azi

New Holland cx 6080 czy john deere W650

Polecane posty

FARMER76    1

Witam.Za NH 6090 stół VARIO+przystawka do kukurydzy- umowa do podpisania za kwote 690 tys netto.

NH wydajniejszy od serii W systemem omłotu-do NH trzeba porównać JD serii T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Mówisz że wydajniejszy ale czemu podaj jakieś argumenty. Z tego pisał kolega @damianzbr cx6080 ma wyjdaność 18t/ha, cx6080 ma podobna bo samymi km nie pociagnie wydajnośći gdzie W540 ma wydajność 16-18t/h. A ty z seria T wyskakujesz, podaj chociaz model bo ten T660 ma ponad 30t/h mysle spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaraz, zaraz nie pisałem że model CX6080 kombajnu NH ma jakąś tam wydajność. Pisałem o rolniku z którym rozmawiałem całkiem przypadkiem że osiągnął wydajność 3ha/godz więc nie zostało stwierdzone ile t/godz jest w stanie przerobić. Są to tylko domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER76    1

Porównaj młocarnie JD serii W a JD serii T,która jest według Ciebie bardziej podobna do NH??

Jeżeli twierdzisz,że moc nie poprawi wydajności to po co produkują kombajny np JD T660 i T670,przecież to ta sama konstrukcj?

Po co ktoś produkuje NH CX 8070 i 8090 to też te same kombajny,a przeskok wydajnościowy pomiędzy tymi maszynami to około 10-15 procent dziennej pracy.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

@damianzbr zgadza się w twoim przypadku jest to przypuszczalne 18t/h, ale kolega azi rozmawiał z użytkownikiem i stwierdził on wydajność 20t/h więc twoje przypuszczenia są zbliżone.

@FARMER76 przecież nie od omłotu wszystko zależy przy wydajności kombajnu, co z tego jak później to wszystko trafi na klawisze które nie nadążą tego przeżucić, a następnie sita tego przeciścic?? Ja nie napiałem że moc nie podniesie wydajnośći tylko że raczej nie podniesie i przy takich kombajnach to moc raczej ma drugorzędne znaczenie bo tego tam nie brakuje. Hmm budowy tych kombajnów trudno porównać w tym miejscu co mówisz bo cx ma separator w innym miejscu a W w innym. Do modełów T660 nawet niema co porównywac bo to inna wydjaność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER76    1

Mam dwa kombajny do zakupu a mianowicie NH 6090 heder VARIO+przystawka do kukurydzy za 690 tys zestaw oraz JOHN DEERE t660 za 690 tys.

I nie wiem ,który mam wybrać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

i tak to jest umowa podpisana cx 6080 plus kosz sitowy smart sive czy jak to się tam nazywa plus stół tucholski plus wózek.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

w nie najgorszej niestety umowa z dilerem nie przewiduje jej publikacji :(


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Witam, widzę mocno dyskutujecie na temat wydajnoiści. mam CX6080, zrobiłem nim w poprzednie żniwa 250ha. Komputer pokazuje mi wydajność od 20t/h do 25 t/h. w zależności od rodzaju uprawy oraz plonu. Moim zdaniem bardzo dobra maszyna, zapas mocy, nawet na tęgie zboża, heder 6 metrów, śmiem stwierdzić że w słabych, zbożach można smiało czepiać szerszy. Spalanie ok 10l/ha, więc chyba nie za wiele. wziąłem model z wilgotnościomierzem oraz wagą, bardzo fajne zabawki, jest czym się zająć :) jedyne czego żałuję to to, że nie wziąłem hedera varifeed, w hederze extra capity stół jest troszeczke za duży do koszenia niskich upraw, poza tym trzeba bawić się z doczepianiem stołu do rzepaku. warto dopłacić moim zdaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozważam kupno kombajny JH W 540 a W 650. Co myślicie o tych maszynach i którą byście polecili jeśli miałby pracować na usługach i kosić rocznie ok. 500 ha zbóż i potem z 100-300 ha kukurydzy. Orientujecie się ile wynoszą koszty ubezpieczenia takiej maszyny i za jakimi kosztami wiąże się utrzymanie takiej maszyny rocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T7-200    1

Generalnie nie znam nikogo kto by miał kombajn NH i narzekał. W kombajnach wg mnie New Holland to marka numer 1, czego nie można powiedzieć w kombajnach o John Deere.U nas o wyborze zaważył serwis i oczywiście wybraliśmy NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

cx6080 za mały na 500 ha zbóż licz do 300 bez kuku a i to trzeba się będzie zwijać. Chyba że macie pszenice po 4-5 ton to wtedy można podgonić :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

@Garek, jak oceniasz wydajność CX-a. Powiedzmy w plonie pszenicy max. 6t ile ha na godzinę. Kosisz nim nim qq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

do 20 ton na godzine ale nie goniliśmy specjalnie. HM i pszeznice były dziwne góra sucha słoma zielona nie szło podgonić


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

cx6080 nada sie na wiekszy obszar jak 300 ha. Wszystko zalezy od logistyki. Jak masz super logistyke to mozesz duze obszary obslugiwac mysle ze do 400ha spokojnie wykosic


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj