Polecane posty

wrobelek02    11

Witam, jak ogrzewacie swoje garaże, myślę nad zrobieniem takiego piecyka z beczki albo brojlera, proszę o wasze pomysły oraz zdjęcia. interesuje mnie tylko piec na drewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

ja mam w swoim garażu piecyk który zrobiłem z butli lpg chyba 60 litrów, garaż mam w sumie nieduży koło 40mkw ze stropem, w zbiorniku wyciąłem miejsce na drzwiczki itp ogólnie działa na tej samej zasadzie co typowa koza ale satysfakcji daje więcej bo zrobiony własnoręcznie. Z góry dałem nadmuch za pomocą wentylatora od chłodnicy z samochodu który rozprowadza ładnie to ciepłe powietrze a ten ruch powietrza dużo daje. Dodatkowo rura odprowadzająca spaliny leci przez jakieś pół długości garażu co też dobrze grzeje. Z kolei u mechaniora w zakładzie widziałem taką ala kozę z płaszczem powietrznym to dopiero grzeje, ale na mój garaż taki jak mam to wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

ja mam zrobiony z 4 bębnów hamulcowych od cieżarowego, położone jeden na drugim :) drzwiczki na dole, zasyp od góry, z tyłu wyjście na komin, bez żadnych wentylatorów itd, garaż mam ze 150 m2 jak się rozgrzeje do czerwoności to ciepło jak w domu :)


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uss1002    6

kolego ja mam zrobioną kozę z rury grubościennej a z beczki ci odradzam bo jak dostanie temperatury to ci się odkształci aja mam z rury i jak kiedyś do niego napakowałem to się zrobił na około czerwony i tak go wypchało z jednej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

ja mam zrobiony z 4 bębnów hamulcowych od cieżarowego, położone jeden na drugim :) drzwiczki na dole, zasyp od góry, z tyłu wyjście na komin, bez żadnych wentylatorów itd, garaż mam ze 150 m2 jak się rozgrzeje do czerwoności to ciepło jak w domu :)

 

 

Można jakieś foto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

dopiero mogę zrobić koło 28 stycznia bo na razie mnie nie ma na miejscu...


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u mnie jest wstawiony piec z centralnego z domu i bardzo dobrze mi się to sprawuje pale przeważnie samym drzewem i mogę spokojnie tam pracować nawet przy dużych mrozach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Od trzech lat mam piec na przepracowany olej z wymiennikiem na powietrze, obieg wymuszony wentylatorem. Zapiepsza jak błyskawica na mazucie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tylko wiemy że taki piec i utylizacja oleju nie jest zgodna z literą prawa.

 

U nas jest zrobiony z bojlera ok. 250 l wycięte drzwiczki, zrobiony ruszt, wspawana rura kominowa i z góry załadunek głównie drewna - wstawia się na większe prace a jak tak na dzień czy dwa to nagrzewnica olejowa (może drogo ale komfortowo) http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=nagrzewnica+olejowa


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nawet jeśli to czy ty postępujesz w każdym przypadku tak jak chce tego prawo? Dla czego są produkowane piece na przepracowany olej? Dla czego na nie jednym forum jest obszerny temat o takich piecach? Dla czego oficjalnie sprzedają palniki domowej roboty i nikt nie jest za to karany?

Zapewniam, cię że w porównaniu do pieca opalanego węglem nie będzie bardziej toksyczny. Nie wspominając o innych wynalazkach które lądują w piecach.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A co sądzicie o nagrzewnicy gazowej 10KW? Np. coś takiego http://www.contakt.p...d37bf8f79daec59 ? Dodam że pracy zimą w garażu nie mam dużo ale tak raz w tygodniu coś robię...

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

mam coś takiego tylko źe 25 kv - 10 godz pracy i butla pusta ale ładnie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ta ma zużywać 0,78kg/h więc aż tak strasznie nie jest. Na drugą zimę muszę sobie taką kupić.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

z tego co wiem to takiej mocy przyjmuje się 1 l/ha, a uzywa ktoś taką 25-30 kW na ropę ?? jak jest ze spalinami w tych bez wyrzutu spalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

ktoś chciał zdjęcie mojego, zrobionego z starych bębnów hamulcowych

 

wp000535o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Podoba mi się ten pomysł. bardzo fajne. Nie pękają same bębny?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

bębny są od przyczep ciężarowych, a piec na zdjęciu ma już chyba z 10 lat i jeden bęben tylko był spawany na dole bo trochę pękł, a tak bez problemu


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Ja mam Piec z bojlera narazie jestem zadowolony;) Jak są mega mrozy to +nagrzewnica na gaz z wentylatorem za 300zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez case135
      Witam:) Mam takie pytanko, czy wie ktoś co może być powodem nie działania nagrzewnicy w kabinie?? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedz:)
    • Przez sparta
      Witam. mam problem z ogrzewaniem w mf 3095. odkąd kupiłem ciągnik nie było ogrzewania, rozkręciłęm u góry wszystko zeby posprawdzac i wiem ze wogole tam woda nie dochodzi, czy mogły ktos podać schemat lub informacje jak to ogarnąc aby było? bo za tydzien musze ze zbożem jeździć i nie chce zmarznąc ^^
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam wszystkich, chciał bym postawić tunel foliowy, pod rzodkiewkę lub rozsadę bobu, po czym przeznaczyć tunel na paprykę, ogórka czy pomidora. Od początku myślałem o metalowej konstrukcji tunelu, ale przy takich rozmiarach był by to spory wydatek i pomyślałem jeszcze o tunelu konstrukcji drewnianej. Interesuje mnie tunel długości 30m, szerokości 7m i wysokości 2m. Niestety nie wiem jak obliczyć koszt takiego tunelu, ponieważ nie mam w tym doświadczenia i nie wiem jakiego materiału potrzebuje na konstrukcje.
       
      Jakiej grubości powinny być słupy główne, a jakie listwy nad głową i reszta konstrukcji? Proszę o pomoc.
       
       
       
       
      Interesuje mnie coś takiego jak widać na zdjęciu z Google poniżej:

    • Przez patrk4512
      Witam. Kupiłem swojego 4512 z wyjętą nagrzewnica i uciętymi węzami, a ponieważ właśnie przyszła mi nowa to potrzebuje informacji skąd dokładnie te węże wychodzą i którędy one dochodzą do nagrzewnicy. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj