Skocz do zawartości
gacomen5

Zetor 5211 Wymiana sprężyny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor

Wiadomość z agroFakt.pl

piter161    3

http://speedy.sh/6u2YN/os.docx

Tu jest pokazane co i jak jak coś pisz :)

Edytowano przez piter161

Rafik87    14

odnawiam temat, jak w poprawny sposób i po kolei wyjąć sprężynę z miękkiego przodu w zetorze 5211?? Nie umiem znaleźć tego w instrukcji. Czy trzeba mieć jakieś specjalne ściagacze do tego?

Azazello    0

od spodu są 2 nakrętki i trzeba je odkręcić śrubokręt i młotek i powinno pójść

DarekD    56

tak jak Kolega wyżej napisał :zdejmujesz od dołu zwrotnicy gumową harmonijkę i musisz odkręcić dwie zokontrowane ze sobą nakrętki -wkręcone w zwrotnicę z nacięciami na swym obwodzie . Czasem bywa ,że się same poluzują w czasie pracy a innym razem będą zapieczone ,w każdym bądź razie jak się znimi uporasz to wyleci ze środka tuleja ( ma wciśnięte dwie mniejsze tulejki z teflonem ) i sprężyna  . Opis dotyczy tzw. półosi lekkiej bez blokowania amortyzacji

Rafik87    14

czyli od dolu trzeba sie za to zabierac, bo ja myslałem ze od góry bo tam jest jakas nakretka. ok dzieki Wam to juz mniej wiecej wiem od czego tu zaczynac

DarekD    56

Musisz zacząć od ściągnięcia z górnej części zwrotnicy pokrywy (tak to nazwijmy ) ,jest mocowana do sworznia nakrętką a w środku jest jeszcze klin (wpust) .

Jak się z nią uporasz to wyjdzie tylko sworzeń zwrotnicy - resztę musisz robić tak jak wyżej Ci napisałem -od dołu

Rafik87    14

Dzięki kolego za informacje i poświęcony czas. Myślę że jakoś sie z tym uporam . Pozdrawiam ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się