pawel24

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy?

Polecane posty

pawel24    1

@abuk14- do tej pory nie mieliśmy rozsiewacza i pożyczaliśmy od sąsiada zwykły rozsiewacz jenotalerzowy na 250 kg a on od nas za to rotacyjną pożyczał.

 

Ale stosunki sąsiedzkie się ostatnio popsuły, no i trzeba mieć wreszcie własny rozsiewacz <_<

 

@kat powiedz mi jaką wersję rozsiewacza wziąłeś?- masz mieszadło nawozu? Cena 1400 to jest cena z VAT?

Masz w tej cenie wałek?


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

N-054. Bez mieszadła. Jak na moje mieszadło jest zbędne. Cena z Vatem. Wałka niestety nie dali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko odnośnie rozsiewacza sipmy. Jaka ma szerokość roboczą, bo na stronce podali że 18 m!! aż mi się nie chce wierzyć że da radę tak szeroko, tym bardziej ze rozsiewacze innych producentów jednotarczowych rozsiewają na 12m. Z sipmą to chyba przesada???


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ma w papierach 18 metrów. Ale chodzi o nawozy o dużej średnicy granulek. Bo te poniżej 3mm średnicy to rzuca tylko na 12 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1076

Też mam taki rozsiewacz, i faktycznie rzuca szeroko, ale tak jak napisał KAT o dużej śr granulek. Zresztą ma on dość sporą możliwość regulacji łopatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że nawozy takie jak ja używam będzie rozrzucał na 12 m. Szkoda bo miałem nadzieje że ten rozsiewacz będzie szeroko rozrzucał, bo chciałem zrobić ścieszki technologiczne na 13.5 a z takim wąskim rozrzutem nic nie zdziałam...


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy    0

a ja mam bogballe 750litrow jednotalezowy rozrzut 15metrów chodzi przy c330M jestem z biego b. zdowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu    0

kupilem rozsiewacz jednotarczowy z promaru ale producent nie raczyl napisac nic na temat regulacji ani szczerokosci ani dawek.sialem na oko dawki nawet wyszly ale powiedzcie mi jak ustawiac przy nim szerokosc? sciezki mam na 11m{poznaniak 2,7} za szeroko chyba mi rzuca bo wychodza pasy miedzy przejazdami ciemniejsze niz za ciagnikiem. lopatki sa na tarczy regulowane w która strone je ustawic?bede wdzieczny za kazda pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

jak zmniejszasz kont w stosunku do kierunku obrotu to zmniejszasz szerokość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja kupuję z jarmetu .

Zobaczyny jak bedzie się sprawował.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

ja tez mam jarmetu plastikowy narazie sprawuje sie swietnie tylko mam problem bo wysiewam na oko :)(ma moze ktos tabele wysiewu do tego rozsiewacza bo ja nic takiego nie dostalem oprocz katalogu czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

mam 3 pytania :rolleyes:

1. Czym sie roznia tarcze skrajne od zwyklych i czy warto je kupic?

2. warto dac 600 zl za hydrulike?

3. czym sie roznie MS od MX napewno pojemnoscia i czym jeszcze?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2
ja tez mam jarmetu plastikowy narazie sprawuje sie swietnie tylko mam problem bo wysiewam na oko ;)(ma moze ktos tabele wysiewu do tego rozsiewacza bo ja nic takiego nie dostalem oprocz katalogu czesc

 

Dołączam sie do prośby, kupiłem włąsnie takiego jarmeta 400kg i niedługo trzeba wyruszyć w pole ale jak go ustawić jak tam nic nie piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja polecam solidną duńską firmę BOGBALLE. Posidam DZ Trend z 2003r. (ten akurat 2 talerzowy) i nie ma żadnego przekałdania tarcz. Żadnych problemów. Jak chcesz przełączyć na siew graniczny to tylko przesuwa się dźwigienkę w prawo lub w lewo i koniec! A nie jakieś odkręcanie wymienianie tarcz. BOGBALLE i AMAZONE to wśród rozsiewaczy "Mercedesy". Tyle <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

moze i jest to mercedes czyli slaba firma, ale nalepszy jest vicon i rauch


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

To super się na rozsiewaczach znasz jeżeli twierdzisz, iż Vicon i Rauch to najlepsze firmy. Może i są dobre, ale nie lepsze od Bogballe i Amazone. <_<

PS. Marcedes to super marka <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

amozanone mzoe i dobre ale tak:

1. rauch moze wysiewac od 3kg jak dobrze pamietam czyli mozna nim polony siac

2. mozna nim wapno siac

a Bogballe widzialem i nigdy bym niedal za niego tyle


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
amozanone mzoe i dobre ale tak:

1. rauch moze wysiewac od 3kg jak dobrze pamietam czyli mozna nim polony siac

2. mozna nim wapno siac

a Bogballe widzialem i nigdy bym neidal za niego tyle

 

Bogballem też możesz siać poplony!!!! Przecież czytałem instrukcje od swojego i wiem. JA nie krzywduję, że dałem 10.200 PLN za swojego bo wiem co to za sprzęt. Ja byle gówien nie kupuje. Wydac pieniądze to raz na coś co będzie służyło latami, a nie straszyło po dwóch latach użytkowania. Jak chcesz dawaj maila to ci wyśle fotki mojego Bogballa. Pozdrawiam. <_<


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Witam wszystkich czy opłaca się zakupic rozsiewacz Lely ok.400kg do ursusa c330. Cena tego rozsiewacza to 1000zł tylko ma taki dziwny sposób rozsiewania nie ma tależa tylko takie łopatki na które nawóz jest wpychany. Ile metrów rozsiewa i czy wapno nim pójdzie? ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj