Marcin349

Ładowarka do bel i obornika

Polecane posty

Marcin349    26

Nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale już trudno ^^ Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś buduje lub budował ładowarkę? Nie chodzi mi o ładowarkę taką jak ma np. "Gintek"bo jego może i bala podniesie ale tylko ze słomy. Potrzeba mi pomysłu na taką ładowarkę której utrzymanie nie będzie strasznie drogie ( głównie chodzi mi o umiarkowany apetyt max 6-8l ON). Przydałby się również duży udźwig około 2t żeby spokojnie belę dźwigać z duuużym zapasem. No i ważnym jest zwrotna tak jak zwykły ciągnik 4x4 70-80 KM. A najważniejszym kryterium jest żeby nie była wywrotna przy jeździe po różnych polach, bo wiem z autopsji że np. Ciągnik 3,5t średni tur, 4x4 , belka 500-700 kg i chwytak to przy parunastu stopniach bocznego przechyłu ciągnik już jedzie na 3 kołach co nie jest zbyt przyjemne. Przydało by się też żeby dało się nią ciągnąć ładunki o masie do max 5t. No to do następnego posta :D

Edytowano przez Marcin349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58
http://otomoto.pl/ladowarka-tur-2-5m2-A237761.html czy sporo innych jest tego typu, taniej nie zrobisz(chyba że być miał już większość potrzebnych części)

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uss1002    6

Kolego zapytaj może tego konstruktora widać że jego sprzęt dosyć masywnie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

jakoś słabo skręca ta ładowarka mimo dwóch osi skrętnych.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

w styczniowym TopAgrar był artykuł o ładowarce zrobionej ze Stara. Tylko on miał Stara na podwórku więc to ucięło sporo kosztów. Ogólnie mówiąc to przerobił podwozie Stara i założył do tego zwykły ładowacz czołowy Trima bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Dzięki za link, myślę że jakbym robił to do parunastu tysięcy się wyrobię. Niestety nie mam zbyt dużo pieniędzy przeznaczonych na taką ładowarkę gdyż na razie była ona uwzględniana w wydatkach tylko dodatkowo i nie przygotowałem odpowiednio dużo gotówki. Więc pomyślałem o budowie samoróbki. Może 2t to za dużo ale 1-1,5t to powinienem w warsztacie zrobić.

edit: rafał czy mógłbyś mi zeskanować ten artykuł bo niestety nie prenumeruję takiego czasopisma. Ta ładowarka na filmie ma albo ogranicznik skrętu albo jeśli tam siłowniki skrętu podpięte są równolegle to możliwe że do jednego z nich trafia więcej oleju a do drugiego mniej i ładowarka nie ma pełnego skrętu. Każdą z możliwych konfiguracji budowy ładowarki rozrysowałem i chwilkę pomyślałem więc jest kilka możliwości :

1. Przednia oś rozmiar 24-28 i to oś napędowa a tylna oś skrętna bez napędowa. ( możliwość wykorzystania do budowy większości części z ciągnika 4x2 )

2. Przednia oś rozmiar 24-28 i to oś napędowa, a tylna oś skrętna napędowa koła max 20 . ( możliwość wykorzystania do budowy większości części z ciągnika 4x4 )

3. Ładowarka jak na filmie tz. wszystkie koła skrętne koła 18-20

4. Ładowarka przegubowa tz 2 mosty połączne przegubem.

5. Ładowarka przypominająca traktor i wersjach 1 i 2.

 

Którą konfigurację byście wykluczyli a którą zostawili? Dlaczego?

Na budowę mam jeszcze ładnych kilka miesięcy.

Edytowano przez Marcin349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Wydaje ci się może że 2t to dużo a to wcale nie jest jakaś niewiadoma siła. Do traktorów 70-100KM większość producentów zaleca ładowacze czołowe o udźwigu 1200-1600 kg. A mój sąsiad ma mf 5460 ciągnik ma około 130KM jest w 4 cyl i ma udźwig od 2t do 2,5t zależy od położenia więc nie mów mi że 2t to jest strasznie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

niestety nie mam możliwości zeskanowania :/ Jak chcesz to w kiosku powinien jeszcze być styczniowy numer, a fotki możesz zobaczyć na stronie TopAgrar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Marcin349 a nie myślałeś nad zakupem jakiejs używki? Czasem można trafić cos z zajeżdżonym silnikiem za nie duże pieniądze.Ta z filmiku to ciekawa maszyna.Mosty są ze stara 266(tak mi się wydaje).Przy szer.ok.2m średnica zawracania 7m to nie jest zły wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

chyba najlepszym wyjściem byłoby zrobić coś na podwoziu jak w dużym wózku widłowym- z przodu oś napędowa-np dyfer ze stara,jelcza czy innego klamota, tylna oś skrętna, nienapędowa, przysunięta jak najbiżej przedniej by zwiększyć zwrotność. Coś mi sie jednak wydaje że nikt rozsądny nie podejmie ci się zrobić tego za mniej niż 20tysięcy- stal, hydraulika, silnik, most, skrzynia albo dwie- dobrze jeśli podzespołów napędowych nie trzeba remontować... Ogólnie tak jak wyżej już pisali-dobrze byłoby kupić starego, werejestrowanego ale jeżdżącego stara-np http://otomoto.pl/star-742-klasyk-wyrejestrowany-T3474169.html, zwalić kabinę, pakę na złom i jeszcze na kilogramy wycofasz z tysiąc zł i masz już na czym budować, dorobić nową kabinę, ramię i hydraulikę.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A jakiś stary kombajn przerobić ?-most z przodu ,tylna oś skrętna ,hydraulika że tak powiem on bord :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Właściwie to już mam ogólny zarys tej maszyny. Na pewno musi być 4x4 gdyż u mnie są górki ,a poza tym można ciągnąć różne przyczepy. Przedni most na stałe z ramą główną, tylny zamontowany tak aby mógł się poruszać i kopiować teren. Mosty to od stara jakiegoś 6x6 koła również. od stara. Skręt to pompa orbitrol, podpięta do pompy nsz 32. od orbitrola biegły by dwa węże które dzieliły by się dzielnikiem strumienia, więc olej trafiałby równo do obydwu siłowników do skrętu. Silnik to jakaś benzynka 70-90 km z golfa lub podobnego do tego skrzynia biegów również z golfa. Myślałem o zastosowaniu rewersu hydraulicznego tz. do wałka skrzyni przymocowana została by pompa coś jak nsz 40 z której wężami olej tłoczony by był do silnika hydraulicznego. To służyło by również jako reduktor, więc ładowarka posiadała by 6 zakresów prędkości, rewersem była by dźwignia od rozdzielacza jednosekcyjnego o wydajności 120l. . Napęd 4x4 byłby stały bez możliwości wyłączenia. Hydraulika zewnętrzna ładowarki opierała by się na pompie nsz 50 o wydajności 65l. Rozdzielacz 5 sekcyjny 4 do ładowacza jedna do kiprowania. No i teraz co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

tylko na tak rozbudowaną hydraulikę to pewnie pójdzie kilkanaście tysięcy a gdzie reszta. Lepiej poszukaj jakiejś używanej ładowarki na allegro znajdziesz coś za +- 15 tys trochę na jakieś poprawki o gotowe


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

wiesz co najlepszym rozwiązniem to by było dla ciebie kupić silnik od ładowarki Un razem z pompą do tego hydromotor od Un, reduktor i mosty od stara i wtedy może i by to działało bo jednak do ładowarki napęd hydrauliczny to chyba najlepsza sprawa i najprostsza do zrobienia bo nie masz skrzyni sprzegła i innych gajgów tylko gaz i hamulec ;) Wogóle na twim miejscu poszukałbym starej UN i na jej podstawie zrobiłbym ładowarkę 4X4 ostatnio widziałem HON 050 za 3500 tylko ze była bez kół i tylnej osi ale akurat te elementy nie są ci do niczego potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

tylko na tak rozbudowaną hydraulikę to pewnie pójdzie kilkanaście tysięcy a gdzie reszta. Lepiej poszukaj jakiejś używanej ładowarki na allegro znajdziesz coś za +- 15 tys trochę na jakieś poprawki o gotowe

Na hydraulikę myślę że wydam oprócz siłowników około 4000 zł jeśli wszystko kupię nowe. Więc nie wiem czy straszne pieniądze. Na silnik i skrzynię z 1500 zł na osie 2000 zł materiału na ramy i to trochę mam ale "parę rzeczy muszę kupić więc myślę że z siłownikami i kompletną ładowarką do 10-11 tys powinienem się zmieścić. Więc na razie muszę przemyśleć sprawę czy nie kupić używki. A jeśli kupować używkę to jakich marek/typów unikać? Na co zwracać uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

wątpie zebyś za 4 tyś kupił nową hydraulikę która napędzi ci mosty od stara które będą miały siłę w terenie i ten silnik od golfa też myślę ze nie najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

A nie lepiej kupić TIH-a za 7 tys i wszystko jest na miejscu po co wymyślać "koło" jak ktoś już je wymyślił?? chyba ze ktoś potrzebuje coś do chlewa malutkie to za 10 tys można kupić do poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Ja potrzebuję normalnej ładowarki takiej żeby zastąpiła traktor. Silnik od golfa 90KM potrafi rozpędzić na autostradzie busa t4 i przyczepę z betoniarką i innymi sprzętami do 130km/h więc słaby nie jest. 4-5 tys powinno starczyć ze względu na to że pompy i inne rzeczy kupowałbym od belarusa bo on ma najtańsze części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

4 tys na taką hydraulikę? Do ładowacza czołowego na 3 sekcje wyszło mi coś pomiędzy 2 a 2,5 tyś.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

No ja szczerze to średnio widzę ten wynalazek no chyba ze zastosujesz jakiś orginalny napęd hydrauliczny od jakiejś ładowarki bo takie cudowanie ze wszystko z innej parafii wydaje mi się trochę bez sensu ;( bo jednak jest opcja ze się to nie zgra a po drugie jednak jak jest zestaw fabryczny to jest fabryczny a co do silnika od golfa to ja w wózku mam silnik mazdy 2,0 i jakoś nie widzę szału a podobno ma 90 koni a wystarczy próg 5 cm i juz jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez piotrek9321
      Witam. Zastanawiam sie nad kupnem bobcata do wypychania obornika od 15 sztuk. Czy poradzi sobie z wypchnieciem go. Korytasz mam na szerokosc 1.8m. Zastanawiam sie jaki model wybrac. Co polecacie. Dziekuje za odp.
    • Przez adam268
      Witam, potrzebuje opini na temat rozrzutnikow Pichon, ponieważ chce kupic i nie wiem jak sie sprawuja
    • Przez kat
      Witam. Rozglądam się nad nowym wyciągiem łańcuchowym. Kiedyś w oborze był zamontowany wyciąg typu lublin. Dobre 15 albo więcej lat temu zdjęty.  Chciał bym założyć w jego miejsce coś podobnego żeby jak naj mniej przerabiać w budynku. Jakie firmy na polskim rynku oferują taki zgarniacz poza Wróblewskim? Najlepiej z montażem. Jakie mogą być przybliżone koszta na pętle 40m + długość wyrzutni?
    • Przez pedro2
      Witam. 
      Mam w planach montaż zgarniacza płytka ściółka jeden rząd, problem jest z murkami na płycie. Czołowy zaraz za oborą da się jakoś przykleić bo szambo 3,5m od budynku, dając siłownik w oborze zostanie tylko 3m prasy na zewnątrz. Pytanie jak robić czy wycinać płytę do fundamentu pod murek? co jest raczej niemożliwe bo musiał bym przewrac zbrojenie. 
      Czy dac co metr słupy z dwuteownika? Dziurę wykuć, dwa druty przeciąć i na te pół metra kolega by mi świdrem na koparce wybrał otwory, ustoi taki przylep? 
      Największy problem jest z murkiem od strony wjazdu do obory, szambo zachodzi pół metra na wjazd więc jest niemożliwe żeby dac murek obok bo zagrodze wjazd. Jak to ugryźć? O ile na czołowy nie będzie takiego naporu obornika to na boczne już  ciśnie. Bez murka raczej nie da rady bo będzie się rozpływać na wjazd? Czy dac prasę kierunkową z ujściem w lewą stronę? 
      Niemam pomysłu jak przykleić ten murek na szambie, proszę o jakieś podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj