Bercik92

Zabawa dla świń

Polecane posty

Bercik92    2201

Oglądał ktoś z was dzisiejsze wiadomości w południe ? Był artykuł o zabawie dla świn jeżeli jakiś rolnik nie będzie miał "zabawek" dla trzody to można stracić dopłaty co o tym sądzicie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widziałem te bzdury, komuś kto wymyśla takie przepisy, potrzeba jeszcze zabawek, a dokładniej piątej klepki, ludźmi niech się zajmą, żeby nie buszowali po śmietnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Niedawno widziałem to w programie Agrobiznes, rolnicy wypowiadali się że używali zwykłych piłek do grania ale szybko je świnie niszczą. Ktoś wrzucił oponę do zabawy inny powiesił łańcuszki :D Już nie mają co wymyślać i nie wiedzą jak rolnikowi dopłatę odebrać.


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Tych co to wymyślają to ostro musiało poj**ać. Niech nam zafundują takie zabawki to mogę świniom je rzucić. Nie mam co robić tylko zabawki dla tuczników kombinować. Nie mam ich tak dużo bo troche ponad 100 obecnie ale nawet przy takiej ilości świń to zabawki codziennie nowe bym musiał wrzucać bo na takiego tucznika 80-100kg to ta zabawka metalowa powinna być bo dłużej niż ze trzy dni to żadna inna raczej nie wytrzyma. Myślałem nawet żeby do ogrodzenia w chlewni przykręcić kawał blachy z napisem ,, zabawka". Ciekawe czy też by sie doczepili ;[ Jak oglądałem ten program to myślałem że mnie ch*j strzeli. Ale co na to poradzimy. Pojadą nam po dopłacie i tak się skończy. Podobno prośników też już używać niewolno???? Ku**a patologia jakaś normalnie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Jeszcze trochę i świnie będą musiały mieć kołdry puchowe i poduszki....paranoja. Zwierzęta mają lepiej od niektórych ludzi.... Unia chce zeby zwierzęta były szczęśliwe..jeszcze troche i wykończy polskiego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za trochę knurowi trzeba będzie gumową lochę kupić, ażeby się aby nie stresował zbytnio, jak nie ma co robić. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Loche to loche i tak ma prawie codziennie ale żeby zabawki... Naprawde niedługo to będziemy je musieli do własnych łóżek zabierać co by w nocy nie zmarzły A te kołdry puchowe co im damy to oczywiście jak w hotelu wymieniane codziennie bo mogły by być brudne czy przepocone i co wtedy?? jak taki tucznik by się czuł?? A tak jak mówił poprzednik niektórzy ludzie żyją pod mostem i nikt się nimi nie zainteresuje a taka świnia ma lepiej od nas bo tyle ile musimy w Polsce wydać na zabawki i takie inne pierdoły to ta świnia warta nie jest. Ceny ciągle w dół a wymogi coraz większe. Takie rzeczy tylko u nas ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Radzę wam poczytać wymogi cross compliance obszar c to wam się rozjaśni. zresztą każdy z was dostał zapewne książeczkę z właśnie tymi wymogami, a większość norm jest w różnych mediach już z rok wałkowana więc nie bardzo wiem skąd to zdziwienie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

@lukaczmarek nie zdziwienie ale głupie przepisy i wymogi. Kiedyś tego wszystkiego nie było i taka przykładowa świnia żyła. Kto to sprawdził ze kiedyś było jej źle a teraz jest dobrze? Może jest wręcz odwrotnie...Unia niech zadba tak o ludzi jak o zwierzęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

Ja już bydła nie mam, jeszcze trochę i ze świń zrezygnuję, a jak będą do zboża się czepiać że pod gołym niebem to może już do renty będzie blisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Lochy i loszki ciężarne przed umieszczeniem w kojcach porodowych muszą być dokładnie umyte. Czy to nie jest chory przepis? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

jak tak dalej pójdzie to będą kazać zakładać centralne ogrzewanie w chlewniach aby świniom nie było zbyt zimno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Lochy i loszki ciężarne przed umieszczeniem w kojcach porodowych muszą być dokładnie umyte. Czy to nie jest chory przepis?

 

 

Umyte to muszą być kojce i inne wyposażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winus15    0

Oglądał ktoś z was dzisiejsze wiadomości w południe ? Był artykuł o zabawie dla świn jeżeli jakiś rolnik nie będzie miał "zabawek" dla trzody to można stracić dopłaty co o tym sądzicie ? :)

A ja to wszystko pier**le k**wa co ja sie bęnde świnią zabawki dawał ze by byle szczęśliwe kto to wymyśla zal tych ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

celowa polityka zlikwidować wszystko co jeszcze w miarę naturalne. Gdzie są te wszystkie organizacje rolnicze tak walczące o dobro rolnika w szczególności przed wyborami. Zlikwidowali u nas krowy zlikwidują (w mojej okolicy) zlikwidują resztkę chodowców świń. Choć sam trzymam świnki tylko na własne potrzeby to strach pomyślęć co będzie dalej. dojdzie do tego chyba że jak się będzie chciało zabić kabanka to trzeba to będzie robić w nocy w piwnicy jak za sanacji żeby nikt nie widzial jak to opowiadali starsi ludzie. Ciekawe ile ludzie wytrzymają jedząc tą chemię typu chiński naszprycowany czosnek ,sztuczne chińskie jajka (imitacja); polędwicę wołową powstała ze schabu wieprzowego naszprycowanego barwnikami itd itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja dawno mam piłkę skórzana napompowana piankom i gdy łącze mioty to im wrzucam niech sobie pograją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

koledzy według mnie też to jest troche przegięcie z tym ale co prawda zdarzaja się takie sytuacje co "zabawki" pomagają lub szkodzą. Dziś w tych wiadomościach pokazali jak gość rzuca opone do kojca zabawka dobra ale do czasu bo sam tak kiedyś zrobiłem aż świnia weszła w środek opony i rób co chcesz jak ją wyjać ani ręcznie ani boszem żeby jej nie pokaleczyc. Według mnie świni te zabawki pomagają ale do czasu ,gdyż czytałem kiedyś artykuł nie pamiętam w jakiej gazecie w której było napisane co i jaki czas interesuje świne.Najlepszym sposobem był zwykły łacuch ale jak i człowiekowi kiedyś się znudzi, i tam było napisane ze po bodajże 3 h ta zabawka sie im znudzi.

Edytowano przez dromik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalszm    1

a ja tam nie widzę w tym nic strasznego. sam od dawna wrzucam świnkom zwłaszcza jak są mniejsze jakąś starą zabawkę albo butelki kawałek wtedy zajmują się czymś i nie gryzą sobie uszu albo ogonów (chociaż i tak są obcięte). Zauważyłem też że mają lepszy apetyt jak poganiają się za taką butelką. Każdy ma inny na to pogląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Dziś piłka wystarczy ale nie jest jeszcze przesądzone że nie trzeba będzię ze świnkami w tą piłkę grać bo samym świnkom może się też przecież znudzić :) .I tym wpisem nie mam zamiaru z nikogo się nabijać ale krew mnie zalewa jak słysze jak mówią o tym w TV że świnie trzeba zabawiać. Co wymyślą dalej aż strach pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalszm    1

Ja dawno mam piłkę skórzana napompowana piankom i gdy łącze mioty to im wrzucam niech sobie pograją

 

kolega ma rację. szybko się dogadują jak są z różnych miotów i nie dzióbią się nawzajem. jak w piłce nożnej grają w jednej drużynie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

 

 

Umyte to muszą być kojce i inne wyposażenie

 

 

Tak tak mój błąd. Ale jeszcze troche i takie cos wprowadza... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ta to może jeszcze do kojca jej wersalkę i plazmę postawie żeby świnia sobie telewizji pooglądała jak się jej nudzi , już przesadzają z tymi wymogami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

kolego jak wstawisz plazme do kojca to nie tylko my już bedziemy głupi od tego rządu ale i świnie zaraz zaczna głupieć na sam widok obrad na wiejskiej i możliwe że zaczna wszczynać strajki :lol: (hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to chyba osobom które to ustalają nudzi się. Boję się że cena żywca jeszcze spadnie. Jutro sprzedam to co mogę, nic nie można zaplanować. Trzoda to jedna wielka ruletka. Niech tylko załamie się rynek z bydłem, nie wiadomo co trzymać. Zajmę się hodowlą jedwabników.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

kolego jak wstawisz plazme do kojca to nie tylko my już bedziemy głupi od tego rządu ale i świnie zaraz zaczna głupieć na sam widok obrad na wiejskiej i możliwe że zaczna wszczynać strajki :lol: (hehe)

zaczną strajkować w obronie swojej godności żeby przestać świnie nazywać ,,świnią'' :lol: nie ale tak serio kto wie co jeszcze wymyślą żeby rzekomo tym zwierzęta było lepiej , rozumiem te wymogi żeby świni nie było za ciasno ale z tymi zabawkami to już przegięcie , ale jeszcze nie na tym może się skończyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez banan575
      Na poczatku kilka objasnien kto co i jak. I moje pytanie czy Wam dziewczyny sie podoba.
       
      Wzabawie Beda zawodniczki i klony (oszustki).
       
      Kto to ZAWODNICZKA??
       
      Jest to agrofotowiczka, uczestniczka zabawy ktora walczy o glowna nagrode
       
      Kto to jest KLON (oszustka)??
       
      Jest to agrofotowiczka, uczestniczka zabawy ktora pomaga zawodniczce, ale ona nie walczy o glowna nagrode
       
      Kto moze zostac KLONEM (oszustka)?
       
      Klonem moze byc kazda ZAWODNICZKA bioraca udzial w zabawie, lub miec inna agrofotowiczke ale wybrana wylaczni przez ZAWODNICZKE.
       
      Jakie ma zadanie ZAWODNICZKA???
       
      Zawodniczka ma wykonac 4lub 5 zadan
       
      Jakie ma zadanie KLON (OSZUSTKA)??
       
      Klon bedzie oszukiwac i pilnowac zeby nikt nie wiedzial ile zawodniczek bierze udzial w zabawie.
       
      ZAWODNICZKI i KLONY beda mialy numerki ale one sobie same wybiora.
       
       
      Kto bedzie ocenial zadania???? Jury i wszyscy co nie beda brac udzialu w zabawie.
       
       
       
       
      Nagroda dla zwyciezcy bedzie maly upominek, No bo nie stac mnie na traktory czy jakies telewizory plazmowe :rolleyes:
       
       
      Nad calym bezpieczenstwem beda strozowac moderatory administracja i wspomniane klony.
       
       
      To by bylo narazie tyle.
    • Przez DoradcaFinansowy5
      Witam,
       
      Chciałbym zacząć zabawę, która pozwoliłaby uświadomić kilka rzeczy: Ile chciałbym dostać na emeryturze, a ile rzeczywiście dostanę z prognoz?
       
       
      Z czasem dopiszę kolejne reguły zainteresowanych prosiłbym o wpisy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj