Skocz do zawartości
gacomen5

Zetor 5211 Wymiana sprężyny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor

Wiadomość z agroFakt.pl

piter161    3

http://speedy.sh/6u2YN/os.docx

Tu jest pokazane co i jak jak coś pisz :)

Edytowano przez piter161

Rafik87    14

odnawiam temat, jak w poprawny sposób i po kolei wyjąć sprężynę z miękkiego przodu w zetorze 5211?? Nie umiem znaleźć tego w instrukcji. Czy trzeba mieć jakieś specjalne ściagacze do tego?

Azazello    0

od spodu są 2 nakrętki i trzeba je odkręcić śrubokręt i młotek i powinno pójść

DarekD    56

tak jak Kolega wyżej napisał :zdejmujesz od dołu zwrotnicy gumową harmonijkę i musisz odkręcić dwie zokontrowane ze sobą nakrętki -wkręcone w zwrotnicę z nacięciami na swym obwodzie . Czasem bywa ,że się same poluzują w czasie pracy a innym razem będą zapieczone ,w każdym bądź razie jak się znimi uporasz to wyleci ze środka tuleja ( ma wciśnięte dwie mniejsze tulejki z teflonem ) i sprężyna  . Opis dotyczy tzw. półosi lekkiej bez blokowania amortyzacji

Rafik87    14

czyli od dolu trzeba sie za to zabierac, bo ja myslałem ze od góry bo tam jest jakas nakretka. ok dzieki Wam to juz mniej wiecej wiem od czego tu zaczynac

DarekD    56

Musisz zacząć od ściągnięcia z górnej części zwrotnicy pokrywy (tak to nazwijmy ) ,jest mocowana do sworznia nakrętką a w środku jest jeszcze klin (wpust) .

Jak się z nią uporasz to wyjdzie tylko sworzeń zwrotnicy - resztę musisz robić tak jak wyżej Ci napisałem -od dołu

Rafik87    14

Dzięki kolego za informacje i poświęcony czas. Myślę że jakoś sie z tym uporam . Pozdrawiam ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez biel-piotr
      Witam od dłuższego czasu coś stuka i blokuje przedni naped w zetorze 7745 były rozbieranie zwolnice i wymienione łożyska i krzyżacki i uszczelnienia po obu stronach ale dalej coś stuka i blokuje aż ciągnikiem szarpie i zawsze na włączonym napędzie dodam że mam mechanizm samoblokujacy proszę powiedzie co moze powodować blokowanie i szarpanie ciągnikiem i jaki koszt naprawy i co trzeba wymienić
    • Przez wini
      Witam. Mam taki problem. Zaczęło się od dziwnego hałasu, prawdopodobnie z przedniego mostu. Postanowiłem sprawdzić działanie blokady przedniego mostu. W instrukcji napisane jest, aby podnieść przód do góry, włączyć napęd i bieg. Jedno koło zablokować i trzymając kręcić drugim do tyłu,i spróbować zakręcić nim do przodu.(powinno sie zablokowac). Po podniesieniu ciągnika, jednym kołem mogę nieprzerwanie kręcić do przodu,drugie w tym casie kręci się do tylu, a wal napędowy stoi w miejscu. I tu pytanie co mogło się stać, bo chyba tak nie powinno się dziać?
    • Przez pavlotal
      Witam. potrzebuje szybkiej a nawet natychmiastowej odpowiedzi. czy most przedni od zetora 6245 jest lzejszy i czyms sie rozni od mostu przedniego z zetora 7245. bo tak sie zasatnawiam na załozneniem do 7211 i znalzłem po dobrej cenie ale jest od 6245 i nie wiem czy bedzie pasował i czy on sie czym rozni. dziekuje za odp. pozdro
    • Przez olejnik
      Witam wszystkich forumowiczów.
      Zwracam się z prośba czy znacie może jakieś zaklady lub osoby ,które się zajmuja regeneracja ,bądz wymiana osi na regenrowana. najlepiej do 50km od kalisza lub ostrowa wlkp.
      Z góry dziekuje i pozdrawiam.
    • Przez marcinfajkowski
      czy ma ktos wymiary wkladki blokujacej przednia oś w zetorze 7211? chyba ze masz niedrogo na zbyciu...
      nr katalogowy to 55113636
      plus gumowe wkladki 55113637