostu mam wlać. Dziękuje Pozdrawiam
    • Przez Qba66666
      Witam. Założyłem wcześniej post odnośnie renault jednak zrezygnowałęm z niej ze wzgledu na skrzynie hydrauliczna. Kupiłem Valtre 705 z 90r. Przeszukałem 6 stron tematów i nie znalazłem tego czego szukam. Szukam instrukcji użytkowania. Ktoś miał w poście z 2008r ale ten użytkownik już jest chyba nieaktywny. Wszystko działa i nie chciał bym zepsuć tej valtry. Nie wiem jak włączać guzik przyśpieszania żeby nie uszkodzić czegoś. W czasie jazdy jak się go przesunie to jedzie się szybciej, a jak cofnie to wolniej. Mam pytanie czy wolno tak w czasie jazdy to włączać? W internecie znalazlem tylko ze ma 85km, zbiornik 180l, i że niby waży 7ton ale nie wygląda na tyle. Jeśli ktoś ma taka to mogę odkupić ewentualnie kopie. Pozdrawiam wszystkich
    • Przez Michalesz
      Witam

      Mam do sprzedania ciągnik rolniczy Valmet 8750.
      Ciągnik przepracował 10000 mtg z różnego typu sprzętem.
      Ma zrobioną pełną pneumatykę, komplet nowych opon, wymienione elementy tylnego zawieszenia na mocniejsze.
      Niezawodny i ekonomiczny silnik SISU wraz z systemem SigmaPower generuje 160KM, a przy pracy z WOM 190KM.
      Dodatkowe wyposażenie:
      - klimatyzacja
      - 4 nowe opony
      - pneumatyka
      - przedni TUZ
      - 4 pary wyjść hydraulicznych
      - system SigmaPower
      - Skrzynia Hi-Tech 3 pólbiegi

      Filtry w ciągniku są wyłącznie oryginalne, wymieniane na czas. Oleje Shell. Dzięki temu z ciągnikiem nie było żadnych problemów.
      Ogólnie ciągnik godny polecenia. Zmieniam na większy.

      Więcej info pod tel.730 140 634
      Nie wystawiam faktury VAT.
      Cena na umowę kupna-sprzedaży 85000 zł















    • Przez krzycho88
      Witam.
      Przymierzam się do kupna takiego valmecika, ma on uszkodzony wałek wom gdy próbowałem włączyc to straszne zgrzyty było słychać i jeden z wałków (chyba ten 1000obr.) blokował się. Warto pchać się w taki ciągnik ?
      To że wyje podczas jazdy to normalne w nich ?
      Mieliście jakieś awarie w nich ?
      Jak wygląda sprawa mtg w silnikach SISU ? chodzi mi o żywotność 
      Wiem że mało kto posiada takie ciągniki ale prosiłbym o jakąs pomoc.
      Z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj