adrianedi

ile lat zyje krowa ???

Polecane posty

adrianedi    0

mam jedna krowe ktora ma juz 18 lat i mial juz 5 raz bliznieta :) mysle ze jest to cos wyjatkowego jak myslicie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case11    0

Też była u nas krowa co 3 razy miała bliźniaki. Ale długo nie wyżyła :(

Masz pod oceną? może powiesz jakie pochodzenie?

Edytowano przez case11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AntekC330    0

U nas też zdarzały się sztuki mające po 18 lat, tylko że nie były one mocno eksploatowane, bo wiadomo, rolnictwo ekstensywne. A Twoja Mućka jak na obecne czasy to chyba niebywały przypadek, tym bardziej, że miała 5Xbliźnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

moja najstarsza hfka ktora padla miesiac temu miala 12 lat po buhaju skiron skonczyla 8 laktacji wyprodukowala 68 tys l mleka i dala 2 cieliczki obecnie miala zaczac 9 laktacje ale tydzien przed terminem planowanego wycielenia padla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ja mam 14letnią krowę i 3 razy bliźniaki raz dwie cieliczki , później cieliczkę i byczka i znów tak samo no i po jednej sztuce miała wiadome to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

moja najstarsza rocznikem po Holidayu ma 13lat i dwie maja po 10 lat po Herscot i Danor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

U mnie stara dziadkowa krowa miała 16 lat. Miała raz bliźniaki cieliczki które są teraz w 3 laktacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

U mnie najstarsza ma 12 lat i 81tys litrów po Rejtan ET, 11letnia po Jazgot ET ma 67tys litrów, Dwie krowy 9letnie po Markot ET i po Jork ET maja po 61 tys i idą łeb w łeb :P Miałem jakiś czas temu czerwono-białą 16 latkę, no ale przez swoję życie nie była za bardzo eksploatowana :)

 

2 cieliczki z bliźniaczek nie powinny mieć problemów z zacieleniem, jak z bykiem się urodzi to prawie 100% że niepłodna, choć udało mi się taką zacielić i miałem krowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Szczerze to na tą najstarszą to po cichu liczę, zacząła laktację w grudniu, zdrowa jest nogi nienaganne, mocne racice, przeczekam ją teraz z kilka miesięcy na inseminacje no i szczęśliwie jeszcze 1 cielaka ma urodzić, ale póki to bedzie to wszystko może sie wydarzyć :P Bo ta reszta krów co napisałem to długo jeszcze ich doić nie bede z różnych przyczyn. Masz jakieś profity z tego że masz krowe w klubie 100tysięczników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Moi znajomi też mają 100tysięczniczkę, to jakieś wycieczki organizują i takie tam inne balety. jakby dała 100tys to już wtedy mogli by ją płukać do woli jakby chcieli :P może i mi by jakaś cieliczka jeszcze od niej przybyła po dobrym buhaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Na ostatnim teraz ma 37kg, to już 21jej odsłona, jest czwarta pod względem indeksu na moim stadzie. Jej rodowód to Rejtan X Hanovre X Solec, byk od niej bedzie bez inbredu jak Planet :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Ona po testowym była tym Rejtanem, bo nawet ma badaną krew na zgodność bo akurat tak chcieli pobadać, ale już tak patrze że nawet wyceny budowy ogólnej nie ma choć u nas po testach większość miała, ale lipa! Poźniej też wet miał go wycenionego ale nic chyba nie załapało po nim. Ja trochę tak żartem mówię o tej matce byków, fajnie że ona w ogóle żyje, i sie jakoś trzyma, dzisiaj na rannym próbnym udoju dała 18litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Aj z tymi jej córkami, słabo :P Pierwszych 5 byków było, później sexowanym dała cieliczkę i sie odblokowała i po normalnym kolejne 3 cieliczki. Pierwsza jest po jakims słabym Knightingale w ogole nie wiem skąd takie nasienie top gen wyciągnęło na sexy, no ale były to takie swojego rodzaju poczatki sexowanych i brało się co było i tak 200zł szło:P to ona to niewypał, mało mleka i koszmar wymię, indeks 7kg, kolejny raz brat chciał znowu sex to wet że ona w ogóle się nie zacieli to dał jakiegoś byka - Riluk z PPGI, (za 1 załapała) to teraz jest pierwiastką, dała cieliczkę po Azure w sex, to indeks 22kg, lepiej doi, od sierpnia trzyma 30litrów, mam do zacielenia kolejną po Sosie, 16miesiecy ma to moze Twistem w sex się uda bo ładnie ruje co 21 dni ma, no i najmniejsza to po moim bo akurat nie było sprawnej ręki w domu do inseminacji, wypadki chodzą po ludziach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj