case118

Po odłączeniu prosięta padają

Polecane posty

Risto    62

Po odsadzeniu są najbardziej narażone na stres i szok a do tego nowe jedzenie. Trzeba jak z jajkiem w tedy. A co lekarz mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case118    0

boki są zapadnięte ale też charczą i wymiotują :ph34r:

 

lekarze podejrzewają streptokokoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Maja jakieś ranki ,kuleja , zapalenie stawów ,wyniszczają sie powoli i padają pojedynczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

taka śruba jest przeciw obrzekówce u prosiąt. A dostawały to samo co z maciorą po odsadzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Natychmiast Enroxil domięśniowo mniej białka i cynk do paszy np carbatox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

tak Hamuje rozwój bakteri coli która mnoży sie na niestrawionym b iałku w jelitach i prowadzi do zatrucia organizmu

ta bakteria odpowiada za biegunkę i odwodnienie albo za obżenkówke zależnie od postaci choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marko83    7

Z tych objawów co piszesz najprawdopodobniej masz obrzękówkę.Jak dajesz śrutę+koncentrat to jeszcze do tego zakwaszacz dodawaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Aż nóż się w kieszeni otwiera jak się czyta co po niektóre posty np o "zbyt mocnej paszy"...

Dzieci kochane pasz dla prosiąt odsadzeniowych powinna zawierać bardzo dużo białka (około 19% w gotowej mieszance) tylko że białko to powinno być jak najbardziej strawne czyli zbudowane na takich składnikach jak soja HP300, mączka rybna, lub najlepsze dostępne źródło białka czyli plazma krwi, a nie jak to większość robi na soi. Można też dołożyć suszoną serwatkę lub podobny produkt żeby dostarczyć laktozy.

Jeśli chodzi o Suibicol produkt dobry ale zupełnie nieopłacalny ekonomicznie. Tlenek cynku + zakwaszacz dają ten sam efekt a kosztują mniej niż połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jak sie nie inwestuje w szczepienia i dobre pasze efektow nie bedzie no i oczywiscie temperatura jaka masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli chodzi o Suibicol produkt dobry ale zupełnie nieopłacalny ekonomicznie. Tlenek cynku + zakwaszacz dają ten sam efekt a kosztują mniej niż połowę. "

 

Do

lukaczmarek

 

A możesz podac konkretne nazwy produktów które masz wypróbowane i dobrze działają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak karmisz prosiaki w korycie czy paszniku bo ja też tak miałam i przeszłam na koryto na 2 lub 3 tygodnie pod wydział pasze ile sztuk tyle litrów paszy wymieszanej z wodą 2 razy dziennie moja zasada to prosiak ma się najeśc strawic wydalic i zgłodniec i wtedy skończyły się upadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jak masz malo szt tak mozesz sobie pozwolic a karmienie na mokro jest fajne ale w paszy musi byc wszystko co niezbedne do dobrego wzrostu i oczywiscie dodatkowo dostep do swiezej wody

moja zasada : dobra pasza i woda do woli i temperatura min 22 st prosiak ma byc stale najedzony i lezec w cieple

efekt:szybko rosnie dobrze wykorzystuje pasze ladnie wyglada brak upadkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

Co do objawów to na 99% masz obrzękówkę, zapewne padają pojedyncze największe sztuki? wiec w takim razie 2cm enroxilu przez 3 dni plus 3 cm wapnia na odtrucie. i glodówka obowiązkowo przez 2 dni bo ci padną kolejne. podać antybiotyk nalezy wszystkim prosiętom w stadzie. Zainwestuj w dobre kocentraty dla prosiąt i używaj ich juz 2 tygodnie przed planowanym odsadzeniem, zakwaszacz koncentraty dla prosiąt powiiny mieć w składzie, po odsadzeniu caly czas tem sam koncentrat plus tlenek cynku przez 2 tygodnie po odsadzeniu w dawce ok 3kg na tone paszy. poza tym cieplo dużo suchej slomy i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ahme999
      Ostatnio borykamy się w gospodarstwie z okropną biegunką-podajemy tylbian, oksytetracyklinę w znacznie zawyżonych dawkach i za nic nie pomaga! prosięta chudną i leje się z nich jak z kaczej D... macie może jakieś sprawdzone sposoby na biegunki, bo bo dwukrotne szczepienia każdego dnia po kilkadziesiąt prosiąt wykańczają i mnie i zwierzaki....
    • Przez tom14145
      Zauważyłem u jednego z prosiąt że kręci się dookoła...
      po czym kładzie się (pewnie zawrót głowy.)
       
      Wypuściłem je do ogrodzonego wychodka dla kur i było trochę lepiej, ale teraz z powrotem się kręci...
       
      Co mam robić?
      powrót do stajni pogorszyłby sprawe.
    • Przez DYDEKC330
      Mam pytanie , parę dni temu mój cielak o wadze ok. 70 kg stracił apetyt , osowiał, stracił siły i masę , miał biegunkę i obniżoną ciepłotę ciała . Mimo przyjazdu weterynarza który podał kroplówkę i po 3 dniach zwierzę padło . Dzisiejszego dnia padło następne zwierze które mniało te same objawy . Boję się o resztę moich cieląt , u których zaówarzyłem te same objawy , co im jest ?, co mogę zrobić by je ratować ? proszę o pomoc
    • Przez mariuszpolis
      Witam, co może być przyczyną po odłoączeniu prosiaki nie dadzą rady wstawac, zaczeło sie od wiekszych, co im podac, może ktoś miał taką chorobę ??
    • Przez Fujitsu307
      Witam mam problem z prosietami około 20kg jeden. Otóż dwa tygodnie temu kupiłem na rynku 8 sztuk. Wszystko ładnie pięknie zacząlem przyzwyczajac do własnej paszy. Dawałem im 3razy dziennie po niedużej ilosci. Wszystko było pieknie prosiaki wrecz w oczach przybierały na masie(gdy je kupiłem były bardzo leciutkie chyba to był handlarz który jakis czas je głodził) ale nie było z tym problemu prosieta żywotne energiczne brak jakich kolwiek objawów choroby teraz mają około 20kg widac ze sa po prostu juz lepiej zbudowane. I wszystko tak było w porządku az do chwili kiedy to zauwazylem ze prosiaki cos swedzi bo sie zaczeły drapac okazało sie ze mają wszy. Troche sie tym przeraziłem nigdy nic takiego nie miałem. Pojechałem do wetrerynarza który dał mi szczepionke na pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne nazwa szczepionki to Ivermina 1% inj. po podaniu tej szczepionki w ilości 0.6ml na sztuke dosłownie po 3-4 godz zauważyłem że jeden prosiak żle sie czuje dostał biegunki dosłownie woda z niego leciała i wymiotował dostał siny brzuch i uszy a 3 godz później padł.Bałem sie o reszte prosiąt ale po ich zachowaniu nic nie swiadczyło ze cos im dolega. Doglądałem ich co godz i obserwowałem ich zachowanie ale były zywotne biegały jadły ogonki zakręcone.Od momentu zastrzyku minęło już pół soboty cała niedziela a w poniedziałek rano patrze a nastepny lezy chociaż w niedziele wieczorem wszystko było ok wszystkie tryskały zdrowiem. Przeraziłem sie zacząlem szukac tej szczepionki w internecje okazało sie ze tą szczepionke nalezy podawac pod skóre a nie do miesniowo w okolicy karku za uchem. Zadzwoniłem do weterynarza i spytałem o co chodzi czemu mi nie powiedział jak sie podaje ale on powiedział ze dobrze podałem ze on i inni weterynarze tak podaja tą szczepionke i nic sie nie dzieje i ze to na 100% nie od tego padły.Powiedział mi ze to może byc obrzekówka. Ale skąd jak przeciez było wszystko ok do momentu zastrzyku. po drugim prosiaku przeciez bym zauwazyl ze cos zaczyna sie nie tak jakis objaw obrzekówki a ten pierwszy tak nagle trzy godz po zastrzyku. Zła pasza czy co ale przez dwa tygodnie od zakupu nie miałem tego problemu az do momentu zastrzyku Pomocy do paszy dodaje proszek przeciwbiegunkom taki do odsadzenia i granulki prestarter i w pierwszym tygodniu zakwaszacz i wszystko było ok. Pomocy
       
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj