gelo707

Uszczelniacze, simeringi do władimirca

Polecane posty

gelo707    21

Jestem w trakcie naprawy zwolnic, hamulcy itp we władku. Cieklo ze skrzyni, lub ze zwolnic na taśmy hamulcowe. Wymieniam też simeringi w zwolnicach i obudowie skrzyni. Kupiłem polskie firmy Inco :) Dopiero teraz zauważyłem że jakoś w miarę lekko wchodzą na wałki. Poprzednie też były inco i zaczęły dość szybko cieknąć po naprawie hamulcy. Wtedy myslałem że człowiek który to robił uszkodził ten przy skrzyni, przy wkładaniu zwolnicy, ale simering wyglądał ok. Zastanawiam się czy by nie kupić jakichś lepszych (droższych) bo nie uśmiecha mi się znowu ściągać zwolnice.

Jakich firm, używacie uszczelniaczy?


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

No generalnie powinno się założyć simering i ma grać, bez kombinacji. Mierzyłem to niby otwór w uszczelnieniu jest mniejszy od wałka o jakieś 1,5mm na średnicy


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Inco to polski szajs, czarne kartoflorze jak to znajomy mówi :lol: bo są twarde i mało plastyczne, każdy na nie narzeka, nie kupuje się ich.

Polecam co najmniej silikonowe są średnio 2 razu droższe i są takiego specyficznego koloru ciemnopomarańczowego, do MZki zakładałem Corteco akrylowe jeszcze lepsze niż silikonowe ale też ok 4 razy droższe. Elring też dobra firma tylko trzeba uważać na podróby w jednej jak i drugiej firmie, wiadomo dobry produkt ma ich wiele.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

hehe zamiast inco kup se winko, no dokładnie kartoflorze, trzeba będzie inne kupić, żeby znowu się nie orobić

Edytowano przez gelo707

c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak kupuję jakiś simering to sprawdzam czy jest w mirę miękki i czy nie ma wargi uszkodzonej.Na dzień dzisiejszy to Corteco czy Elring też trzeba sprawdzać. Wszystko teraz idzie na rynek.Czy się nadaje czy nie.Nie ma odrzutów na produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

U mnie w Ruskim śmigają ruskie i są najlepsze przynajmniej dla mnie. A już parę lat po zrobiemiu hamulców i nadal sucho jest w obudowach.

 

Silikony chodza na wale w Bizonie a tam wiadomo lekko nie mają, i suchutko. Jeden jest przecież jakby przecięty i aż dziwne, że takie rozwiązanie nie przecieka. Silikon power :lol:

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

nie ma kompletow, sprawdz i kup na sztuki wszystkie, ktore masz na wierzchu. W zwolnicach po 2 w kolach, na polosi w wolnicy i w skrzyni, uszczelki wszystkie nowe...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jak sie kupuje to, co maja w malym sklepie, to nie mozna sie spodziewac, ze beda to uszczelniacze z gornej polki;) Trzeba szukac i pytac o lepsze, nie ChinaStodola. Dobre sklepy/skladnice gowna nie sprzedaja, albo pytaja jakiego producenta podac:)

 

Sam sie przymierzam do wymiany uszczelnien w drugim T25, Maly przebieg, ale jak poszedl w robote to zaczely sie pocic hamulce.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Adan1
      nie mogę wyjać walka przędniego napędu ponieważ muszę wyjąć zwrotnicę.Proszę o pomoc w podaniu sposobu wyjęcia sfożni ze zwrotnicy
    • Przez benio1967
      Witam,gdzie moge kupić uszczelniacze do brony aktywnej 2,5m lely ,gdyz cieknie mi olej od dołu.
    • Przez celmer5
      Witam posiadam mam problem miałem t25 kupiliśmy do niego tura pracował z nim moze 3-4 lata ( wtedy nikt nie myślał że będzie drugi ciagnik ) kupiliśmy 3p a sprzedaliśmy władka ( bez tura ) tur został i chcielibyśmy go przerobić tak żeby pasował do 3p. Pytaliśmy na wystawach rolniczych to można dokupić same mocowanie tura ( te nowe mocowane przez skrzynię ) koszt ok 1000 zł . Pytam was czy może ktoś robił takie coś ??? bo kupno nowego tura teraz oczywiście 3 sekcje z euroramką ( ten co mam jest 2 sekcyjny ) wiąże się z sporymi kosztami. I wolelibyśmy zrobic przeróbkę Liczę na odpowiedź
    • Przez sebastiano10
      Witam. 
      Wie ktoś jak wyciągnąć wałek dolny podnośnika w Renault Cergos 345 i go założyć ? 
    • Przez kaziu914
      Witam zauważyłem że z pod wałka miernika impulsów na którym zawieszone są listwy podnośnika wycieka olej i właśnie mam pytanie czy da się wymienić uszczelniacze bez zlewania oleju ze skrzyni? Czy przechylenie ciągnika coś by dało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj