viverek

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115

Polecane posty

wojtek0515    5

Wracając do tematu proponuję JD ze względu na pojemność silnika. JD 4,5 litra a NH T5 3,4 litra i jeszcze do tego z DPF. Proponowałbym zastanowić się jeszcze nad Masseyem 5445. Jeździłem takim i bardzo pozytywnie zaskoczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Według mnie, w JD 6330 jest bardziej funkcjonalna kabina (na 6 słupkach) więc możesz wysiąść w każdym miejscu, a w T6 masz 4 słupki, raczej w każdym miejscu nie wysiądziesz, ale to może tylko kwestia gustu.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko dlaczego JD w nowych modelach odchodzi od 6 na rzecz 4 słupków? 4 słupki to sporo lepsza widoczność, a co do wysiadania to do tego są drzwi a nie inne miejsca a w kabinie 6 i 4 słupkowej są i tak tylko 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

W t6 akurat drzwi do zapewniają lepszy dostęp do kabiny. Zobacz że wszyscy producenci dążą do 4 słupkowych kabin bo taka konstrukcja zapewnia nie zakłóconą widoczność na boki . chyba że chodzi Ci o to że się szerzej otwierają i przez to miał byś problem z opuszczeniem kabiny w wąskim garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

@katator właśnie o to mi chodzi, ja mam bardzo wąski garaż


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6r    2

Siemka koledzy , ja mam jd 5720 , mam 600mth i nie miał żadnej awarii , tylko jest jeden minus trochę pali :/ . Co do nh to z awaryjnością jest gorzej , ale mniej pali .

W mojej miejscowości jest około 30 jd a z 15 nh , nikt nie narzeka na jd pod względem awaryjności , a na nh pod tym względem jest gorszy .

Jeżeli twój ciągnik ma służyć jako podstawowy to wybrałbym jd , jeżeli pomocniczym to nh , uzasadniam to tym że jd spali więcej na pryskaniu jak nh , a nh w orce spali tyle samo ale szybciej się wykończy (dojdzie do jakiejś awarii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

W sąsiedniej wsi jest New Holland T6020 z 2012 roku. U tego gościa cały czas siedzi serwis, bo NH pali jak głupi, więcej nawet niż moja R-ka. Tak więc nie jest regułą, że NH musi palić mniej ;)


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale ten NH ma 112 a Twoja R-ka tylko 90 więc Nh powinien więcej palić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Tak, ale nie aż tak dużo. Koledzy mają NH T6050 Plus (na wtrysku mechanicznym) i palą im mniej niż ten T6020.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

common rail, a o ile się nie mylę to wszystkie nowe T6 są na common rail'u, więc różnica w spalaniu w porównaniu do JD nie będzie jakaś przeogromna ;)


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Powiem tak: moja R-ka żre jak głupia, ale w pracach typu odstawianie tuczników (lekki transport), dowożenie zielonki dla bydła itp. Natomiast w pracach ciężkich typu orka, siew, talerzowanie czy ciężki transport spalanie Jelenia jest porównywalne do Zetora 7340 którego miałem wcześniej, a komfort i szybkość wykonywania prac są daleko większe.

No wiec nie zgadzam sie ze rka duzo pali. Poprostu trzeba sie nauczyc jezdzic. W pracy z turem czy w innych lekkich pracach tez moze malo spalic.Jesli sie gazuje to i w baku wir. Moge sie pochwalic ze przy transporcie qqrydzy z duzym rozrzutnikiem (zestaw w galeri) zalana rka bylapo korek i przez 8 godzin nieprzerwanej pracy w baku byla jeszcze ponad polowa paliwa. Co prawda caly czas polna droga wiec nie bylo gazowania ale daleko do wozenia i sprzet tez nie najmniejszy. Z Kolei 6930 z plugiem unia nie powiem zeby malo palil... ale moze to wina pluga... ogolnie jestem zadowolony z jeleni. Rka ma w 2 lata 1500 godzin i bez awari.

Edytowano przez bekba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz197    0

Posiadam jd 6330 od roku zrobilem 500mtg ,spalanie w pracy mieszanej tur,rozrzutnik 10t, plug obrotowy 4,prace transportowe, 8lna mtg,w kosiarkach 3m przód 2.6m tyl 12-15l na mtg,orka obrotowy 4 15-18l mtg,tur praca do 1200obr okolo 6l mtg.Awarie jakie mialem to cieknące eurozlącze ,wybil sie lącznik stabilizatora na przedniej osi tls, poza tym silnik zacząl brac olej musialem dolac 1.5l bo stan nie wytrzymal do wymiany książkowej.

"przud"- przód

"cieknoce"- cieknące

"łocznik"- łącznik

"eurozłocze"- eurozłącze

"pozatym"- poza tym

"zaczoł"- zaczął

"ksiożkowej"- książkowej

Edytowano przez danielhaker
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Jeżeli w pracach z ładowaczem i tym bardziej poniżej 1200obr./min pali Ci 6l to skontaktuj się z dealerem bo dla mnie ten wynik jest krótko mówiąc kosmiczny.

 

P.S. Te ciągniki przynajmniej od serii 6X00 mają liczniki w godzinach a nie motogodzinach. (Prawdopodobnie wcześniejsze serie również)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak rozwiązałeś problem brania oleju? Jaką powierzchnię zaorzesz w jedną mtg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Jeżeli w pracach z ładowaczem i tym bardziej poniżej 1200obr./min pali Ci 6l to skontaktuj się z dealerem bo dla mnie ten wynik jest krótko mówiąc kosmiczny.

 

P.S. Te ciągniki przynajmniej od serii 6X00 mają liczniki w godzinach a nie motogodzinach. (Prawdopodobnie wcześniejsze serie również)

 

Dokładnie, M-ka i R-ka też ma licznik w godzinach. Zetorem 7340 nabijałem rocznie 250 motogodzin, a R-ka od maja nabiła 250. ;)


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrRemov3    0

Myślałeś o CLAAS'ie Arion'ie 400 ?? z tego co czytałem to bardzo dobre ciągniki pod wzgl. wykonania, silnika DPS, skrzyni. Podobno palą mniej niż JD a silnik prawie taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Unas znajomy wzioł CLAAS'ie Arion'ie 400 i juz 3 razy serwis przyjezdzał na pole w ciagu miesiaca tak sie psuje i wzioł go sprzedał . A kupił sobie JD 6430 w comfort i jest zadowolony z niego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koralgol18    12

ja tez się zastanawiam nad nh , jd ,case

nh t5 115 nie wiem ile kosztuje i n ic narazi o nim nie wiem muszę jechać do dilera ale będzie na-pewno cena konkurencyjna z tego co pisecie

jd 6330 cena 235 tys netto mi zaśpiewali na pewno wykonanie i reszta w tych ciągnikach bezie super

jd 6115m 230 tys netto nic nie wiem o nim ale to cena w standardzie tak jak i 6330 w komforcie cena była

case farmall u 105 235 tys brutto różnica ceny będzie a w pracy do lekkiej negocjacji

zetor forterra hsx 120 kabina luks przedni tuz opony szerokie z obciążnikami 250tys brutto do lekkiej negocjacji

co o nich sadzicie które byście wybrali argumenty za i przeciw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honest    2

nh T5.115 bedzie duzo mniej palił od jd, pozatym ta t5'tka ma za...isty skręt. bardzo mi sie podoba t5. sam mam nh i jestem bardzo zadowolony z spalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozumiem że też masz JD, lub przeprowadzałeś jakieś dokładne niepodważalne testy iż uważasz że NH będzie mniej palił od JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Damian- na to wygląda. @honest przeprowadził nocny spamming i wszędzie gdzie się da proponował nh. Ma swojego nh T4020 deluxe (65KM) już od maja 2012 więc to już kawał czasu! Zrobił już nim kilka tys. godzin więc śmiało można polecać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grantexxx    6

Ja osobiście polecam JD 6330. Jest to maszyna z półki wyższej, niż class, case, NH podobnej mocy. Pomijając wszystkie rowiązania techniczne, którymi ciągniki róznych firm podobnej klasy różnią się nieznacznie, to co wyróżnia JD jest to jakość wykonania. Wsiadając do JD czuje się naprawde komfortowo, nawet po spędzeniu 10h w polu, wykonanie kabiny, wyciszenie, materiał - godne polecenia. Kolejny plus to praktyczne i prawidłowe rozłożenie masy oraz zmontowanie ciągnika na pelnej ramie - masy nie zabraknie ci do prac w tej klasie mocy ;), a zarazem wysoka zwrotność powoduje ze ciągnik ten jest uniwersalny, zarówno idealny do lekkich prac jak sianie/ nawożenie/ praca przy przygotowaniu zielonek/ wóz paszowy/ ładowacz czołowy, jak równiez do ciężkich prac polowych w gospodarstwach średniej wielkości.

Co do niezawodności, mamy w gospodarstwie 3 ciągniki tej firmy, 6430 PREMIUM, 6230 oraz 7430 PREMIUM i nie narzekamy, nigdy nie było zadnych problemów, takich których niedałoby się samemu rozwiązać :). Co do spalania- panowie nie łudźcie się, to fikcja ze ciagniki jednej firmy palą wiecej ciagniki innej mniej, to tylko chwyt maarketingowy, róznice te są wręcz powiediząłbym kosmetyczne bo przeciez silniki różnych producentów muszą spełniać określone normy co powoduje ze rozwiązania technologiczne są praktycznie bliźniacze. Ja w ciężkiej orce swoim JD 6430 osiągałem przy optymalnej prędkości 12l/ha co moim zdaniem jest nie dużo, w agregacie podorywkowym o szer. 3m palił 7,2l/ha :). Jedyne ciągniki które mogą pochwalic sie prawdziwą oszczędnością to marka FENDT, ale wiadomo jak to wygląda cenowo :). Polecam w tej klasie JD 6330, koniecznie z 6-cio biegową skrzynią biegów i amortyzacją przedniej osi, a kazdy będzie zadowolony z wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

nh T5.115 bedzie duzo mniej palił od jd, pozatym ta t5'tka ma za...isty skręt. bardzo mi sie podoba t5. sam mam nh i jestem bardzo zadowolony z spalania.

 

Przeczytaj moje posty wcześniej, gdzie piszę o NH T6020. NH T5 lub T6 też jest na common rail'u więc będzie palił podobnie jak JD.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez brusse
      Witam,
      Zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika  na małe gospodarstwo, można powiedzieć że zamiana c360/ 5211.
      Szukam w miarę prostego ale z udogodnieniami, dobra skrzynia 40km/h , klima, amortyzacja czego się da :), oszczędny.
      Ciężko znaleźć jakieś oferty takich małych ciągników, jaki wdg was jest najlepszy w tym przedziale mocy ?
      Podoba mi się arbos 3050 i case farmall  ale nie wiem czym sie różni A i C.
      Fajnie jakby dało się tym przyjemnie pracować z ładowaczem .
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj