Huberto

Jaki ciągnik do ładowacza czołowego zetor,newholland ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Huberto    6

Mam zamiar kupić ciągnik do ładowacza czołowego (używany do 80 tys).Rozważam Newholland TD80D i zetora proxime 6641,7441 lub 8441, a może coś innego proponujecie,Proszę o opinie jak ze sprzęgłem,pompą itp Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymolus    3

ja mam 8441 w turze trac-lift 100 i chwale sobie

Edytowano przez szymolus

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

zetor się nie nadaje do ładowacza czołowego

 

Bez obrazy ale Znasz się jak swinia na gwiazdach

my mamy zetora 6340 z turem i robota idzie i ja nie narzekam w okolicy również mają pozakaładane ładowacze na zetory i nikt nie narzeka sąsiad ma na zetorze 8441 tur metal-fachu

Obydwie marki są dobre do ładowaczy (może trochę na korzyść zetora bo jest cięższy)

moim zdaniem obojętnie jaki ciągnik weźmiesz będziesz zadowolony :)

Edytowano przez Mateusz6340
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

U nas Proxim 6441,7441,8441 jest od groma z ładowaczami zetorowskimi , hydrametu , agro-maszu i nikt nie narzeka na ich pracę z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Bardziej skłonny jestem do Newhollanda TD80D może ktoś wie wypowie dokładniej o nim ?

 

Pzd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Z moich badań (na inny temat ale u mleczarzy gdzie spotkałem kilka zetorów z turem) wynikałoby że dość częstym problemem zetorów (proksima, forterra) była stabilność tych ciągników, mimo max balastu w tylnych kołach, innych problemów nie zapamiętywałem bo było to poza tematem moich badań.

NH znam jednego właściciela ale z tych co złego słowa o swoim nie powiedzą więc taka opinia to żadna opinia ;-)

Może weź jeszcze pod uwagę farmtack z tych co oglądałem to przednie zawieszenie mają stworzone do tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek000    0

Ja osobiście NH tylko mam TL100a, mam polecam, tylko nie TD, bo będziesz miał z nim problemy. To jest badziewie , nie powinien tego w ogóle sprzedawać psuje sobie tym renomę, ale używki w podobnej cenie to kupisz L lub TL http://otomoto.pl/new-holland-nh-tl90-tl-90-A259363.html i nie martw się, że ma dużo godz., ja robię 1000 rocznie, tylko trzeba dbać o niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

NH TD czy CASE JX to lipa jakich mało zwłaszcza do ładowacza, rewers i sprzęgło kończą się ponadprzeciętnie szybko a tego się w ładowaczu używa ciągle. Pytanie ile tych godzin naprawdę ładowaczem będziesz robić bo jeśli ponad 500 na rok to nie warto nawet o tych ciągnikach myśleć, a jak masz kilka bel do załadowania to jak będziesz mieć szczęście to ci pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Chcesz kupić traktor z turem czy tylko traktor a tur załozyć samemu? Kupując z turem wyjdzie taniej ale ciągnik może być bardziej dojechany, za to bez tura dużym kosztem będzie montaż tura, najwazniejsze to dobrze dobrany ładowacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Ferdek07 z turem nie wchodzi w gre z tego powodu co napisałeś sam.Nie jest tak źle z tym montażem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a nie brałes pod uwagę lamborghini premium niskie spalanie moc około 100km i dużo jest krajowych egzęplaży z przebiegami około 3 tys mtg niedawno znajomy sprzedał takiego za 80 tys, ciągnik prosty częsci drogie to fakt ale awaryjnosc nie jest duża, za to do tura standardowe przednie koła 14,9/24 lub nawet 420, w sumie tak jak przeanalizowac rynek uzywanych ciągników to zachodniaki są w tych samych cenach a nawet tańsze od zetorów czy ursusów, ciagniki te mają się jak dzień do nocy, np. co taki zetorek to zeszła epoka przy case jxu, tylko te ceny częsci heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a dlaczego nie chcesz już lamborghini, znasz już tą serię, czyżby rozczarowany? nawet premium 1050 niby 102km a od r4 105 będzie mniej palił, w pracach z ładowaczem sokojnie ponizej 5l/godz schodzi nawet do 4l/godz, zetor 8441 mniej na pewno nie spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

@Huberto na Twoim miejscu pomyślałbym nad JD seria 5020, zwrotne, raczej dużo palić nie będą, no i mają ramę i mokre sprzęgło.

pozdr.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Ferdek nie biorę pod uwagę tego ciągnika bo jest za duży szukam max 85km.

 

 

lukas15 w takiej cenie nic ciekawego nie znajdę z jelonka chyba że jakieś dobite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman05    10

Ja bym Ci polecił Deutz-Fahra Agrotrona 90, w zeszłym roku w marcu kupiłem takiego z 2000 roku, od nowości chodził w ładowaczu MX. Ma już 7tys mth i wszystko działa świetnie i mało pali. Nie wiem jak NH ale Zetory to mają chyba mało wydajną hydraulikę (a przynajmniej te starsze) co przy turze jest ważne.

Edytowano przez roman05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Podrzucę to tu...bo nie chcę zakładać nowego tematu a wątek może komuś się przydać...słyszeliście coś więcej o tych ładowaczach?

 

http://youtu.be/dnqqTjJq6is

 

Co do samego ciągnika to ja bym obstawił Proxime90 ze skrzynką 12\12 lub FT ale od 685DT bo mają pompę 50l no chyba,że idzie do 675DT włożyć taką pompę bo te fabryczne 34l to jednak mało.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

Ja mam Zetora 10641 Forterra i spisuje się świetnie z ładowaczem, przede wszystkim mało pali, znajomy ma ładowacz przy Proximie 8441 i też chwali, więc z mojej strony polecam zetora :)

Edytowano przez ursus355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj