Zaloguj się, aby obserwować  
algis

Nowa prasa na 15 ha

Polecane posty

algis    0

Witam,

 

Mam zamiar zakupu nowej prasy rolującej, Do wyboru mam Sipma PS 1211(łańcuchowa) i Metalfach(walcowa). Na temat metalfach jest duzo opinii, natomiast Sipma PS 1211, to nowszy model Clasika, lecz posiada zatrzaski- to jest duzy plus. Jakoś bardziej jestem zainteresowany Sipmą, chciałbym informacji właśnie na temat tego modelu. Bele będą robione tylko na własny uzytek na 15 ha, znaczna większość to sianokiszonka, troche słomy.

 

Jeszcze droższa jest Sipma PS 1221, czyli farma II z komorą łańcuchowo-walcową- ten model jest dla mnie trochę zadrogi :(

 

Proszę o porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

będziesz brał ją na PROW??? bo jak nie to kupowanie nowej prasy na taki areał mija sie z celem ;/ ale jak chodzi o poradę to raczej bierz sipme bo walcowe jeszcze z metal-fachu to nic specjalnego :blink: poszukaj na af bo chyba był gdzieś podobny temat <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

a moze kup unia famarol df 1.8 v

zgadzam się z kolegą, pomyśl nad tą prasą, jest lepsza od metalfachu i sipmy, a jaka teraz jest cena to nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian7745    18

cena jak sie dobrze trafi to za 60tys powinienes kupic i tam masz rotor w standardzie a i o wiele lepszy zgniot od metal fach czy sipmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

jak nie bierzesz na prow to kup sobie kilkuletnią uzywke z zachodu i najlepiej zadowolony bedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
algis    0

Właśnie że mam używaną... dobrze jest jak dobrą się trafia. Kupowałem to z wyglądu elegancko, łańcuchy i tryby w dobrym stanie, ale co roku coś się sypie. W poprzednich latach pogoda dawała kilka dni i nie było czasu na przestoje. Mam z rotorem ale noży nieuzywam, bo moc ciągnika nie daje, dodam że pracuje z zetorem 7245, przy dobijaniu stęka, bywało że zadusiło kilka razy. cena jaką teraz oferują to metalfach z siatką za 50 tyś, sipma kilka tyś drożej. Biore bez PROW. Aha, jeden plus że starą prawdopodobnie zabierze w rozliczeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

będziesz brał ją na PROW??? bo jak nie to kupowanie nowej prasy na taki areał mija sie z celem ;/ ale jak chodzi o poradę to raczej bierz sipme bo walcowe jeszcze z metal-fachu to nic specjalnego :blink: poszukaj na af bo chyba był gdzieś podobny temat <_<

Nic specjalnego metal fach a tak się składa że ją mam i w porównaniu do sipmy (walcowo -łańcuchowej ) i różnicy mocy ciągników ja Farmtrac 675DT-Metal Fach i Case JX1100u i wcześniej wymieniona sipma zaczeliśmy belowanie koło siebie od początku wałka i co się okazało sipma mniej pojemną ma komorę bo koleś stanął na2/4 wałka a ja miałem 3/4 zebrane więc oszczędność w sznurku foli jakaś jest a do tego łańcuchowa hałasuje trochę u mnie takiego czegoś nie odczuwam ale co do pras to tez bym był za Unią jeśli nie MF albo Sip ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
algis    0

A jaka moc potrzebna dla unia famarol df 1.8 v?? producent podaje to jedno, a jak w praktyce, z jakimi ciągnikami pracujecie?

Edytowano przez algis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
algis    0

Z nożami to nawet nie myślę, obecnie mam z nożami, to tylko dla ozdoby są :) Rotor też na powietrze się nie kręci, i w tym moja obawa, czy nie lepiej brać sipme ps 1211 i byłaby odpowiednia do ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalszm    1

a ja polecam prasę Warfama Z-543. Posiadam tą prasę od 2004 roku i sprawuje się rewelacyjnie. Rocznie robi ok 1500 bel słomy, 400 kiszonki i 200 siana i elegancko. I myślę że pochodzi jeszcze długo. Fakt to prasa łańcuchowa i głośno chodzi ale nie ma problemu z prasowaniem suchej słomy. No i podstawowa zasada "jak się dba tak się ma" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Mam Metal-Fach i gania z 7011 wiec i moc podobna...zaleta b.cicha bo co tam ma hałasować?Śmiga już 2 sezon ale na większej powierzchni..Powoli jednak przymierzam do zmiany ciągnika pod nią bo nie ma co się oszukiwać 60 kilka koni to trochę mało.Sąsiad ma taką samą ale ciąga ją 7340 i jest spora różnica...Plus tej maszyny to nie skomplikowana budowa i ...cena.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nic specjalnego metal fach a tak się składa że ją mam i w porównaniu do sipmy (walcowo -łańcuchowej ) i różnicy mocy ciągników ja Farmtrac 675DT-Metal Fach i Case JX1100u i wcześniej wymieniona sipma zaczeliśmy belowanie koło siebie od początku wałka i co się okazało sipma mniej pojemną ma komorę bo koleś stanął na2/4 wałka a ja miałem 3/4 zebrane więc oszczędność w sznurku foli jakaś jest a do tego łańcuchowa hałasuje trochę u mnie takiego czegoś nie odczuwam ale co do pras to tez bym był za Unią jeśli nie MF albo Sip ;)

Bardzo ciekawe tylko że wałki mogły być nierówne :P lub wilgotność inna to nie jest wiarygodny sposób żeby stwierdzić czy więcej materiału jest w tej czy tej beli :P

A co do tematu to bez sensu wydać tyle kasy na nową skoro bez dofinansowania , jak już ktoś pisał kup używkę z zachodu i połowa kasy ci nie pójdzie .

Ja polecam pasówkę typu JD 590 lub VICON . Sam mam VICONA 187 I jak na razie 2 sezony [ok5tys szt] bez awarii :)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ta wałek był robiony zgrabiarką karuzelową jazda w tą i spowrotem i wałki były obok siebie to chyba wilgotności grugośc była podobna co ? czy tam była metrowa trawa a ja prasowałem kilku centymetrową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Możliwe :D Nie wiem nie było mnie tam :P , skoro wilgotność podobna to zważyć bele najlepsza metoda .

Inna sprawa że przy takich testach więcej zależy od ustawienia prasy szybkości jazdy, operatora itd niż od modelu prasy


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
algis    0

Nie zaprzeczam że używana byłaby lepsza, ale jak trafić dobrą uzywaną- to inna sprawa, raz już kupiłem uzywaną.. :( Zmierzaam ku nowej, ponieważ myślę, że na takie gospodarstwo posłuży bezawaryjnie przynajmniej kilka lat. Na tak małym arale każde źdźbło jest cenne i serce ściska gdy plon gnije bo prasa w garazu rozebrana.

 

mariuszd93- z jakim ciągnikiem pracujesz? jak sprawdza się w sianokiszonce? jd590 chyba zaciężka dla zetora 7245. Dodam że teren umnie baaaardzo górzysty, dużo mocy ciagnika idzie na sama jazdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Najczęściej jeżdzę Zetorem 7211 szału nie ma ale daje radę jak jest dużo roboty i nie ma czasu się pie%$olić ;) to biorę ursusa 1224. Skoro piszesz że tylko na swoje potrzeby ta prasa to 7245 spokojnie poradzi prasie VICON i JD. To dość podobne prasy . Co do gór to nie wiem bo u mnie raczej płasko .

Wcześniej miałem claas rolland 44s i przy dobijaniu beli traktor miał ciężej niż w Viconie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno82    5

Jak metal-fach to prasowanie słomy tylko w nocy ,w dzień szkoda wyjezdzać ,chyba ze chcesz kokonów narobić a nie zbitych bel ,prasa wybitnie do sianokiszonki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Jak ustawisz żeby sznurek szedł wcześniej już przy dobiciu beli to i praca i prasowanie słomy w dzień jest mozliwe belki nie stają w Komorze , a czemu niby kokonów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno82    5

Ja owijam bele tylko siatką ,jak prasowałem w południe to owinąłem ,wypuściłem i strzał ,zmniejszyłem zgniot to za luźne były ,może w tym roku spróbuje owijać sznurkiem,mi ta prasa zbijała dobrze słomę tylko po 21 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaskier    0

Podłącze sie pod temat. Wójo potrzebuje prasy no ok 500 sztuk balotów(100 zielonik, 50siana i reszta słoma)+ ewentualne usługi.Ma do dyspozycji ciągnik o mocu niecałych 80km.Ma na myśli prase nową metal fachu z rotorem i siatką.Polecacie ją czy lepiej sie rozejrzec za używaną pasową.Gdy bedzieto prasa nowa zostanie odliczony vat, a jak uzywana to w cenie ok40tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeśli na 500 szt to sensu nie widać w kupowaniu nowej moim zdaniem , a za 40 tys to wyjdzie super używana , zresztą przeczytaj temat to coś się dowiesz .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez johndeere6510
      Proszę o pomoc użytkowników prasy Metalfach z rotorem i nożami, gdyż podoba mi się ta prasa, ale nie wiem jak ona się sprawuje, czy warto ją kupić i czy to prawda,że słucha słoma lubi stawać w komorze. Poprostu proszę o opinie na temat tej prasy. Z góry bardzo dziekuje.
    • Przez bambik999
      Witam,
      planuje kupić owijarkę i tu nasuwa się pytanie a mianowicie jaką?
      Szukam czegoś do 8 tyś w gre wchodzi też używana lecz nie wiem jaką wybrać. Jestem kąpletnie zielony w tym i chciałbym się poradzić. U nas są 3 Metal-Fachy i ludzie są zadowoleni ale słyszałem różne opinie o maszynach MF. Może Sipma? Owijarka będzię owijąć max 150 bel rocznie.
    • Przez lukas1320
      Mam problem z siatką siatkę ściąga mi do środka na rolce siatki później ładnie pręt rozprowadza a następnie znowu jak idzie w te wałki co ją wciągają to pomiędzy nimi już z powrotem ją zciąga do środka. Co robić? pomocy! Na 160 belek w tym sezonie to może 10 ładnie owiniętych mi wyszło i to dzięki temu że ja owijam a tata na prasie ręcznie rozprowadza siatkę na boki lecz też ciężko to robić bo na 1000 obr/min mam wałek i nawet na małych obrotach ciągnika goni jak głupia.
      prasa widoczna na tym filmie
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Potrzebuje pilnie ceny ladowaczy czołowych bez osprzetow . Takich firm jak agrimet hydramet hydrometal itp.?
    • Przez Wojtek026
      Jaki tani ładowacz polecanie do df agrofarm 85, ładowacz nie będzie dużo wykorzystywany dlatego chce ekonomiczne rozwiązania ale i nie chce potem żałować że kupiłem badziewie i się z tym męczyć, najtańszy metalfach i ten metaltechnik, przecztałem całe AF na ten temat i metalfach piszecie że mocowanie ma delikatne że coś tam nie wytrzymuje że rozdzielacz w gniazda wpinany to niby nie bardzo ale w sumie i na takich rozwiązaniach ludzie pracują, a metaltechnik to w ogóle że blee, a czy ja taki tur sam bedę w stanie zamontować  czy w takim metalfachu wszystko przypasuje do ciągnika z tym mocowaniem,
      a czy warto wiąść coś droższego ten ursusa czy hydramet no i jaki rozdzielacz powinien być jeśli agrofarm ma 52l/min na 2 pompach to jaki rozdzielacz min?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj