pawel24

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TomMak    1

jeśli chodzi o cenę to przyznaje racje różnica jest i to nie mała! też zastanawiałem się nad kupnem nowego rozsiewacza z brzegu ale stwierdziłem że używany rauch będzie lepszy i tak zrobiłem kupiłem rauch zsb 110 900kg+ nadstawki na 1500 dałem 6500zł i nie żałuje! z hydrauliki zero przecieku regulacja ok. mam jeszcze starszy model - jednotależowy(kupiłem opryskiwacz 18m i nie pasuje mi na ścieżki) jakby ktośbył zainteresowany to proszę bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

dokładnie tak jak mówisz! kupujesz nowy wiesz że jak będziesz dbał tak będziesz miał! no i oczywiście gwarancja- jakąś pewność masz! a kupując coś używanego ryzykujesz- albo trafisz coś dobrego i będziesz zadowolony albo wydasz nabędziesz coś uszkodzonego. dlatego ja wychodze z takiego założenia - jak maszyna mniej skąplikowana to mniejsze ryzyko, dlatego nie odważyłem się i nie kupiłem przechodzonego John deera tylko nowego Zetora. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

Czy ktoś ma pomysł jaki nowy rozsiewacz kosztuje ponad 3 tysiące zł a mniej niż 4 tysiące??? :-

 

Już był zamówiony opryskiwacz z simpy jednotalerzowy, ale sie okazalo ze musze kupic rozsiewacz za przynajmniej 3 tysiace bo wlascielka gospodarstwa jest mama i zlozyla wniosek o pomoc niskotowarowa  i wpisala ze chce kupic rozsiewacz za 3 tysiace :-[

 

I co tu się okazuje, ze jednotalerzowe to maxymalnie 2 tysiace kosztuja a dwutalerzowe od 6 tysiecy sie zaczynaja >:( >:(

 

A używanego raczej nie chcę

 

Masz tu babo placek :- ;D


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

kurcze w tej sytuacji to wziałbym dwutalerzowy ale jak mi w sipmie ponad 7 tysiecy za najtanszy zaspiewali to niecikawie wyszlo :-

 

Może z tym zagranicznym jedntalerzowym to bylby pomysl dobry :P :-

 

Ktoś się orientuje gdzie na terenie rzeszowszczyzny lub dawnego tarnowskiego lub tarnobrzeskiego lub poludniowej swietokrzyskiego jest sprzedawca takiego zagranicznego sprzetu??


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

A co powiesz na Motyla??

Można nim też siac wapno, choc cena troszkę ponad 2000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

Paweł no to jednym słowem w dwóch słowach mały "nie fart" miałeś. wracając do funduszy z UE niby kase dają sam korzystam jak moge- czy ktoś kiedykolwiek dawał coś komuś za free? i to mnie martwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Jedno-talerzowy bedzie raczej ciężko w tej cenie kupić, nawet zachodni. Bo choć teoretycznie firmy mają je w ofercie to w PL Ja jeszcze sie nie spotkałem z nimi. Ale poszukałem troszke w moich ofetówkach i jest rozsiewacz który był by blisko Twoim wymaganiom http://www.agrofoto.pl/gallery/display-ima...-96-pos-20.html to jego fotka,a to strona producenta http://www.promar.idt.pl/produkty.html podobny robi JAR-MET w wersji 600l kosztuje 3600zł netto czyli 4148zł brutto ale nie pamiętam z kiedy dokładnie to są ceny. Najlepiej było by napisać do tych firm i zapytać o aktualne.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

Dzięki wszystkim za rady i pomysły.

 

Trzeba będzie czegoś poszukać. Ten dwutlerzowy za 4 tysiące mógłby być ciekawy.

 

A może ktoś ma taki rozsiewacz promara? Jakie są opinie o tej firmie, bo pierwszy raz o niej słysze ;D

 

Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to piszcie śmiało ::) ;D


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a ja mam kosa i sobie go chwale ruwno sieje tak nawozy jak i poplon. Sąsiad ma moltyla i jak kiedyś się go pytałem czemu jeździ na nim to muwił że jak wyłączy przekaźnik to nawozy wylatujo na tależ i jak włącza to mocno sieje na początku. przyczyno jest to że w motylu tama jest w poziomie a w kosie jdzie podgure więc nawozy same nie leco.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu    0

Doradzcie mi jak ustawic rozsiewacz jednotarczowy chodzi mi o szerokośći dawkę bo producent nie raczył na ten temat nic napisać z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

no i problem znikł, mama zrobiła korektę wniosku i teraz kupujemy rozsiewacz za 1500 zł.  ;D

Myślę że taki jednotalerzowy za 1500 zł kupie bez problemu ;)


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

widziałem w top agrar jest zdjecie jakiegoś kozackiego rozsiewacza RNX i z komputerem :D widzieliście coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

nie radze dużo pakować na ciapka ma za wąskie opony sam to przerabialem. niedawno kupiłem nowy siewnik Promar 350l. z plastikowym lejkiem za 900zł. jak sie sprawuje to wam nie powiem bo jeszcze go nie używałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Pawel24 właśnie kupiliśmy jednotalerzowy SIPMY za 1400zł. Wygląda nawet na solidnego. Pojemność ma 350 albo 400 kilogramów. Zobaczymy jak będzie się spisywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj