viverek

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

popieram kolege wyżej mój wujek ma i go poleca ja też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viverek    0

popieram kolege wyżej mój wujek ma i go poleca ja też :)

 

Dzięki,ale jak ze spalaniem i awaryjnością?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

awarji ani 1 nie miał ma gdzieś 1200h nabite już mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ma on wersje comfort tam kompa niema i nigdy się spalania niedowiadywałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

Ile pali?

zapewne tyle ile mu wleje :-)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Ale podajcie jakieś argumenty że JD lepszy a nie ,pewnie że albo mój wujek go ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

zdecydowanie JD, kolega ma 6630 i śmiga z agregatem upr-siew Kverneland około 12 km/h a kolega co ma NH T6050 z mniejszym agregatem jeździ tylko 6 km/h

co do spalania to moja R-ka wciąga z agregatem upr-siew 2,5m około 11 litrów na hektar, a 6630 około 16 litrów na hektar


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viverek    0

zdecydowanie JD, kolega ma 6630 i śmiga z agregatem upr-siew Kverneland około 12 km/h a kolega co ma NH T6050 z mniejszym agregatem jeździ tylko 6 km/h

co do spalania to moja R-ka wciąga z agregatem upr-siew 2,5m około 11 litrów na hektar, a 6630 około 16 litrów na hektar

Mnie bardziej interesuje 6330 tylko, że zanalazł się konkurent z NH. Jestem ciekaw jak sprawuje się ten nowy NH serii T5(99-114Hp)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

6330 jest większy i zapniesz do niego 4 obrotową do NH raczej takie coś nie wypali tak samo z uprawowo siewnym może troche rwać przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

bez przesady że ten NH będzie mieł problemy z 4 obrotowa, albo z agregatem. Jest w galerii sporo T5000 które takie sprzęty dźwigają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

No wiesz dźwigać a pracować w miarę komfortowo i sprawnie to dwie różne rzeczy, ten NH ma o 20 cm mniejszy rozstaw od twojego MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viverek    0

bez przesady że ten NH będzie mieł problemy z 4 obrotowa, albo z agregatem. Jest w galerii sporo T5000 które takie sprzęty dźwigają.

Tylko że ja biorę pod uwagę nh serii T5.115(NOWA SERIA).

 

A wy jaki byście wybrali ciągnik na 3 i 4 klasę ziemi (iły,glina).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

No wiesz dźwigać a pracować w miarę komfortowo i sprawnie to dwie różne rzeczy, ten NH ma o 20 cm mniejszy rozstaw od twojego MF

no ale nawet małe jaśki z serii R dźwigają takie maszyny :) ale oczywiście bez dwóch zdań, gdybym miał wybierać pomiędzy tym JD, a NH, to tylko i wyłącznie ten pierwszy

@viverek ale stara i nowa seria ma taki sam rozstaw osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viverek    0

Ajjj..! Przeoczyłem rozstaw osi... Ale jaki byście barli ciągnik powyżej 95 do 110 Hp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

to zależy do czego ma służyć, inny będzie do oprysków jako pomocniczy a inny do orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viverek    0

A kiedy chcesz to kupić? czy na program MGR?

Oczywiście,że na MGR i ciągnik ma służyć jako główny min. do orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Miałem podobny dylemat wybierałem między JD 6330 6115M MF5455 Powermondialem 115 i Valtrą 101 wybrałem Valtre Tylko że teraz muszę aneks do umowy napisać gdyż przyznano mi ciągnik 105-115 km a valtra w homologacji ma tylko 73km

 

Ostateczny wybór był między jd 6330 a valtrą gabaryt ten sam na korxyść valtry była cena i silnik bez egr.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viverek    0

Miałem podobny dylemat wybierałem między JD 6330 6115M MF5455 Powermondialem 115 i Valtrą 101 wybrałem Valtre Tylko że teraz muszę aneks do umowy napisać gdyż przyznano mi ciągnik 105-115 km a valtra w homologacji ma tylko 73km

 

Ostateczny wybór był między jd 6330 a valtrą gabaryt ten sam na korxyść valtry była cena i silnik bez egr.

JD 6330 comfort jest jeszcze dostępny, bo słyszłem że ma go zastąpć seria 6M. Dużo będzie palił na naprawdę ciężkich glebach(iły,)?

Edytowano przez viverek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez brusse
      Witam,
      Zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika  na małe gospodarstwo, można powiedzieć że zamiana c360/ 5211.
      Szukam w miarę prostego ale z udogodnieniami, dobra skrzynia 40km/h , klima, amortyzacja czego się da :), oszczędny.
      Ciężko znaleźć jakieś oferty takich małych ciągników, jaki wdg was jest najlepszy w tym przedziale mocy ?
      Podoba mi się arbos 3050 i case farmall  ale nie wiem czym sie różni A i C.
      Fajnie jakby dało się tym przyjemnie pracować z ładowaczem .
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj