Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kiwi

budynek gospodarczy do 35m2 zabudowy z poddaszem

Polecane posty

kiwi    0

Witam

Chciałbym wybudować budynek gospodarczy o powierzchni zabudowy 35 m2 z poddaszem nieużytkowym

Czy moge ten bydynek wybudować na tzw zgłoszenie?

Jakie warunki musze spełnić?

marekczarna    0

w świetle prawa budowlanego wygląda to tak

Zgłoszenie właściwemu organowi budowy obiektu jest konieczne, jeżeli budowa ta dotyczy:

1. obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

* parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,

* płyt do składowania obornika,

* szczelnych zbiorników na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m3,

* naziemnych silosów na materiały sypkie o pojemności do 30 m3 i wysokości nie większej niż 4,50 m,

* suszarni kontenerowych o powierzchni zabudowy do 21 m2,

kiwi    0

Czy parterowy budynek gospodarczy moge wybudować z poddaszem nieużutkowym bez zgłoszenia?

Jaka jest nimimalna odległośc od innego budynku?

Wiadomość z agroFakt.pl

marekczarna    0

Nie wiem co rozumiesz przez to poddasze ?? Bo jeżeli będzie zrobiona płyta, to już nie bo to oddziela kondygnacje (wynika z definicji) a jakie zastosowanie miałby ten budynek ?

A jeśli chodzi o położenie mam na myśli liczy itd. to szczerze nie jestem pewien.

kiwi    0

Budynek będzie magazynem na produkty rolne. Chcę wylać płytę betonową. Natym poddaszu chce magazynować zboże.

W przepisach jest napisane "parterowych budynków gospodarczych o powierzchni ..."

ale parterowe budynki można budować z poddaszem.

Co panowie i panie na to?

marekczarna    0

Aby było poddasze to musisz zrobić płytę stropową a z definicji co to jest płyta wyraźnie wychodzi ze jest to oddziele kondygnacji, więc automatycznie nie jest to już budynek parterowy. Niestety takie jest polskie prawo :)

Jednak ze budując tak mały budynek o takich wymiarach to nawet bym sie nie zastanawiał bo nikt do niego nie będzie zaglądał. :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować