Polecane posty

arek1990    0

witam powoli przymierzam się do inwestycji , ma to byc budowa uniwersalnego budynku który ma mi słuzyc po częsci jako garaż ,przechowalnia zboża ,miejsce przygotowywania pasz itd . szukając najtańszego i najodpowiedniejszego dla mnie rozwiązania natknąłem się na budowle o nazwie hale łukowe czy ktoś z was wykorzystuje takie hale do podobnych celów o których wspomniałem wyzej .

 

interesuja mnie wszelkie informacje na temat tej budowli cena , wytrzymałośc funkcjonalność itd.

 

z góry dziękuje za info . CHODZI MI O COŚ TAKIEGO.--> http://lodz.olx.pl/hala-lukowa-konstrukcja-stalowa-magazyn-garaz-stodola-warsztat-wiata-iid-366078609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

ja postawiłem taki budynek ale murowany, jest bardziej uniwersalny od blaszanego ale i droższy, ale przymierzam się do hali łukowej jako magazynu na słomę bo to najtańszy sposób , na allegro masz łukowate rury, tanio to wychodzi, kupujesz łaty i blachę i jedziesz;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

Może na tej stronie coś znajdziesz www.rolstal.pl ja też planuje taką hale postawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Plandeką czy blachą kryte? bo może być jedno z tych dwóch, 7 przęseł po 1600 zł (11m szerokości), do tego trochę drewna i plandeka coś koło 20zł/m2 dachu. Blacha więcej, bo łukowata trzeba kupić. No i szczyty trzeba zabudować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

blacha o niskim profilu powinna się ułożyć po łuku,

 

 

ta konstrukcja wygląda bardzo ciekawie (bardzo lekka i samonośna):

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam32Tcz    0

Ile taka samonośna może kosztować. Piszą że 50% mniej haha ale nie sądzę żeby aż tak tanio. 

Pytam bo nie mogłem nigdzie znaleźć ceny, może wy coś wiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam32Tcz    0

50% TAŃSZA HAHAHAHAHAHAHAHA

Właśnie się dowiedziałem.

Niby tylko wygięta blacha, na miejscu, z rolki, do tego paru ludzi i 2 dni roboty.

Powinno być bardzo tanio, konkurencyjnie.

Jednak prawda jest inna.

Nowe technologie są drogie, może jak na rynku będzie więcej takich giętarek to będzie taniej.

Oczywiście ceny są różne w zależności od wymiarów i typu konstrukcji.

Firma wyliczyła mi najtańszą konstrukcję i w najbardziej ekonomicznych wymiarach, tak żebym miał, miej więcej obraz ceny.

A więc wyszło 200 zł za metr kwadratowy do tego trzeba doliczyć montaż, robociznę 64 zł za metr kwadratowy.

Oczywiście jeszcze fundament ale to wiadomo że chodzi o samą konstrukcję.

Niby by się wydawało że prosto to musi być tanio a wychodzi bardzo podobnie jak inne hale.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jedyną innowacją jest kształt profila, wątpię aby ta blacha kosztowała więcej niż 20-30zł/m2 - droga z pewnością jest wyłącznie maszyna formująca ten profil; najtańszą opcją wydaje się postawienie hali z profila 80x40x4 lub 90x50x4 co metr, kryjemy to plandeką i mamy pancerną halę przy koszcie materiału <30zł/m2 ściany (bez posadzki)

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na podwórku taką hale 10x20 na maszyny, właśnie z blachy w rolce 1mm. Jest taka jak na zdjęciu kissmy... tylko nie skręcana a zaginana - koszt 38000 zł za 200m- montaż i robocizna były w cenie :) droga, niedroga ale solidna i szczelna polecam i rzeczywiście stanęła w jeden dzień się sąsiedzi zdziwili hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

A dziękuję! A wysokość mógłbyś jeszcze podać i cena którą pisałeś to netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burski    1

Ten link który podał autor posta niestety nie działa. Co do samej hali - uważam, że bardzo dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Tańsze to pojęcie względne. Zobaczy sie na końcu ile trza zapłacić.

Właśnie dzwoniłem.

1500 za 1 metr bieżący bez montażu. Z montażem 2 tys za metr. Więc hala  20 x10,8  metrów wychodzi 40 tyś netto, blacha ocynk 0,5mm.

I czar prysnął.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil905    0

Cześć, postanowiłem się zarejestrować jak natknalem sie na wasza rozmowe.  Moj sasiad postawil taka wiate z blachy jak wyzej u kolegi na zdjeciu i moim zdaniem to troche porażka. Chciał zabudować sobie ściany czołowe to za bardzo nie było jak, dodatkowo jak założył oświetlenie to przy większych wiatrach lampy kiwaly sie po 20 cm na boki. Dodatkowo cena moim zdaniem jest za wysoka bo przeciez standardowa blacha na dach ma grubość 0,5 mm a tutaj jest 1 mm i służy to jako elewacja, konstrukcja itd..... Ja postawilem  tradycyjna halę łukową konstrukcja + laty + blacha.  Być może troche drożej ale jak kolega wyżej napisał nie zawsze taniej znaczy lepiej. Poza tym i tak trzeba na to pozwolenie załatwić na wszystko powyżej 50 m2 jak ma fundamenty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za oferta? Same przęsła... a ile gotowa wiata kosztuje z montażem, np 10x20? Jakiej grubości, jakości jest to blacha? Wybacz ale na podstawie tego ogłoszenia trudno porównać oferty... 


Z tego ogłoszenia na olx 2000 za metr? Skąd ta cena? Blacha 0,5 - to może dlatego się tak trzęsie... No ja mam blachę 1 mm hala jest na fundamencie zalana betonem i ani drgnie... czołg mógłby na nią wjechać hehe i do tego te łączenia... chyba zostaje przy swojej :)


Kamil905 podeślij pare fotek tej hali sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Z tego ogłoszenia przedstawiono mi tak ofertę jak w załączniku, gdzie licząc na m2 powierzchni we wiacie wychodzi 32000:(10,8x15)=197,5 brutto gdzie u kolegi @karolakkarolak wychodzi podobnie ale już netto! Do tego co podałem dochodzą bramy i projekt w cenie.post-21627-0-09904600-1485434904_thumb.jpg

A czy blacha 0,5mm to aż taki wielki minus? Na dach też ludzie  taką kładą i nie narzekają.

@kamil905 stawiałeś takie coś jak podałem w linku na poprzedniej stronie?

 

Edytowano przez mikcom20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

200k za hale łukową 11x15x5?? Chyba bramy ze złota. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ramzes1987x
      Hej chcę postawić wiatę opartą na metalowych słupach i konstrukcji o wymiarach 12mx30mx4.5m (długość,szerokość,wysokość) i mam pytanie czy muszę robić na te pozwolenie na budowę, rysunek itp? Jakie mogą być koszty tych spraw papierkowych? Nie ma szans się załapać na jakiś zwrot lub dotacje?
    • Przez Pal
      Mam takie pytanie ? co sądzicie o rozrzutnikach z mniej znanych firm produkowanych w Łukowie, Rykach, Makowie Mazowieckim i tym podobnym.Jak one się sprawują czy są awaryjne? czy pomimo niższej ceny opłaca się taki rozrzutnik kupić?
    • Przez franek812
      Witam. Chciałbym postawić sobie halę na maszyny rolnicze, i latem na zboże. Jakiego producenta polecacie? Ile by kosztowała hala o pow. 300m2?
    • Przez rafals2
      Jaką halę opłaca się bardziej postawić ma mieć wymiary 40x12x4,5. Przeznaczenie to magazyn zbożowy jak również na maszyny. Której koszt postawienia jest mniejszy ??
    • Przez Euro-Met
      Witam,
      co sądzicie o takim rozwiązaniu dla gospodarstw rolnych jako : park maszyn, składowanie produktów rolnych, słomy, siana, hodowli zwierząt, upraw roślin, warsztat, magazyn itp.
      Konstrukcja-profile stalowe, pokrycie plandeka, blacha, płyta wielowarstwowa (lub pokrycie mieszane) .
       
      zapraszam do dyskusji na priv lub @.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj