viverek

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115

Polecane posty

wojtaso    12

A chce Ci się bawić w te AdBlue? Różnica 10 tysięcy to nie ma nad czym się zastanawiać. Jeździłeś tymi ciągnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

ale nie wyglądają inaczej!!!

 

 

 

Austria http://www.landwirt.com/Traktorzulassungen-2012---Gesamtmarkt,,12829,,Bericht.html

 

Tutaj masz z Niemczech za rok 2011 http://www.landtreff.de/traktoren-zulassungszahlen-2011-t68511.html gdzie JD sprzedał 7,5tys ciągników a NH już tylko 2tys.

 

Rynek Wielkiej Brytanii w 2010r. jest ładny wykres, tłumaczyć nie muszę

 

http://www.fwi.co.uk/articles/24/01/2012/131139/lamma-2012-tractor-sales-down-overall-for-2010.htm

 

http://www.fedagrim.be/fichier/file/Nieuws%20-%20Nouvelles/FedECO%20opmaak%20A4%20FR_WEB.pdf Belgia 2010/2011 NH nr 1

 

Więcej mi się nie chce szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitertd80    4

nic mnie nie obchodzi co jest za granicą ja mieszkam w POLSCE!!!

 

NH jest numerem 1 na ŚWIECIE!!!

 

Brak argumentacji

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak jesteś w Polsce to przynajmniej pisz po polsku !Idąc Twoim tokiem rozumowania można założyć że taki tam Mercedes, BMW czy inne Audi produkują gorsze auta niż dajmy na to Dacia-no bo przecież sprzedają ich mniej niż Dacii (tak przy okazji to tylko przykład nie wiem ile Dacii sprzedano w naszym kraju) w Polsce ! :D

Sorry ale u nas się na coś takiego kolokwialnie mówi "chyba żeś się z ch...em na rozumy zamienił" :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

nic mnie nie obchodzi co jest za granicom ja mieszkam w POLSCE!!!

 

NH jest numerem 1 na ŚWIECIE!!!

 

Jakoś nie widzę tego Twojego Nr.1 na świecie he he śmieszne :D :D :D

Za granicą wolą zainwestować trochę w droższy sprzęt ale sprawdzony kto się przekonał do marki JD już jej nie chce zmieniać ;) gadałem z gościem co prowadzi usługi dorabiam u niego czasem posiada 3 zetory i 3 JD i mówi że nastepnym jego nabytkiem bedzie też JD no i sieczkarnie też kupił JD bo zaufał tej marce i awarii prawie brak jeden 5letni JD 6530 ma już ponad 9tyś mth bez awari !!!! to chyba coś ! Ma 6330 3lata z ładowaczem ma prawie 5tyś mth i tylko opony wymienione i posiada 6830 teraz bedzie 2lata i ma prawie 3tyś mth wieć nie mów mi tu o dużym spalaniu i awaryjności !!

Ilość sprzedanych sztuk nie przesądzi i nie zasłoni jakości !!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

nic mnie nie obchodzi co jest za granicom ja mieszkam w POLSCE!!!

 

NH jest numerem 1 na ŚWIECIE!!!

 

 

To się zdecyduj czy interesuje Cię sprzedaż krajowa czy ogólnoświatowa, bo takimi tekstami tylko pokazujesz jak ślepo patrzysz na realia które Cię otaczają.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez przesady że ten NH będzie mieł problemy z 4 obrotowa, albo z agregatem. Jest w galerii sporo T5000 które takie sprzęty dźwigają.

Masz racje, ale zdecydowanie lepiej z takim pługiem poradzi sobie JD a co za tym idzie napewno mniej spali (a o spalanie tu idzie dyskusja). No i jak o spalaniu gadamy to trzeba pamiętać by do kosztów NH doliczyć AdBlue.

 

nic mnie nie obchodzi co jest za granicom ja mieszkam w POLSCE!!!

 

NH jest numerem 1 na ŚWIECIE!!!

Kupiłeś ciągnik NH (nie wiem co tobą kierowało) i teraz na siłe chcesz wszystkim wmówić na świecie (czy w Polsce? nie wiem gubie sie już), że masz najlepszy ciągnik na swiecie a twoje argumenty to: "bo tak". Pozdro dla kumatych:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nic mnie nie obchodzi co jest za granicom ja mieszkam w POLSCE!!!

 

NH jest numerem 1 na ŚWIECIE!!!

 

Za takie teksty powinno się dawać bana. A później się dziwią że AF to banda gówniarzy przez którą wszystko tu traci sens.

Brak argumentacji, w dodatku aby postawić na swoim tupie i krzyczy - poziom dziecka 5 letniego w dodatku rozpuszczonego.

 

Za granicą kolego ,,ą'' a nie ,,om''.

Kiedy Ci się kończą ferie?

 

EDIT: Zapomniałem zapytać. 6330 co to jest za wersja, premium czy comfort? Produkują je jeszcze, można zamawiać, myślałem że wszystkie zastąpili serią M i R ale z tego co tu czytam wychodzi że jest inaczej. Więc jak to dokładnie jest z tym wyposażeniem?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBazyllo    2

Witam! Dołączam się do dyskusji. Jeżeli chodzi o mnie to też bym wybrał JD wiem że to są niezawodne i mocne ciągniki. Uważam że taki ciągnik JD będzie miał dłuższą żywotność niż NH jaki i jakość wykonania jest lepsza w JD. Spalanie to ciekawy temat w JD bo jak ktoś ma ciężką nóżkę to potrafi spalić swoje ale jak ktoś umiejętnie trzyma na obrotach i ma odpowiednie maszyny to nie jest źle. Powiem że w moim środowisku NH miał swoje czasy świetności ale teraz do zakupu NH nikt nie wraca. Duże gospodarstwo co ma u nas 2400 ha kupiło jakieś 6lat temu dwa NH tylko takie kolo 180 km. Na dzień dzisiejszy żaden ciągnik z rodziny NH nie dołączył do tej grupy jedynie 3 valtry a ostatnio 2 Jony. W innym gospodarstwie o pow. 800 ha był jeden Nh nowy ale tylko jeden reszta to valtry właściciel więcej nie kupił NH. Dostrzegłem że u nas króluje głównie JD. Mój znajomy kupił NH TM165 jakieś 10 lat temu ma on 5 tys mtg ale miał dwie awarie zaś sąsiad kupił z francji 7 tys mtg i robił skrzynie i kapitałkę silnika. Mnie NH nie przekonuje i stoję twardo za JD ale wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

nic mnie nie obchodzi co jest za granicom ja mieszkam w POLSCE!!!

 

NH jest numerem 1 na ŚWIECIE!!!

 

Ale innych obchodzi bo mają troche tego oleju w głowie. W polsce od groma jest jeszcze zetor/ursus/mtz i oczym to świadczy?? Lepsze od reszty?? Zresztą było już to wałkowane pare razy że ilość nie świadczy o jakości ale zawsze znajdzie się jakiś obrońca i fantyk. :D

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

No mało mało, ale ze to ty pojętny, więc podaj argumenty za NH bo widać że ci brakuje.

 

btw. zdanie z wielkiej litery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

widzę że są tu mało pojętni ludzie:(

 

Skończyły się argumenty to teraz na nas wchodzisz że my mało pojętni he śmieszny jesteś no to wytłumacz nam jak jesteś taki mądry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

widzę że są tu mało pojętni ludzie:(

O i tak lubię !-bo nie ma to jak konstruktywna samokrytyka... :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitertd80    4

Argumentów jest wiele wystarczy porównać dane techniczne tych ciągników.

Ja kończę ten temat bo widzę że mam doczynienia z bardzo!!!bardzo!!!mądrymi ludźmi którym niechce się nawet porównać dane techniczne tych ciągników bo argumentów jest bardzo!!! dużo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

ja się wypowiem tak. zgadzam się z wszystkim że john deere są najgorsze na swiecie nie warto ich kupować bo strasznie żłopią paliwo , psują się na potęge - części 2 razy droższe jak do ursusa, kupa niepotrzebnych kabelków i mam nadziej że wszyscy się dostosują i przestaną je kupować - to może zrobi firma kolejną promocje i kupię następnego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

To czemu nie podasz jak jest bardzo, bardzo dużo? :huh: Mówiłeś coś że hydraulika lepsza, hmm ja mam lepszy plus dla zielonego, o wiele lepsza skrzynia w standardzie, nie mówiac już o opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Powiem tak: moja R-ka żre jak głupia, ale w pracach typu odstawianie tuczników (lekki transport), dowożenie zielonki dla bydła itp. Natomiast w pracach ciężkich typu orka, siew, talerzowanie czy ciężki transport spalanie Jelenia jest porównywalne do Zetora 7340 którego miałem wcześniej, a komfort i szybkość wykonywania prac są daleko większe.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dlaczego wziąłbym JD? Za przekładnię z 4-półbiegami, możliwość wyposażenia w TLS, cichszą kabinę, tak, jestem wygodniś... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

I John Deere był jest i będzie a nie z jakiegoś przeistoczenia przemiany z Forda powstał NH a i po drugie zieleń uspokaja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

John Deere nie złamiesz, bo ma ramę, a NH niestety nie.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A widziałeś kiedyś złamanego NH? ba czy w ogóle o takowym słyszałeś że tak twierdzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez brusse
      Witam,
      Zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika  na małe gospodarstwo, można powiedzieć że zamiana c360/ 5211.
      Szukam w miarę prostego ale z udogodnieniami, dobra skrzynia 40km/h , klima, amortyzacja czego się da :), oszczędny.
      Ciężko znaleźć jakieś oferty takich małych ciągników, jaki wdg was jest najlepszy w tym przedziale mocy ?
      Podoba mi się arbos 3050 i case farmall  ale nie wiem czym sie różni A i C.
      Fajnie jakby dało się tym przyjemnie pracować z ładowaczem .
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj