Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
stajniaomega

Zetor Forterra 9641 świece żarowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stajniaomega    11

Witam. Czy wymieniał ktoś z Was świece żarowe w Zetorze Forterra? Mam pytanie czy są pod świecami jakieś uszczelki jak np. pod wtryskami i czy lubią się ukręcać tak jak samochodowe? Pozdrawiam

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam jestem posiadaczem forterry 9641 z 2006roku i od 3 lat wymieniam swiece co roku bo są tak słabe ciekawe czym to spowodowane. Ale nic Ci nie pomogę poniewaz to robi mój mechanik zawsze przy wymianie okresowej olejów.

DarekD    56

mam 10540 z 1999r. silnik podobny , świece identyczne jak w Forrterze , wykręciłem bez żadnych oporów . Nie ma uszczelek , uszczelniają się na gwincie .Problemem jest tylko ciasne umiejscowienie (świec) ,co w moim modelu poprzedzone być musi demontażem maski!

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

mtracz    71

Wiadomo, że świece mogą być kiepskiej jakości, ale montując je często samemu skraca się im żywot używając za dużo siły przy dokręcaniu.

Więc powinno się to robić kluczem dynamometrycznym z odpowiednią siłą zależną od wielkości świecy i materiału z jakiego zrobiona jest głowica. Zmniejszają się dzięki temu problemy z wykręceniem.

Oczywiście niedokręcenie świecy także ją psuje.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować