SIEWCA

koszty ubezpleczenia budynków i OC gospodarstwa

Polecane posty

SIEWCA    24

Gdzie lokować obowiązkowe ubezpieczenie budynków i OC gospodarstwa, aby mieć pewność wypłaty odszkodowania gdyby nie daj Boże dotknęła jakaś klęska ? Podobno Concordia znacznie podniosła składki za budynki, ale wiem to tylko od agenta.

Zreszta i tak już chyba nie można wypowiedzieć umowy ubezpieczenia bo termin minął 30 listopada, chyba że ktoś ma okres ubezpieczeniowy nie pokrywający się rokiem kalendarzowym.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja mam w pzu. oc na podane ok 25 ha 90 zł. budynki za ok 450 zł. do tej pory miałem kilka szkód z OC i nie było żadnych problemów z wypłatą odszkodowania poszkodowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

mam pytanie czy jest obowiązkowe ubezpieczanie budynków i OC gospadarstwa ?? OC gospodarstwa od czego tak naprawde to ubezpiecza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

KAŻDY ROLNIK MA OBOWIĄZEK POSIADAĆ TAKIE UBEZPIECZENIE.

Zależy jak ubezpieczysz. Najlepiej popytaj agenta.

W czasie wichury dach ci zwieje, lub dachówki. Od ognia, jak twoja krowa sąsiadowi w szkodę pójdzie.

Ja teraz uszkodziłem wiertarką, na moim podwórku, znajomej samochód. Przerysowałem lekko błotnik i maskę. Blachę mi wyrwało, zgłosiła i dostanie z 1 tyś zł na remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Concordia ponoć ma najtańsze składki ,ja mam w PZU i z wypłatą odszkodowań jest różnie to zależy od zdarzenia ,za zniszczone uprawy typu susza grad płacą dobrze ale mam ubezpieczenie dodatkowe tzn.pakiety ,a za wypadek kiebsko albo wcale bo BHP itd. ,za zniszczone budynki np.podczas burzy to wartość odszkodowania naliczana jest po odliczeniu amortyzacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Amortyzacja jest wszędzie liczona.

Z gospodarstwem teraz przeszedłem z HDI do PZU, trochę więcej zapłaciłem niż w tamtym roku, ale jeszcze podniosłem wartości budynków. Ogólnie to prawie to samo, ale porównywałem HDI z tamtego roku i PZU z tego roku. A jak wiadomo u nas nic nie tanieje, i chyba były z 1 lub 2 podwyżki na przeciągu roku.

 

Znam teraz przypadek gdzie znajomemu dom się spalił, w październiku, może w listopadzie. Był ubezpieczony i nie w PZU I jak się wczoraj dowiedziałem żadnej kasy nie dostał, bo stwierdzili że zapalił się od komina. A tu trza mieć jeszcze co rok podbite przez kominiarza.

Ale to są nie potwierdzone wiadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Amortyzacja jest wszędzie liczona.

Z gospodarstwem teraz przeszedłem z HDI do PZU, trochę więcej zapłaciłem niż w tamtym roku, ale jeszcze podniosłem wartości budynków. Ogólnie to prawie to samo, ale porównywałem HDI z tamtego roku i PZU z tego roku. A jak wiadomo u nas nic nie tanieje, i chyba były z 1 lub 2 podwyżki na przeciągu roku.

 

Znam teraz przypadek gdzie znajomemu dom się spalił, w październiku, może w listopadzie. Był ubezpieczony i nie w PZU I jak się wczoraj dowiedziałem żadnej kasy nie dostał, bo stwierdzili że zapalił się od komina. A tu trza mieć jeszcze co rok podbite przez kominiarza.

Ale to są nie potwierdzone wiadomości

Tak masz rację jak nie masz przeglądu kominów a coś sie stanie to nie dostaniesz złotówki , ale przepis jest od dawna tylko nikt nie pyta o takie rzeczy a agęci nie informują,poza tym co do amortyzacji pzu wypłaca odszkodowanie za towar pomniejszony o wartość amortyzacji a za wykonanie napraw przez firmę płaci 100% tylko trzeba przedstawić faktórę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

mam to "szczescie " ze mieszkam nad wisla wiec z odszkodowaniami mam co pare lat do czynienia, z wlasnego i sasiadow doswiadczenia to zawsze pzu placi najlepiej-choc dluzej trwaja procedury[ u mnie byli chyba w 2 miesiace po powodzi] potem warta- ostatnio dawali kazdemu po 1,5 tys bez zadnej likwidacji -zglaszales szkode i kasa za pare dni na koncie, jak ktos liczyl na wiecej to musial czekac na likwidatora, hdi tez placili dobrze ale mniej za porownywalne szkody[ glownie zalane piwnice i kotlownie


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A ja mam pytanko odnośnie przepisywania gospodarstwa i płacenia ubezpieczenia....

Jeśli mój dziadek przepisał gospodarstwo na mojego ojca (czyli swojego syna) i od przepisania gospodarstwa minęło już paręnaście lat i do dnia dzisiejszego nie zgłosił nikt tego faktu w PZU i przychodzi polisa OC rolnika i za budynki na dziadka. Są z tego faktu jakieś sankcje?? Jak to naprostować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

jeżeli ktoś ze świętokrzyskiego/ małopolski/ podkarpacia jes zainteresowany ubezpieczeniami upraw, budynków, OC i komunikacyjnych w concordi to proszę o PM

Edytowano przez DoradcaKT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Odkopię trochę temat. Jakiego ubezpieczyciela teraz polecacie ? Jaki ubezpieczyciel jest w miarę bezproblemowy i nie zaniża wypłaty odszkodowania, a zarazem ma przystępne składki?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez renatkam8
      WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?
    • Przez tomeq
      Witam!
      Czy może ktoś polecić program/stronę podobną do vitalfields do obsługi gospodarstwa? Najlepiej bezpłatny.
    • Przez Karolina94
      Witam, nie wiem czy tu dostanę jakieś rady,ale chyba warto spytać
      Tydzień temu kupiłam gospodarstwo rolne, 1,50ha. Chciałabym teraz dokonać kilku zmian, po 1) stoi tam stara drewniana stodoła w b.złym stanie nadaje sie jedynie do rozbiórki, chciałaby ją rozebrać a na jej miejsce, na te fundamenty postawić budynek gospodarczy, czy na takie cos będę potrzebowała zgody, czy do 35m2 wystarczy zgłoszenie? Druga sprawa to do domu chciałabym, wręcz musze, dostawić kotłownie,kotłownia miałaby ok 10m2 czy również na to wymagana jest zgoda, czy wystarczy zgłoszenie? Działaka zagrodowo-rolna.
    • Przez vailus
      Witam. Chciałem się zapytać czy jest jakiś program typowo polegający na dofinansowaniu po przejęciu gospodarstwa od rodziców. Rodzice chcą mi przepisać niewielkie gospodarstwo rolne wraz z inwentarzem (posiadamy produkcję mleka oraz chów bydła). Plany są takie aby powiększyć produkcję jak i areal. Szukałem na internecie jakiś informacji, ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć co jasno odpowie na moje zapytanie. Młody rolnik odpada na chwilę obecną. Czy jest jakaś alternatywa po przejęciu gospodarstwa? Oczywiście jeśli byłaby do w zależności od kwoty, pieniążki byłyby przeznaczone na rozwój parku maszynowego nowego bądź maszyn używanych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj