Skocz do zawartości
awox

smarowanie przekładni przetrząsarki kuhn

Polecane posty

awox    0

Czy smaruje sie przekładnie główna w przetrząsarce? tzn. ta co wychodzi z niej wałek do traktora. Nie ma tam ani kalamitni ani wlewu oleju, mam przetrzasacz kuhn gf 452 T . Nie wiem czy dac tam jakis smar czy nie dawać??

Prosze o poradę szanownego grona.

Skhmadaje    0

U mnie był smar w tej przekladni. Generalnie mi się rozsypała, wytarły się zęby, a nowe kosztują tyle co cała maszyna więc warto zadbać jeśli jest o co jeszcze ;)

Od przodu trzyma się to tylko na segerze i są potem dwa łożyska u mnie cały wałek z łożyskami i kołem żebatym wyszedł to można by tędy samaru załadować i podejrzeć jaki stan jest ;) pozdrawiam

krzeniek    5

ja mam gf 5000 h niema żadnych korków ale jest z tyłu dekielek na 4 śruby był tam smar ale kolega który robi takimi maszynami na zachodzie poradził żeby dodac tam trochę oleju przekładniowego po bokach sa zimeringi więc olej nie powinien pójść na boki

Wiadomość z agroFakt.pl

Tam wchodzi smar przekładniowy. Oleju to trzeba byłoby dolewać co roku, a dobry smar przekładniowy w mojej ma już 20 lat, nic nie było ruszane i wszystko działa bez problemu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Denzel16
      Tak jak w temacie - przymierzam się do zakupu nadbudowanego na bronie wirnikowej zestawu uprawowo-siewnego
      Sprawdziłem oferty póki co 3 producentów:w
      Kuhn Sitera 3m na bronie  Hr 304

Pottinger vitasem 302 ADD  na bronie Lion 303

Sulky Tramline na bronie Cultiline HR 

Wszystkie kombinacje posiadają wały gumowe oraz kółka dogniatające 

Prosił bym o opinie na temat wyżej wymienionych kombinacji jak i polecenie innych których nie wziąłem pod uwagę a są być może lepsze w podobnej gotówce. 
    • Przez GrabekSto
      Witam mam zamiar kupić wóz paszowy o pojemności 12m3 najlepiej żeby był dwu ślimakowy ponieważ takie rozwiązanie jest lepsze ponieważ wóz paszowy jest niższy a ja własnie potrzebuje max 2.5 m ponieważ ładowarka podnosi na 3.1. Budżet to 110 tyś netto oglądałem już kuhna,strautmanna.peecona,faresina troilet  i wszystkie z nich pięknie wyglądały ciekawi mnie która z tych firm jest najlepsza Pasza  która będzie mieszana to dwie bele kiszonki ścięte nożami i wiadomo kukurydza.Prosił bym opinie gospodarzy który użytkują wóz paszowy którejś z tych film dwu ślimakowe mogą być też jedno ponieważ myślę że jest to ta sama budową tylko różni się wielkością i dodatkowym ślimakiem.
    • Przez przemo75
      Sprzedam części zamienne do następujących marek maszyn: Amazone, Bogballe, Claas, John Deere, Kongskilde, Kuhn, Nordsten i inne, Wystawiam faktury lub paragony.Części jest dużo,szczególnie do John Deere i Kuhn,dlatego proszę o zapytania na priv , na emaila przemo75@wp.pl lub 502 321 445
    • Przez ravcio
      Witam,
      Nie dawno zakupiłem Ceresa 85x z 1994r i usuwam w nim usterki. Likwidując wycieki zauważyłem, ze cieknie z siłownika wspomagania. Z tego co widać przepuszczają uszczelniacze. Pytanie jest jak wymontować siłownik aby wymienić uszczelniacze bo chyba bez demontażu się nie da? Jak na razie odkręciłem końcówki drążków i 3 śruby z dekla po lewej stronie ale siłownik nie drgnie w żadną stronę. Będę wdzięczny za pomoc.
      Dodatkowo czy łożyska zwrotnic są smarowane? Ewentualnie jak? Żadnych smarowniczek tam nie ma.
    • Przez Joda
      Witam! 
      Otóż w niedalekiej przyszłości mam zamiar zakupić nowy siewnik.
      Po głowie chodzi mi Kuhn Integra 3003 (3 metrowy) i właśnie tu pojawia się problem, jest to siewnik dość "duży" (waga ok. 2t)
      I pytanie brzmi: Czy Zetor 12145 dałby sobie z nim radę?
      Czy ktoś z was jest może "w temacie" i mógłby mi pomóc?
      Z góry dzięki
      pozdrawiam