viverek

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115

Polecane posty

viverek    0

Słuchajcie, ale ja się pomyliłem. Do JD 6330 można porównywać nh serii T6.120. Jaki byście wybrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

tak jak pisałem wcześniej, zdecydowanie John ;)


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

Witam,

dołączę się do tematu. Posiadam JD 6430 Premium. Jeśli chodzi o wybór między tymi ciągnikami to zdecydowanie JD. Miałem okazję jeżdzić NH T6.165, T6030(miałem na testach) i T6070. Jak dla mnie to NH to inna klasa i inna cena. Poza tym T6 ma już chyba AdBlue, a JD tylko EGR, więc to kolejny plus dla JD. Jeśli masz możliwość to spróbuj JD i NH, wtedy będziesz wiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitertd80    4

porównywałem dane techniczne tych ciągników NH miał nie które żeczy lepsze ale i gorsze od JD wyszło mi na jedno tyle że NH jest tańszy i na pewno ostrzędniejszy w paliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

ja wziołbym NH ponieważ lubię tę firme i podobają mi się te ciągniki również t6

 

Porządny argument to podstawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitertd80    4

nie chce tu nikogo obrażać

w każdym teście NH wychodzi lepiej pod względem paliwa

 

sam napisałeś że fendt pali mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Pod względem paliwa lepiej a mocy uciągu?? no i co z tego że Fendt pali mniej a co o nim tu mowa czy o JD i NH??? chyba komuś argumenty się skończyły i szuka do czego innego zaczepki jak ma wykonać pracę to każdy spali niezależnie od marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

pompa przy JD mniejszy wydatek niż przy NH

 

przy JD mniejszy udźwig podnośnika

 

I co z tego?? Przecież i tak tyle nie wezmiesz na podnośnik. Wydajność hydrauliki jak na ciągnik o tej mocy i maszynami z nim współpracującymi jest bardzo dobra więc niewiem po co CNH wstawia coraz większą, aby mieć jeden plus nad JD?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitertd80    4

każdy gdy będzie kupował sam powinien podjąć decyzje jaki ciągnik weźnie !!!

 

I co z tego?? Przecież i tak tyle nie wezmiesz na podnośnik. Wydajność hydrauliki jak na ciągnik o tej mocy i maszynami z nim współpracującymi jest bardzo dobra więc niewiem po co CNH wstawia coraz większą, aby mieć jeden plus nad JD?? :D

chodzi o to że NH daje ci więcej za mniej czyli ma lepszą pompe ale jest tańszy od JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

wiesz ja nie mam przekonania do NH dużo ludzi już się skarżyło na niego a JD i Fendt zbiera dużo pochwał wiesz wystarczy przejechać się NH a JD i widzi się różnicę na pewno taki JD więcej wytrzyma niż NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitertd80    4

w moich okolicach jest bardzo dużo NH żaden z właścicieli nie powiedział złego słowa na temat tej firmy

owszę fendt to bardzo dobry ciągnik sam miałem przyjemność jeździć 412 tms ale zato są bardzo drogie

ja mam przekonanie do NH ale nie mam do JD i w moich okolicach NH zbiera dużo pochwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

A za to w moich okolicach jest bardzo dużo JD mnożą się jak grzyby i właściciele nie powiedzą złego słowa niektórzy mają już po 3 jelonki bo zaufana marka serwis i diler a Nh też jest diler normalnie śmiech na sali dam radę na jednej ręce policzyć ile jest u nas w okolicy Niebieskich , T7.170 Blue Power istny Turbo Muł :D żeby przy 4 skibach ryczeć jakby ciągnął nie wiem co porażka sąsiad posiada taki , a dlaczego mało NH bo ich miejsce zajmują Zetorki i Claasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viverek    0

NH wycenili mi na około 200 tyś, a JD ponad 200 tyś. Części do JD są droższe niż w NH? Na pewno będziecie pisać ,,zależy jaka"(te podstawowe).

Edytowano przez viverek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Nawet jak droższe to co?? Możliwe że ciągnik JD bedzie miał raz na 3 lata powiedzmy, a NH 3 razy w tym okresie. Na jedno wyjdzie, a może i na korzyść JD, poprostu jakość wykonania i trwałość elementów za JD napewno. Ponad 200tys czyli ile?? Nie możesz podać dokładnej ceny?? Jak dla mnie troche głupie bo jak podobna cena to jeszcze się nad czymś zastanawiasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mojemu znajomemu padła pompa hydrauliki w T7 po gwarancji wymiana przez serwis kosztowała 13 tyś ciekawe czy w T6 jest taka sama pompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Co do spalania z adblue mniej spali niż z EGR

sam byłem na dwóch testach z silnikiem takim samym bez i z adblue mniej spalił a co dopiero EGR gdzie ma takie zalety

http://automodyfikacja.pl/egr-agr-recyrkulacja.php

A co do podnośnika to chyba lepiej jak ma zapas i pompa wydajniejsza bo maszyny z roku na rok mają większe wymagania co do udźwigu i przepływu oleju sam wiem po swoich maszynach że coraz więcej silników hydraulicznych i siłowników

To podajcie jakieś w końcu argumenty że JD lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitertd80    4

NH sprzedał w 2012 ok 3800 tyś ciągników a JD ok 2600 no to niech nikt nie wciska mi kitu że JD jest więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ale gdyby poszerzyć rynek zbytu to statystyki sprzedaży wyglądają już inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitertd80    4

Ale gdyby poszerzyć rynek zbytu to statystyki sprzedaży wyglądają już inaczej.

ale nie wyglądają inaczej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez brusse
      Witam,
      Zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika  na małe gospodarstwo, można powiedzieć że zamiana c360/ 5211.
      Szukam w miarę prostego ale z udogodnieniami, dobra skrzynia 40km/h , klima, amortyzacja czego się da :), oszczędny.
      Ciężko znaleźć jakieś oferty takich małych ciągników, jaki wdg was jest najlepszy w tym przedziale mocy ?
      Podoba mi się arbos 3050 i case farmall  ale nie wiem czym sie różni A i C.
      Fajnie jakby dało się tym przyjemnie pracować z ładowaczem .
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj