Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dawidom123

Krzywy heder

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawidom123    0

Witam.

Mam problem z hederem. Jedna strona hedera mi ryje, a druga ma 10cm różnicy. Nie idzie wyregulować na gardzieli bo jest już maksymalnie wyregulowany. Co moge z tym zrobić? Więcej sie nie wyreguluje. Może się gardziel sie wyginac. Co zrobić???

Edytowano przez Marcin91

locke    291

A przednie opony masz takie same?Bo ja w mercatorze 75 miałem wyższą oponę z prawej strony...a już chciałem heder prostować....

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

mariusz0209    22

Podepnij heder od sąsiada i zobacz jak będzie. Jeśli jest to samo to nie wykluczone że jest zgięta gardziel. A czy heder nie był spawany na głównej podłużnicy przy zaczepach?

Wiadomość z agroFakt.pl

bobytempelton    158

Ja też się z tym mordowałem, gardziel prosta, heder prosty tylko opony z różnych firm są :D po przękręceniu kół problem odwrócił się o 180* :D , posłuchaj kolegów, najlepiej dopnij inny heder na próbę, to wyjaśni czy rama hedera, czy podajnik pochyły.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

dawidom123    0

jedną mam łysą stej strony co heder jest nirzej wkurza mnie jak mam kośic polegniete numery opon tesame musze wiecej ginnastykować sie

bobytempelton    158

Tylko jak dopompuje się powietrza to efekt jest odwrotny niż myślicie, bo koło robi się węższe i bardziej tonie, są systemy typu airbuster które obniżają ciśnienie w pracy w polu i maszyny nie toną przez to palą mniej paliwa.

Bieżnik to kilka cm, a 1m dalej to już dużo więcej, opony muszą być takie same, tej samej firmy, nawet 2 opony o tym samym rozmiarze a różnych firm, nie są takie same.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez radzio550
      Witam, mam zamiar kupić NH TC5050, ale nie wiem jakie heder do niego wziąć czy 3,9 czy 4,5 . Z góry dzięki ;]
    • Przez vitara
      Witam

Uprzejmie prosił bym Państwa o informacje ile może ważyć, jaką ma madę średnio heder w nowych kombajnach .
      Mam przetransportować taki heder 5 metrowy ale nikt nie potrafi mi powiedzieć ile on może ważyć 1tonę 5 ton ? 10 ?

Cały kombajn wazy około 10 ton, a taki heder ?

Uprzejmie dziękuję a odpowiedzi.
    • Przez Spaluchwp
      Witam,

1. Panowie potrzebuje pomocy z dobraniem brakujacego rozrusznika rewersu, gdzie można kupić ewentualnie jak dobrać zamiennik.

2. Drugi problem to opuszczenie sie samoczynnie hederu. Podnosi bardzo dobrze zarówno heder motowidła jak i przyspieszacz oraz bęben, wszystkie te podzespoły nie popuszczają sie samoczynnie no oprócz tego hederu. Oczywiście problem pojawił sie zeszłe żniwa bo opuszczał a potem bardzo wolno podnosil więc wymienilem pompę hydrauliczna po tym zabiegu wszystko było ok tylko troszkę opuszczał ten heder z końcem zeszlych żniw opuszczał bardziej. W tym roku dałem do regeneracji cały rozdzielacz ( ten od sterowana hederem, motowidlami, bebnem i przyspieszaczem) po zamontowaniu było bosko tygodnie był podniesiony heder i mm nie opuścił po pierwszym mocniejszym zagrzaniu zaczął znowu opuszczać ale za chwile było już git. I tak do pierwszych hektarów, teraz opuszcza już zawsze i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Ten drugi rozdzielacz z cewkami działa bo słychać jak przesuwają sie zawory ( na jednym delikatny luz) dodatkowo go rozebralem i wyczyscilem.

Zauważyłem tez ze wyłączając hydraulike przyciskiem na konsoli ( taki czerwony od blokady hydrauliki) dalej mogę opuszczać ale nie podnosić a rozdzielacz np i słychać jak by był ciagle nabijany ciśnieniem bo aż wąż idący od rozdzielacz z cewkami do rozdzielacza od dzwigni " roboczej " robi sie gorący.

To tak w skrócie czy macie jakieś pomysły , dać znowu rozdzielacz do regeneracji ?
    • Przez volvos6600
      W Rolniczym Przeglądzie Technicznym z grudnia tego roku było napisane, że na Agritechnice 2013 miała premiera hederu Claasa o szerokości 1350 mm. Nic nie znalazłem w necie o tym hederze na Agritechnice 2013. Czy bedzie on tradycyjnie dostępny do lexiona 780 od lata 2014 czy co. Także na polskiej i niemieckiej wikipedii jest o nim wzmianka ale jeszcze nie znalazłem wzmianki na zadnej oficjalnej stronie claasa. Jesli ktos wie gdzie na stronie claasa o nim jest napisane to dajcie link.
    • Przez revers
      Witam zainteresowałem się kupnem kombajnu bizon BS z110. Spodobał mi się wiadomo hydrostat te sprawy. Mniejsza z tym czy każdy BS ma heder 5m??. Interesuje mnie czy są z hederami 4.2 4.5 ponieważ z hederem 5m nie wiade na podwórek a wiadomo za każdym razem nie chce się stawiać go na wuzek.

Z góry dzięki za pomoc