azi

New Holland cx 6080 czy john deere W650

Polecane posty

azi    0

Witam stoję przed trudnym wyborem kombajnu do 300 ha gospodarstwa. Zasiewy to ok 150 ha rzepaku i 150 ha pszenicy. Obecnie posiadam NH TC56H+ Oraz bizona rekorda 1991r. :) Nowa maszyna miałaby zastępić NH a do ewentualnej pomocy (głównie przez interwencję mojego taty) dalej pozostanie Rekordzik. Proszę o wasze opinie odnośnie tych kombajnów co wychodzi na + bądz - odnośnie danych maszyn. Z góry dziękuję za wszelkie posty pozdrawiam azi

Edytowano przez azi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

skąd wiesz ze wydajniejszy?

patrzac na szybko na dane technicze oba kombajny podobne. Osobiście kierowałbym się tym jaki masz sprzęt na podwórku i kto ma bliżej serwis w okolicy oraz z którym serwisem lepiej ci się pracuje.

Pamiętaj ze zakup jest jednorazowy a serwisowanie cały czas


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

New Holand Bardzej wydajniejszy od JD i mniejsze spalanie ma NH

 

Czemu NH jest wydajniejszy?? Podaj coś co za tym idzie bo ja jeste innego zdania bęben i powierzchnia sit większa niż w NH i to sporo. Większe spalanie, a pewnie że tak wkońcu JD ~60km wiecej. W JD większy zbiornik ziarna w standardzie nie mówiąc o opcji 11tys l.

 

@maromaro

Jesteś pewny że niema??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

Kolego Tomek90 john deere ma moc większą o 20 KM natomiast jeżeli chodzi o zbiornik to jesteś w błędzie ponieważ jest to 8000l natomiast opcja powiększenia zbiornika występuje w serii W660. Dotychczas znajdują się u nas tylko 2 NH tz TC56H+ oraz TM190 oraz case CVX 175. Mówiąc szczerze chciałbym spróbować coś innego tylko nie wiem czy owy wybór nie będzie błędem. Jeżeli o serwis to posiadam w każdym przypadku w identycznej odległości od gospodarstwa także nie powinno być problemu. Dodam jeszcze oferty które otrzymałem Seria W650 ok 645 netto z chederm 6,1m oraz oryginalnym stołem do rzepaku natomiast NH CX 6080 560netto z chederem 6.1 oraz stołem do rzepaku tucholskiego z kosami zieglera. dopłata do modelu CX 6090 to ok 30 tyś zł. także wychodzi mniej niż John deere a posiada większą moc silnika. Czy według Was 299KM w HN 6080 to mało i warto dołożyć do 333KM na rzecz NH CX 6090. Oraz proszę o dalsze sugestie odnośnie obydwu maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Max moc NH CX6080 300km, CX6090 333km, JD W650 340km+34km. Zbiornik ziarna NH w wersji hilside 8000l, JD 9000l standard opcja 11000l jedynie dla LL(niewiem ocb). CX6090 nadal zostaje za W650 przy bębnie i powierzchni sit wytrząsaczy, jedynie co widze na szybko to zbiornik większy w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

no seria W ma jakis tam separator ale nie w tym samym miejscu co seria T i nie w tym samym miejscu co seria CX z NH, wydaje mi się że w CX i w seri T ten separator bedie lepiej spelniał swoją funkcje niz w seri W na końcu wytrząsaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

Kolego john deere W650 ma moc max 320 koni nie wiem skąd bierzesz 364KM natomiast o zbiorniku już się wypowiadałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

A skąd mam niby brac?? Strona główna jest od tego i z tego co mówisz to specyfikacja kłamie, ale podziel się ty skąd masz te informacje :mellow:

Pisze jak wół Moc maksymalna (kW/km) 250/340

Dodatkowy zapas mocy (kW/km) 25/34

Zbiornik ziarna: pojemność: 9000l standard 11000l opcja jedynie dla LL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

Przepraszam dostałem katalog z starą serią W (tam gdzie nie była zmieniona kabina) i faktycznie na stronie john deere są inne informacje. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Nie radzę się sugerować danymi zawartymi w instrukcjach bo są one trochę zakłamane i w JD i w NH... Co jeśli chodzi o Claas Tucano 450 lub 440...? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

niestety brak przekonania do classa a poza tym to brak dobrego serwisu w pobliżu.... ostatnio miałem okazję rozmawiać z użytkownikiem cx 6080 i twierdzi że wydajność tego kombajnu to ok 20t/h przyznam się szczerze że spodziewałem się lepszego wyniku ;/ nie wiem czy jest to kwiesta złego ustawienia maszyny czy brak mocy na większe osiągii ;/ Ciekawi mnie czego mógłbym się spodziewać W650? (gdzie są użytkownicy tych maszyn !! ;d )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

AGROFOTOWICZE !! pomocy :) decyzja już podjęta jeżeli chodzi o firmę a mianowicie będzie to NH tylko nie wiemy czy 6080 czy 6090. Ostateczne Oferty na te maszyny to 560netto za cx6080 natomiast 600netto za 6090. Czy warto dołożyć 40tyś zł za silnik i troszkę wiekszy zbiornik? proszę o szybkie odpowiedzi ponieważ decyzję musimy podjąć do końca tygodnia. Pozdrawiam Azi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Kolego targuj się mocno i się jeszcze zastanawiaj bo jak dla mnie to te ceny są za wysokie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

@tomek90

 

patrzysz na dodatkowa moc tak jakby ona byla caly czas ona jest tylko chwilowo np podczas wysypu podczas zbioru

to tak samo jak w ciagnikach podaja moc ciagnika z moca dodatkaowa(bostem)ktora jest krotko trwala

 

2 znajomych na mojej wsi maja te kombajny roznica miedzy nimi 1 roku i dlatego jeden ma adblue a drugi nie ogulnie sa zadowoleni tylko te adblue cos sie psuje,ten co ma 2 lata to ogulnie mowil ze kosi nim 2 w polotach 2,5ha/h wysyp podczas postoju wiedz szalu nie zrobily te kombajny u nas na wsi plony ogulnie 8t pszenicy w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER76    1

Witam.Silnik w 6080 to NEF pojemność 6,7 L-Silnik 6090 to cursor 8,7 L taki sam jak w dużych CX-ach.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu NH jest wydajniejszy?? Podaj coś co za tym idzie bo ja jeste innego zdania bęben i powierzchnia sit większa niż w NH i to sporo. Większe spalanie, a pewnie że tak wkońcu JD ~60km wiecej. W JD większy zbiornik ziarna w standardzie nie mówiąc o opcji 11tys l.

 

@maromaro

Jesteś pewny że niema??

 

Co ty pleciesz, w JD serii W jest jeden bęben młócący. Dwa bębny są w serii T.

W NH CX występują 2 bębny. Czy zawsze czy to jest opcja nie wiem, ponieważ u dilera gdy robili mi ofertę nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie było to ubiegłym roku we wrześniu, tłumaczyli się że ta maszyna to nowość i na chwilę obecną tego nie wiedzą.

W prospektach JD jest błąd. Przy kombajnie W540 widnieje moc 238KM. Natomiast rzeczywiście ma 256 KM. Informacja od dyrektora z Poznania sprzedaży kombajnów JD na Polskę.

Rozmawiałem z właścicielem NH CX 6080 - po jednym sezonie bardzo sobie chwalił. Radził by brać heder 6 m (u nas są bardzo słabe ziemie) wydajność miała oscylować w granicach 3ha/godz, a w jakim zbożu to jedynie mogę się domyślać że pewnie pszenżycie 6t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@tomek90

 

patrzysz na dodatkowa moc tak jakby ona byla caly czas ona jest tylko chwilowo np podczas wysypu podczas zbioru

to tak samo jak w ciagnikach podaja moc ciagnika z moca dodatkaowa(bostem)ktora jest krotko trwala

 

2 znajomych na mojej wsi maja te kombajny roznica miedzy nimi 1 roku i dlatego jeden ma adblue a drugi nie ogulnie sa zadowoleni tylko te adblue cos sie psuje,ten co ma 2 lata to ogulnie mowil ze kosi nim 2 w polotach 2,5ha/h wysyp podczas postoju wiedz szalu nie zrobily te kombajny u nas na wsi plony ogulnie 8t pszenicy w gore

 

Podana więc napisałem. Przecież nie pisałem że ta moc jest na koła czy omłot. Taka wydajność przy plonie 8t/ha w góre sypane na postoju to nie jest źle.

Co do wydajności jaką podałeś azi tego NH to słabo bo najmniejszy zielony z seri W ma zbliżoną ~18t/ha a co tu mówić o W650.

 

@damianzbr stary a gdzie ja napisałęm że ma dodatkowy BĘBEN?? :)

Niewiem co do tego ma W540 ale z tego co wyczytałem a danych to ma ~255km więć niwiem skad bierzesz 238km?

3ha przy plonie 6t/ha to nie powala na kolana.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@HubertOjdana ma W650i - tam możecie zasięgnąć więcej szczegółów


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@damianzbr stary a gdzie ja napisałęm że ma dodatkowy BĘBEN?? :)

Niewiem co do tego ma W540 ale z tego co wyczytałem a danych to ma ~255km więć niwiem skad bierzesz 238km?

3ha przy plonie 6t/ha to nie powala na kolana.

Tu napisałeś że w serii W jest dodatkowy bęben:

maromaro: CX może mieć dodatkowy bęben/separator a seria W tego nie ma

Ty: Jesteś pewny że niema??

maromaro: w seri T jest na bank a w seri W nie ma

Ty: No to jesteś w błędzie bo jest ;)

 

Jeśli chodzi o moc silnika to w linku poniżej jest tak napisane, w wszystkich drukowanych prospektach PL jest tak samo jak poniżej. W prospektach po niemiecku jest także tak samo. W540 przed liftem czyli do 2012r miał coś około 255. Teraz w prospektach piszą że ma 238KM, więc zapytałem o co tu chodzi. Przedstawiciele JD stwierdzili że jest to błąd w druku.

http://www.deere.pl/pl_PL/docs/product/equipment/combines/w_series/brochure/w_series.html?page=31

 

Wydajność NH u tamtego gospodarza nie powala ale te informacje są bardzo poglądowe. Był to ich pierwszy sezon z maszyna, więc nasuwa się pytanie co z ustawieniami. Kolejna rzecz to wysokość plonów. Napisałem przecież że przepuszczam iż większe raczej nie powinny być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

No zgadza się jest tam bęben/separator mi chodziło o to drugie i to właśnie posiada ;)

Ja patrze na maksymalna moc bo przy takiej kombajn pracuje to mam te ~260km a nominalna to zgadza się jest tak jak mówisz 238km.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj