fifek09

zbieram opinie na temat firmy AGRO-TOM planuje zakupić brone talerzową i oni mnie tu namawiają na jej zakup

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fifek09    9

planuje zakupić talerzówkę, ostatniego czasu rozglądałem się i natrafiłem na przedstawiciela firmy agro- tom i namawiają mnie na zakup talerzówki od nich mówiąc że naprawdę są super i zasięgam własnie was tu byście wyrazili coś w tej kwestii jak to sie sprawuje w polu, jak materiał wytrzymuje ,

talerzówka do ciagnika Fendt 312 vario tms 125km to najmniejszy kon pociągowy a najwiekszy bedzie na wiosne tm190

 

model talerzówki to AT 4,5 z wałem pierścieniowym na wózku transportowym i hydraulicznie regulowaną głębokości dwa rzędy talerzy średnicy 560

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

Kolego, ja posiadam agregat ścierniskowy 2.6m tej firmy. Bardzo solidnie wykonany, nic się nie wygina nie pęka. Kupiłem go poprzez rozmowę telefoniczną, oczywiście wcześniej znalazłem go w internecie. Fachowe doradztwo, przywóz pod schody na konkretną godzinę. Śmiało mogę ich polecić, podoba mi się takie załatwienie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Przedstawiciel pewnej firmy dealerskiej odradzał nam zakup tejże brony, ponieważ jak sam mówił sprowadzali kiedyś te tańsze produkty i z agro-tomem cuda się działy, raz rama pękła, potem doszły na innych talerzach. Lepiej dopłacić 2-3 tysiące i mieć coś lepszego typu agro-masz, rolmako

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

No moj sasiad mowi co innego.

Ze plugi i agregaty agro maszu to jest porazka i chyba mowil szczerze bo plug zmienil na lemkena a brone na agro tom i ja chwali :) ja tez kupuje agro tom na wisone :) (brone talerzowa 3m )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

ja mam od dwóch lat grubera 3m tej firmy z wałem rurowym. W ciągu tego czasu zrobiłem nim 500ha. Spróbowałem w tym roku po kukurydzy i efekt był ku mojemu zdziwieniu bardzo pozytywny jak na grubera za 12 tys. Ciągam go ursusem 1224 czasami zetorem 16145. Elementy robocze starczają na około 40ha, orginał wytrzymał około 80 ha. Jak na tę cenę to jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów i jakości wykonania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifek09    9

nom co do Agro Maszu tez mam złe opinie od moich sąsiadów jeden miał pług 5 zwykłą od nich i nie wytrzymał nawet 2 lat wszystko sie zwichrowało drugi kupił 4 obrotówkę i mówił mi że wybijają mu sie wloty na zabezpieczenie

co do agregatów nie wiem nie znam opinii

hmmm rolmako z tego co sie dowiadywałem jest chyba troszkę tańszy od Agro- Tom

 

fajnie ze piszecie i z góry dzięki za opinie i czekam na nowe info na temat tej Firmy

Edytowano przez fifek09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Rolmako jest droższy od agro-maszu. Nawet mam oferty z października 2012 roku

 

Dane techniczne:

Agro masz – Agregat tależowy AT 3m

wydźwig hydrauliczny (dwa siłowniki) do siewnika (o szerokich możliwościach regulacji, umożliwiający podpięcie siewników różnych producentów)

automatyczna belka zaczepowa

skala głębokości pracy

zmienna głębokość pracy składanego talerza

ekrany boczne

w standardzie piasty bezobsługowe z uszczelnieniem kasetowym i łożyskami samochodowymi

wał packera

talerze fi 560mm

Cena: 15 000zł netto

______________

Dane techniczne:

Rolmako - Agregat talerzowy 3m

Szerokosc robocza 3m

Tależe fi 560mm

Wal packera

Liczba talerzy 24

Hydropack

Reszta wyposażenia jak w specyfikacji na stronie internetowej

Cena: 17 000zł netto

 

Ja natomiast od użytkowników na agro foto słyszałęm dobre opinie. Mówię o agregatach.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Posiadam talerzówkę, 3m z wałem rurowym, tej firmy ponad 5 lat i zrobiła kilkaset ha. Rama nigdzie nie popękała, farba nie odpada (oprócz miejsca gdzie mocno potraktowałem ją myjką ciśnieniową). Talerze z pierwszego rzędu się trochę starły, z wiadomych powodów. Łożyska wymieniałem, bo ci co ją składali to zamontowali łożyska zamknięte w piastę i sobie można było smarować... Rzepaczysko, wysoka gorczyca czy dużo posiekanej słomy jej nie są straszne, wszystko ładnie wymiesza. POLECAM na pewno nie pożałujesz jej zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

O maszynach z rolmaku tez słyszałem że lubią czasami lekko pękać.Maszyny AT nie są maszynami z górnej póki tylko prawie już najniższej i jak gdzieś farba odejdzie czy nawet pęknie to się nie ma co dziwić bo wydało się za nią jakiejś grubej kasy jak za zagraniczne maszyny.Jedni będą chwalić drudzy narzekać i tak w kółko będzie.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifek09    9

no jeśli chodzi co u mnie by miała robić to minimum 50ha po kukurydzy reszta zostanie dla grubera ale na 100% będzie robić na usługach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Ja mam od nich agregat UPS. Cieknie jeden siłownik hydropaku ale nikt w siłowniku nie siedzi. Zgłoszone na gwarancje i naprawione. :) Ogólnie maszyna bardzo masywna nic się nie gnie czy pęka. Co do zakupu to jak mówi kolega wszystko super można płacić przelewem dowóz na podwórko w cenie jak masz blisko :) Naprawdę polecam

Edytowano przez jakub16

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin145    0

czy ta brona talerzowa AT3m agro tom czy każdy tależ jest na łożysku bo jestem zainteresowany kupnem tej talerzuwki i coś możecie wjęcej powiedzieć na temat tej firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaPro    1

witam!!! i ja także zastanawiam się nad kupnem grubera lub agregatu AT prosze powiedzcie jakie są różnice w uprawie skoro to i to służa do tego samego?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3010    0

A ja mam inne pytanie gdyz obecnie mam agregat talerzowy z Staltechu i jest w miare dobrze talerze dobrze wyłozyskowane nie zaciera sie nic i nie zuzywają mi sie tez tak szybko a odnosnie AT czy oni sami te talerze produkują czy kupują tak jak Staltech czy Grano jakiejs włoskiej firmy? bo wzrokowo to inne sa jakieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomstar    1

Ja bym ci polecił aresa tl uni robię nim 6lat ścierniska i siew po70 ha rocznie zero awari bardzo małe zużycie talerzy siewnik demeter tl 3m .SĄSIEDZI zobaczyli że dobrze się spisuje maszyna i pokupili tańsze odpowiedniki takie jak agromasz talerzówka z agromaszu w pierwszym roku zabrali na naprawę gwarancyjną bo wierzyczka prawie odpadła iimaki talerzy się pogięły za rok znowu spawali wierzyczkę.Jeśli masz kupić maszynę na dłuższy okres to kup coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Też dolacze się do tematu. Ma może ktoś doczynienia z agregatem scierniskowym firmy KWAS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekfred    1

ogladałem jakis czas temu agro toma kompaktora 4 metry wszystko wygląda solidnie. 23 tys + 8tys wózek. koło marca bede miał wiecej info na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ja od 4 lat posiadam agregat Grano System, jestem z niego naprawde zadowolony, ciągam go ursusem 1634 na kołach bliźniaczych, tależuje nim ścierniska i sieję po oborniku czasem nawet bez orania, grubszej ramy jak on ma to w żadnym innym agregacie nie widziałem. W Premium Trade maja je od ręki. już dwie osoby kupiły taki sam jak zobaczyły mój. A Agro Toma nie polecam, cienizna i te talerze proste to lipa taka sama jak ten agregat metal fachu co reklama na górze strony, normalnie nie moge na nią patrzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj