Polecane posty

maciek1425    3

siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie

Edytowano przez maciek1425

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

a skad ty jestes? masz gzies nie daleko premixy firmy dolfos/ tam jest szeroki asortynet na te sprawy. ja polecam ci wlew do pyska na bazie betakarotenu,nazywa sie to dolżel ruja. za 10 dni powturz i spróbuj zacielac.troche pomaga. a ile mleka ci daje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1425    3

dzięki chłopaki za odpowiedź nikolas jestem z podkarpacia nie daleko przeworska daje teraz nie wiele ponad 12 l zapytam weterynarza on też może będzie wiedział jaki środek podać a rmiecz mógł byś to konkretniej napisać o co ci chodzi z tą synchronizacją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

na pw. wejdz to ci napisze jak zapytasz o szczegol jakis

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

lepiej niech sprawdzi ja na cielnosc bo moze byc cielna a tylko manifestuje ruje a miala po kilku dniach po rui krew na ogonie albo na sromie lub w kanale ? jakmiala to mozesz robic jak rmiecz pisze mozesz ja ustawic na 3 receptal genestal receptal albo na 3 dni przed podac oestrophan tylko tak jak pisal jak jest cielna to cielak poplynie po tym tak ze musisz byc pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Witam, mam taki problem moje krowa młoda bo 3,5 letnia, miała być cielna na czerwiec ale 3 tyg temu miała ruje, weterynarz sprawdził i okazało się że nie cielna a miała ruje to ją unasiennił teraz po 3 tyg znowu się latowała, czy jest szansa że zostanie jeszcze cielna ? bardzo mi na niej zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Nie mówię że będę czekał 9 miesięcy wtedy poprostu nie wydawała przez 7 miesięcy żadnej objawy rui teraz jeśli za 3 tyg nic nie wykaże to po miesiącu zrobię USG tylko moje pytanie czy ktoś miał taki przypadek i czy została cielna krowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

u mnie kiedys jalowka tak zrobila a ze paszy bylo duzo to sie ja zostawilo zacielilo i jest do dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
    • Przez KrystianKuliski
      Mam w planach budować oborę na 200 sztuk opasów i mam pytanie czy lepiej jest trzymać mamki czy kupować cielaki ? 
    • Przez poziomka
      Mamy krowe  w 2 laktacji która się wycielila  15.02 miała ciężko poród bo lep  uciekalał cielakow i i dopiero złapiac za szczękę wet dał radę.  Dostała glukoze i wapno pierwszego dnia drugiego tak samo później przyjechał lekarz obadal i dal leki od gorączki nic nie pomogła to kolejnego dnia leki znów i płukania nic nie pomogło i teraz dał magnez bo mówi że może ma coś w środku miał ktoś coś podobnego? Co jej może być 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam! Tak się zastanawiałem czy jest możliwe zaprojektowanie i wyposażenie obory na 150 sztuk bydła mlecznego aby celem było 4 roboczogodziny dziennie do obsługi stada. Macie jakieś doświadczenia, spostrzeżenia?
      -zadawanie paszy(np. Jedna czy więcej grup, a czas sporządzania paszy?) robot do podgarniania? Stacje paszowe/dokarmianie na hali jak by jedna grupa
      -dojenie( potężna hala udojową na takie stado tylko jaka? Może karuzela albo bok w bok?) celem aby dój trwał max 2 roboczogodziny dziennie
      -odchów cieląt( stacja odpajania/ butki indiwidualne z taxi/ czy może kilka krów i cielaki w jednym kojcu? 
      -czyszczenie legowisk (ściółki nie biorę pod uwagę. Głębokie legowiska na separacje z gnojowicy/ materace na deltach/ a może nowy odkurzacz Lely 😀
      dodam ze te 4 roboczogodziny mają wystarczyć na całe stado czyli krowy cielęta oraz młodzież. Inseminacja czy inne zabiegi weterynaryjne już zakładam na to dodatkowy czas. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj