Polecane posty

heniek    2

Ktoś z Agrofoto wykonał już coś zbliżonego , były zdjęcia i opis wyświetlanych parametrów musiałbyś poszukać bo nie pamiętam teraz gdzie można by to znależć. Zacznij może od działu "wynalazki". Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zna się na elektronice i ma sporo kasy bo to nie jest tanie i na pewno się da wykonać nawet w c360 oto filmik chyba o tym mówi przedmówca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To co na filmiku to koszt do 500 zł, (licząc cenę części, bo z robocizną to około 2000 zł), jednak autorowi nie o to chodzi. W przypadku urządzenia takiego jak chce autor myślę, że możnaby zmieścić się w 8000 do 10 000 zł przy wykonaniu jednej sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki komputer można z powodzeniem zbudować w oparciu o mikrokontroler firmy Atmel AVR np. Atmega32 . Cena takiego procesora to około 14 zł, do tego oczywiście dochodzą inne podzespoły jakieś czujniki temperatury,wyświetlacze itp co kto woli. Cena takiego komputera zależy tak naprawdę od stopnia jego rozbudowania . Do tego należy znać jakiś język programowania (bascom,c lub assembler ) . Zbudować takie urządzenie w domowych warunkach naprawdę nie jest trudne , na forach o elektronice znajdziemy mnóstwo gotowych schematów oraz porad . Myślę ze za 100zł możemy zbudować naprawdę ciekawy komputerek (nie mówię tu o takich bajerach jak EHR czy GPS :P ) :)

Edytowano przez wypasioneforum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Temat zamykam, bo autor nie wiadomo dlaczego usunął swoje posty, a w takim układzie dalsza dyskusja nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzegorz19941
      Witam, niedawno kupiłem paszowóz strautmann verti mix 1050. Paszowóz posiada komputer tylko jest pewien problem- nie mam zielonego pojęcia jak nim się obsługiwać. Komputer to moba mc 1050. Jeżeli ktoś ma taki komputer prosiłbym o wytłumaczenie od czego poszczególne klawisze. Pozdrawiam serdecznie Grzegorz
    • Przez zacx18
      Witam pisze ponieważ  nie wiem jaki olej zalać do skrzyni na każdej stronie internetowej są inne dane dotyczące oleju  na jednej jest stou na innej utto tak samo z parametrami 10w30 ,10w40  jaki jest prawidłowy ?
    • Przez Bambi14
      Witam, jaki jest potrzebny zaczep gorny do ciagnika zeby zaczepiac opryskiwacz 2 tys litrow? nie wiem jaki jest nacisk takiego opryskiwacza, aktualnie mam automatyczny na poduszkach amortyzujacych (taki jak w hl z tylu) to podejrzewam ze wcale sie do tego nie nadaje, czy taki z linku wystarczy? rockingery troche drogie na moje potrzeby...
      https://allegro.pl/hak-zaczepu-transportowego-mf-255-ursus-c-385-zeto-i5889031699.html
    • Przez kucharz457
      Witam  potrzebuje pomocy posiadam opryskiwacz Rau z komputerem QUANTOTRON TX 
      są tam dwie ikony nie wiem od czego, żadnej reakcji nie zauważyłem może toś posiada przy swoim  i powie od czego są czy są wogóle istotne,przydatne.

      chodzi mi o klawisze z prawej strony na dole . ten z belak i ten z opryskiwaczem(dyszlem)

    • Przez FarmerX2
      Panowie, mam rozrzutnik Deguillaume 9t i on posiada mały komputerek, z czujnikiem zliczajacym obroty wału ciągnącego łańcuchy. Jakie zastosowanie ma ten cyfrowy licznik? Na jeden kurs licznik dodaje +5 na wyświetlaczu, ma 3 przyciski, TOTAL, plus, minus. Po naciśnięciu TOTAL, liczba na wyświetlaczu zmienia się na taką, która można plusem i minusem regulować. O co tu chodzi? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj