Zaloguj się, aby obserwować  
wasil10

Czy można zwiększyć moc w BELARUSIE 820

Polecane posty

wasil10    0

Witam wszystkich... czy można zwiększyć moc w Belarusie 820? w jaki sposób poprzez zwiększenie dawki paliwa?, podniesienie obrotów? czy coś innego. czy to się opłaca? pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Mozna tylko nie za duzo jesli masz na wzykłym filtrze powierza. Podkrecisz obroty na pompie i jest . czy sie opaca - dawka paliwa bedzie wieksza i bedzie wiecej palil a moc moze o 5 km pojdzie do gory .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

troche napewno wiecej . na ograniczniku ciegielka na pompie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ale na ograniczniku nie zwiększysz dawki tylko obroty max. W ruskiej pompie w pokrywce są dwie śrubki M6. Dolna jest odpowiedzialna za dawkę. A w czeskiej pod podłużną pokrywka tylko nie wiem która bo są tam dwie lub trzy regulacje zdaje się.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zwiększenie obrotów max nie zwiększy mocy, co najwyżej spalanie i max prędkość ciągnika.

Regulacja dawki i to w niedużym stopniu bo będzie dymił jak lokomotywa z braku powietrza do spalania tej ilości paliwa. I wraz spalanie podskoczy bez sensu.

W fabryce ustawili to tak aby wilk był syty i owca cała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Zwiekszenie obrotow nie zwiekszy mocy ? To by znaczyło ze przy 1200 obr i 2200 obr ma tą samą moc silnika . To po co np orac na 1800 ob jak na 1200 bor ma tą samą moc i tak samo pojdzie .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

większość silników osiąga max moc w zakresie 1800 obr/min a zwiększając dawkę tak jak ktoś wyżej napisał będzie kopcił a moc ta sama. U mnie było za duże spalanie w Zetorze 12145 i po zmniejszeniu dawki o 1,5 obrotu śrubką odpowiedzialną za dawkę skończyło się dymienie, moc nie spadła a ciągnik równiej pracuje. Zwiększamy dawkę jeżeli zakładamy turbinę bo silnik wtedy ma odpowiednią ilość powietrza żeby spalić dodatkową ilość paliwa i jeżeli chcesz zwiększyć moc to załóż turbinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

i w przypadku belarusa 820 na zwykłym filtrze jesli chcesz załozyc turbo to musisz zmienic filtr powietrza od tego z turbiną .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Michalmeer podszkol się troszkę. Nic ci nie da zwiększanie obrotów. Moc nie bierze się z prędkości wału. Silnik jest i tak w najwydajniejszy sposób zestrojony w fabryce. Zwiększanie dawki podniesie trochę moc ale nie będzie to adekwatne do spalanego paliwa. Poza tym silnik nie ma takiej samej mocy na 1200 a 1800 obr. Przy 1800 średnio osiąga największy moment obrotowy a to on ciągnie pług. Znowu mocy nie da się zmierzyć. To wartość wyliczana z obrotów silnika i momentu obrotowego. Przy 1800 wychodzi największy moment ale jeszcze nie moc. Przy 2200 największa moc ale moment spada. Zwiększając jeszcze obroty silnika moment tak leci na dół że nie ma to wpływu na wyliczoną moc silnika. Może zauważyłeś że ciągnąc ładunek pod górę silnik spada z obrotów tylko do pewnej granicy. Potem ciągnie równo. Bo osiągnął obroty przy których ma największy moment, a nie największą moc.

A co do turbo to nawet zlikwidowanie podciśnienia przez turbinę w kolektorze ssącym poprawia napełnianie cylindra powietrzem. Dostrojenie pompy do większej jego ilości skutkuje przyrostem mocy i momentu.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Poczytaj inne posty i wtedy zobaczysz dlaczego to napisałem . Na podstawie belarusa 952.3 maksymalny moment obrotowy jest przy 1400 obr na min . nie wiem ktory ciagnik mam maksymalny moment przy 1800 obr.


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie muszę nic czytać. Napisałem średnio, przykładowo. Nie przypisałem tego do żadnego konkretnego ciągnika.

Dla przykładu ursusy ciężkiej serii 1600-1650, 60-ka 1500-1600, 3-P 1400, zetory małej serii starsze około 1500.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jak nie przeczytasz to nie zrozumiesz o co chodziło . no i wszystko


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0

czyli jednym słowem dać sobie spokój?:) a jeśli [podkręce same obroty to spalanie też wzrośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Tez tak myśle .. lepiej nie kombinowac bo moze wyjsc wiecej złego niz dobrego


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pewnie nie ale będziesz go ganiał na 2500 czy 2600? raz tak go przegonisz i stwierdzisz że szkoda silnika bo to nienaturalne obroty dla niego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj