Zaloguj się, aby obserwować  
jarekvip99

Czy ktoz z was uzywa takich zebow wleczonych do agregatow?

Polecane posty

jarekvip99    18

Mam pytanie czy ktos z was uzywa przy agregacie takich zebow wleczonych??

https://www.kramp.com/shop-pl/pl/10401/19876/494876/0/Amazone++z%C4%99by+wleczone

Pytanie moje stad ze posidam 17 sztuk takich zebow troche uzywanych gdyz byly zamontowane z tylu przy gruberze ale ja zamiast tego dorobilem brony i teraz sa mi na zbyciu te zeby. Zastanawiam sie czy jest sens je wystawic na allegro zeby ktos moze kupil tylko czy wlasnie ktos w ogole uzywa czegos takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

a jak by z nich zrobić włókę do agregatu uprawowo-siewnego która szła by z przodu przed sekcją doprawiającą albo np. jako włoka do równania kretowisk na użytkach zielonych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

Kupiłem agregat z takimi zębami (używany) kilka zębów jest wymienione na typowe spręzyny (typ S) Jeszcze nim nie pracowałem i nie wiem jaką będą sie sprawdzać i czy uzupełniać o wleczone czy wymienć na S-ki. W każdym razie, odpowiadając na twoje pytanie myślę że troche takich maszyn w kraju jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

a moze ktos by chcial kupic takie zeby do agregatu czy czegos innego mam okolo 20 sztuk 16 w stanie jak nowe 4 troche zuzyte co szly za kolami. co do ceny to mozemy sie dogadac bo sam nie wiem po ile takie stoja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez marles
      Witam w związku z tym że jest zima postanowiłem zrobić kultywator.Ale potrzebuję wymiarów takiego kultywatora na 14 zębów czy był by ktoś w stanie zmierzyć swój kultywator i podać tutaj wymiary? I jakie profile będą najlepsze? Z góry dzięki za pomoc.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Mam problem ponieważ mam kultywator samoróbkę mój ŚP. dziadek źle ustawił zęby i ja chce zmnienic ich ustawienie dajcie jakiś rysunek albo coś.Kultywator ma 2m serokości są 3 belki i 13 zębów.Proszę o jak najszybsze odpowiedzi z obrazami lub wskazówkami bo wiosna juz w tym tygodniu się zacznie
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      mam ostatnio możliwość dorwać trochę ziemi od dwóch właścicieli, ale w wątpliwość wprowadzają mnie albo ich warunki, albo klasa ziemi.
       
      Pole nr 1 to piaszczysta gleba V i VI klasy o powierzchni 2,5 ha. Właściciel nie chce opłaty, ale stawia taki warunek, że umowa będzie maksymalnie na 3 lata. Zaznacza, że po tych 3 latach będzie możliwość przedłużenia umowy, ale więcej niż na 3 lata nie chce dać. W sumie poszedłbym na to, gdyby nie to, że jest to piach. Co prawda rosły tam kiedyś różne rośliny, jak ziemniaki, żyto, pszenżyto, no ale jednak jest to piach.
       
      Pole nr 2 to gleba klasy IV i V o powierzchni 3,5 ha. Kwestia finansowa nie została jeszcze dogadana, ale nie będą to zbyt duże pieniądze, na pewno dużo niższe niż dopłaty. Tu niestety właściciel proponuje jeszcze krótszy okres czasu umowy - 1 rok. Mówi on, że możemy podpisywać umowę co roku, ale nie chce podpisywać jednorazowo na dłużej niż rok. Zaznaczył, że chce się w ten sposób ustrzec przed niby cwaniactwem z mojej strony. Trochę mnie to ubodło, bo uważam się za człowieka uczciwego no ale mniejsza o to. W tej sytuacji jak zwykle najwięcej bólu wywołuje kwestia dofinansowań unijnych. Właściciel mówił, że ja chce pewnie łatwą kasę robić na dopłatach i że dlatego nie chce dać na dłużej umowy i tak dalej i tak dalej. Mi to wszystko pachnie cwaniactwem właśnie z jego strony, bo ja mu tą ziemie doprowadzę do kultury i po roku już nie będzie chciał na dłużej podpisać.
       
      Jak radzicie postępować w tej sytuacji? Brać te ziemię na takich warunkach?
      Zaznaczam, że obydwa te pola to ugory nieuprawiane przez ileś lat.
      Do tych pól mam bardzo blisko, więc nie będzie dodatkowych nakładów na dojazdy.
       
      A jako, że są to ugory, to tak czy siak chciałem na wiosnę 2015 roku obsiać te pola łubinem w plonie głównym w celu poprawienia struktury gleby. Mają być dość wysokie dopłaty do strączkowych, więc może nawet w przypadku nieprzedłużenia umowy wyszłoby mi na plus?
    • Przez michal1993
      Witam! Mam taką zagadkę przy wymianie zębów przy agregacie RAU, otóż chciałbym się upewnić w jaki sposób należy je zamontować? Tak jak ten z lewej czy z prawej? Bardziej bym się skłaniał do tego po prawo ale wolę dopytać.


    • Przez Kondzio342
      Witam stoje przed zakupem Kosiarki rotacyjnej. Do pokoszenia na raz okolo 7ha łąki. Szerokość 1.65. Koledzy jakies porady te firmy mam do wyboru. Chcialbym raczej nowa. prosze o opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj