Zaloguj się, aby obserwować  
RomanWLKP

Jaki ciągnik do 100 tys. 70-85 KM

Polecane posty

Michalmeer    483

Strasznie duzo słyszysz o belarusach to Twoja pasja chyba . Belarus nie słyszałem o tym zeby belarus czy mtz rdzewiał albo zeby maske rdza zjadła to jakoś nowinka w Twoim regionie . pozatym stal z ktorej jest zrobiony orginalny belarus jest nie do zdarcia wiem to bo orginalnego sworznia od belarusa nie przewiercisz . bo juz kilku probowało . Po drugie nawet jesli sprzegło wysiadzie przy turze (chociaz o tym nie słyszałem bo mają po kilka tys motogodzin z turami i chodzą dalej ) to zapłacisz za nowe kikla set zł . a przy nh kilka tys złotych . pozatym stosunek mocy do masy belarus 952.3 tak jak wychodzi z fabryki ma około 5 ton ciekawe czy nh moze sie poszczycic tym ze stosunek mocy do masy wynosi 53 km na kazdy kon mechaniczny . Nie opowiadaj bajek typu słyszałem ze bo to jest wymyslanie . Jesli miałes taki traktor to sie wypowiadaj na jego temat a nie bierzesz swoje domysły nie wiadomo skąd.


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

No ja tylko jeden przypadek słyszałem że pękł Pronar 82sa z turem 2 razy przy 2500mtg ale obrabiał ~50ha i jedyny ciągnik w gospodarstwie. Awaria z sprzęgłem to możliwa sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RomanWLKP    0

Tutaj podrzucam parametry tego belarusa. Macie może jakieś zastrzeżenia do tego ??

 

 

Ciągnik Rolniczy marki „MTZ”

Model BELARUS – 920.3(monoblock)

Silnik

Cztero Cylindrowy D-245.43S2 TURBO Euro 2 INTERCOOLER

Moc (KM[kW]) 84[61]

Obroty nominalne (min-1) 1800

Max moment obrotowy (Nm/min-1) 398/ 400

Pojemność skokowa 4750 cm3

Średnica cylindra/ skok tłoka 110mm/125mm

Zużycie oleju napędowego 224g/ kWh

Filtr powietrza suchy, wkład „DONALDSON”

Silnik chłodzony cieczą

 

Skrzynia biegów

Zsynchronizowana z boczną dźwignią zmiany biegów oraz reduktorem,

Liczba biegów przód/ tył 14/4

Blokada/ WOM

Blokada tylnego mostu elektryczno- hydrauliczna, włączanie wom elektryczno hydraulicznie końcówka 6/8 wpustów, obroty wałka 540/ 1000 obr/min

Rodzaj sprzęgła

Cierne suche jedno tarczowe, liczba tarcz 1

Przedni most

Napędowy krzyżakowy z reduktorami planetarnymi, wzmocnienie ramy, osłony silnika.

Rozstaw kół przód/tył

1450- 1970/ 1500-2100 mm

Prześwit pod układem zawieszenia 465mm

Długość 4060mm

Szerokość 1970 mm

Wysokość 2850 mm

Układ hamulcowy

Wielo tarczowy suchy, uruchamiany mechanicznie

Hamulec postojowy, tarczowy suchy działający na koła tylne

Sprężarka powietrza, dwuo biegowy układ pneumatyczny

Układ elektryczny

Napięcie 12V z przełącznikiem na rozruch 12/24V

Rozrusznik 24V- 6 Kw

Alternator 1000V z regulacją napięcia 14V-0,7 kW

Układ kierowniczy

Wspomaganie z cylindrem dwustronnego działania w trapezowym układzie kierowniczym, orbitrol

Zbiornik paliwa

130 l

Kabina koloru

czerwonego/ Maska

Ochronna, komfortowa, wyciszona, ogrzewana z uchylnymi szybami bocznymi i tylną, ze spryskiwaczem oraz wycieraczką szyby przedniej, lustrami bocznymi, z dwoma reflektorami roboczymi, szyberdach, dwoje drzwi.

Siedzenie GRAMMER

Maska Plastik

Wydajność pompy

45 l/min

Ciśnienie nominalne w układzie 18.5-20 Mpa

Hydraulika na podzespołach BOSCH, MITA.

Ogumienie

Przód / tył

360/70R24 18.4R34

 

 

Obciążniki tył

4X20kg

Obciążniki przód

8X45 kg, 2X40 kg

Zwieszenie tylne

Trzy punktowy układ zawieszenia narzędzi z dwoma pionowymi siłownikami

C-90 „MONOBLOCK”

Maksymalny udźwig podnośnika 4500kg

Zespoły zaczepowe

Zaczep przedni : widełkowy

Zaczep górny transportowy typu widełkowego z możliwością regulacji wysokości

Zaczep Rolniczy listwowy wychylny

Masa własna

4500kg z obciążnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

110 tyś. brutto , a jaki TUR byście polecili do tego belarusa ,firma i jaki udźwig ?? A z opcji dodatkowych coś możecie polecić do tego belarusa 920 a i czym się różnią 920.2 , 920.3 , 920.4

bedzie musiał obskoczyć 35ha

Te ciągniki bardzo dobrze współpracują z turami HYDROMET GIŻYCKO "16' -1650kg udźwigu i je polecam .Tury METAL-FACH T-229 (1600kg) też się do tego typu ciągnika nadają ,jak również tury AGROMASZU .

 

czym się różnią 920.2 , 920.3 , 920.4

Na pewno normami spalin , 920.2 to norma spalin EURO 1 ,920.3 -EURO 2 i 920.4 -EURO 3 . Nie wiem jak jest u Was ,ale w moim powiecie belarusa z 920,920.2 ,920.3 nie zarejestruje się od początku 2012 roku .

 

A z opcji dodatkowych coś możecie polecić do tego belarusa

Monoblok ,masz wtedy 2 siłowniki, a nie jeden i 4500kg udźwigu . Podobno mniej awaryjne no i tak nie cieknie z nich olej .

Odnośnie sprzęgła w belarusach współpracujących z turem ,fakt sprzęgło szybciej wysiada ,ale to jak w każdym ciągniku z turem . Może w belarusie szybciej się ono zużywa jak w innych ,ale koszt zakupu takiego sprzędła jest groszową sprawą ,czego nie można już powiedzieć w innych markach ciągników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Ja mam mtz 82 z 1996r pracował na 60 ha do 2009 roku od 2009 do 2011 na 80ha jako główny koń, sprzegło bardzo ładnie (lekko) chodzi, jest fabryczne ,nigdy niebyło poważnej awarji ,duperele sie przytrafiały ,a z tym rdzewieniem to jakiś żart mój pracuje i będzie pracował przy rozsiewaczu do nawozów z tego względu że właśnie nierdzewieje dlatego zostaje .A co do mth to nieporównujcie belarusa do jnnych marek bo belarus liczy wolniej mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Co do wagi piszą tak a na wadze co innego wychodzi .... Teraz w tych zwykłych podnosnikach montowane sa dodatkowo 2 silowniki po bokach . widziałem na białoruskim filmiku ramiona inne i moccowania siłowniki jest w komplecie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

witam ja kupiłem belarusa w 2011 roku pracuje na 17 ha i jestem wmiare zadowolony miał kilka usterek ,tak jak mój poprzednik napisał troche rdzewieje (felgi,spawy na kabinie) maska i błotniki plastik ok.Jeśli wybierzesz belarusa to kupuj ze skrzynią 18/4 nadaje sie do transportu a 14/4 jest problem z ruszaniem z miejsca z ładunkiem (brakuje niskiego biegu do ruszenia z miejsca na' zającu').Pozatym napewno most krzyżakowy i szrokie ogumienie .Poprzednik pisze o zaczepie oba są niestety do kitu ten nowy nie ma wachliwości w poziomie i trzeba uważac z tandemem na dużych uskokach gruntu i najważniejsze podnośnik musi byc ten mocniejszy 4,5 t to nie będzie problemu z podnieśeniem cięższej maszyny pozatym za tą cene pozytywny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

tak tomasz tylko na monobloku nie masz dociazenia jak na zwyklym a czasem sie przydaje bo tylek podniesie bez lewarka a i z maszynami nie raz sie przyda a masz teraz opcje z silownikami jak ktos wspomnial i to za pare zlotych ale jak kto woli to wybiera monoblok a co do tarczy to sie zuzywa jak w kazdym innym ciagniku tylko trzeba o nie dbac tak jak pisze w instrukcji i jak nie smaruje sie lozyska wyciskowego to sprzeglo siada i znawcy mowia ze szrot bo sprzeglo a siada tez przez wom bo jest docisk polaczony z wom ja tak rozwalilem docisk w zwijajacej ale to bylo z winy materialu bo byl od nowosci a ciagnik jest 1993 r a co do pekniec to poczytajcie forum o farmerze jak z duzym ladunkiem najedzie sie na dziure i bujnie to kazdy mozna zlamac nawet ursusa jak go przeciazy sie i nie kazdego stac na ciagnik za 200 tys trzeba go tez serwisowac a to sa koszty ktore juz nie jednego pograzyly i komornik trzyma lape na nich i stoja z blokadami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Z tego co słysze to belarusy podczas pracy z turem mają częste awarie sprzęgła.

Błogosławieni ci którzy usłyszeli i uwierzyli-ta zasada tu nie obowiązuje ,tu liczą się fakty a nie to co ty słyszałeś...

często też widziałem przypadki gdy w pracy z turem dzieliły się "na pół", ale jaka kasa taka i jakość

To ja poproszę zdjęcie takiego Belarusa,skoro tak często to widzisz to pstryknij :P Ja sie nie spotkałem z takim czymś na Af ani w realu wiec ciężko powiedzieć mi cokolwiek na ten temat.Ale jak by się tak łamały to zapewne prędzej czy później ktoś by coś napisał na Af albo fotkę wrzucił ,tak jak się dzieje z Farmer-ami...Każdy ciągnik można przełamać jak niema ramy,nie mówię tu o farmerze bo one że tak powiem łamią się same z siebie :P Na przykład widziałem kiedyś złamana Valtrę ,a więc da się :)

Można by długo pisać ,nie chce mi się już więcej cytatów robić ,ale co do hydrauliki /podnośnika to bież monoblok a nie ten stary podnośnik,docisk jest + ale używa się go tylko do orki prawie i to tylko jak jest sucho,a jak będziesz potrzebował docisku to balast na pług powiesisz.W monobloku całość masywna,inny rozdzielacz niż w starszych ogólnie nie cieknie z nich ,bo z tymi starszymi wersjami różnie bywa:P

W tych danych technicznych to nie wiem dokładnie o co chodzi z tymi zaczepami te nazwy mi nic nie mówią ale zaczep rolniczy musi być mocowany pod mostem,bo ostatnio widziałem w 920 zaczep na belkach podnośnika ,taki jak w starych 820...No i górny zaczep musi byś obrotowy.

Co do sprzęgła to wszystko zależy od kierowcy i obsługi,bo tak jak nie raz widziałem na filmach jak ludzie się wbijają się w pryzmę i pchają aż się koła kopią ,albo strzelą ze sprzęgła no to szkoda bardzo w ten sposób każdy ciągnik będzie wymagał naprawy sprzęgła ...Pocieszające jest to ze części do sprzęgła są tanie np.łożysko do sprzęgła Belarusa to 50zł ,dla przykładu sąsiad zapłacił za łożysko do Case prawie 2 tyś...

Edytowano przez SZYMANOX



Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

W tej cenie Farmtraca 675 dostaniesz. Duzo sie ich sprzedalo ostatnio to musza byc nie najgorsze jak na ta cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Ja tam w swoim pronarze nie widze tego docisku opada pod obciążeniem a żeby podnieść ciągnik bez lewarka tak jak mówi janek82 to zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Pres100- Za 110tys to może sam ciągnik kupi...a tur ? Poza tym to on nawet 75 km niema ;>




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nie mieszajmy tu za duzo bo na koncu wszystkie ciagnii wymienimy a co do ceny to belarus w tych czasach nie ma konkurencji mocy do ceny


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pres100- Za 110tys to może sam ciągnik kupi...a tur ? Poza tym to on nawet 75 km niema ;>

 

Oto oferta http://www.agroplac...._3___moc__85_km

U tego Pana kupisz też tura w bardzo atrakcyjnej cenie . Znam osobiście tego sprzedawcę i polecam .

Lub tego Pana ...http://www.rarok.pl/index.php?id=item_more&item=309&menu=20

Mam o niego tura ,w bardzo atrakcyjnej cenie ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Majora chyba jeszcze wyrwie za 100tys od zetorów. A tam skrzynia chyba z rewesrem mechanicznym 12/12 co dużo daje jak ma być ładowacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Na podstawie ksiazki to tylko roznica to te 10 km nic wiecej ... No wiadomo co za tym idzie to moment obrotowy 920.3 ma 411 a 952.3 ma 464 przy 1400 obr


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

kolegą zgodzę się z tobą ja raz dałem żeby mi od mtz 80 rocznik 88 sworzeń obrobił na obrabiarce to nie dała rady i mówi że co to za stal a z tą wagą też się zgodzę prawie 5 ton wagi te nowe mtz

 

Strasznie duzo słyszysz o belarusach to Twoja pasja chyba . Belarus nie słyszałem o tym zeby belarus czy mtz rdzewiał albo zeby maske rdza zjadła to jakoś nowinka w Twoim regionie . pozatym stal z ktorej jest zrobiony orginalny belarus jest nie do zdarcia wiem to bo orginalnego sworznia od belarusa nie przewiercisz . bo juz kilku probowało . Po drugie nawet jesli sprzegło wysiadzie przy turze (chociaz o tym nie słyszałem bo mają po kilka tys motogodzin z turami i chodzą dalej ) to zapłacisz za nowe kikla set zł . a przy nh kilka tys złotych . pozatym stosunek mocy do masy belarus 952.3 tak jak wychodzi z fabryki ma około 5 ton ciekawe czy nh moze sie poszczycic tym ze stosunek mocy do masy wynosi 53 km na kazdy kon mechaniczny . Nie opowiadaj bajek typu słyszałem ze bo to jest wymyslanie . Jesli miałes taki traktor to sie wypowiadaj na jego temat a nie bierzesz swoje domysły nie wiadomo skąd.

kolegą zgodzę się z tobą ja raz dałem żeby mi od mtz 80 rocznik 88 sworzeń obrobił na obrabiarce to nie dała rady i mówi że co to za stal a z tą wagą też się zgodzę prawie 5 ton wagi te nowe mtz

 

kolegą zgodzę się z tobą ja raz dałem żeby mi od mtz 80 rocznik 88 sworzeń obrobił na obrabiarce to nie dała rady i mówi że co to za stal a z tą wagą też się zgodzę prawie 5 ton wagi te nowe mtz z olejami i z pełnym pakiem paliwa 150 l

przepraszam za pomyłkę u góry Edytowano przez piotrccc2

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

new holland nigdy nie dorowna belarusowi w uciagu ...znajomy ma new hollanda 80 konnego 2 razy pompa paliwa siadla i sprzegle nie mowiac a co do uciagu przeciagalismy sie na asfalcie i pronar 82a ciagal new hollanda jak szmate po podlodze ...za mala masa do mocy ......belarus to dobry zakup 14/4 jesli opanujesz szkrzynie biegow bedzie ci sluzyl do konca twoich dni.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

ja mam belarusa 920 z angli i mtz 82 84r i oba spisuja sie dobrze w 920 wymienialem sprzegło jakies 2-3 lata i narazie nie słychac zeby cos sie działo a wymieniałem przez to ze nie smarowałem łozyska i polecam te traktory a do autora to bierz tego co ma wiecej biegów ta synchronizacja to tez biegi zgrzytaja a jednak czasami jednego biegu brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

A ja znam rolnika który kupił MTZ i lerzy pod nim 24 na dobe . Dlatego nie porównujcie chłamu do orginalnych marek CASE,NEW HOLLAND czy JOHEN DEERE

jasne 24 hahahahahah myślisz że belarus to chłam to super sprzęt a blarus to co podróba ? są podróby z pronaru ale z Białorusi są orginalne mtz dużo lepsze miej się psują umie gościu w 4 letnim new holland wymieniał sprzęgło bo mu padło i co taka mi marka jedynie to co lepsza praca tym ciągnikiem i wygodnie a jeśli chodzi o uciąg to new holland niema szans z mtz oczywiście o tej samej mocy


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

new holland nigdy nie dorowna belarusowi w uciagu ...znajomy ma new hollanda 80 konnego 2 razy pompa paliwa siadla i sprzegle nie mowiac a co do uciagu przeciagalismy sie na asfalcie i pronar 82a ciagal new hollanda jak szmate po podlodze ...za mala masa do mocy ......belarus to dobry zakup 14/4 jesli opanujesz szkrzynie biegow bedzie ci sluzyl do konca twoich dni.....

 

Pewnie to był NH td.. Nie porównuj ciągnika typowo do prac z pługiem z ciągnikiem do opryskiwacza :)

 

@piotrccc2: A co jeźdiłes i NH i mtz że taki ma powalający uciąg. Miałe mmtz 1025 to ledwo szedł z pługiem 4x40 na piaskach.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to miałeś wyjatkowo kiepskiego tego mtzta ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

 

Miałe mmtz 1025 to ledwo szedł z pługiem 4x40 na piaskach.

 

A smoki były w tej bajce ? :P




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?
    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj