mariusz4321

malowanie kombajnów

Polecane posty

Sadek    1123

Moim zdaniem aby zrobić to dobrze to trzeba rozbierać na części pierwsze, widziałem kombajn z czerwonego przemalowany na niebiesko z daleka wyglądał fajnie ale z bliska to już inna bajka.

 

Bez rozbierania nie pomalujesz wszystkich miejsc w które nie dojdziesz pistoletem a będą widoczne niedomalowania, ma to sens może w momencie gdy nie zmieniamy koloru a tylko tzw. odnowa zewnętrzna.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja zawsze jak coś rozbieram w bizonie to od razu czyszczę i gruntuję, mój bizon jest z 80r i jest do malowania, tyle że zbieram się ze 3 lata, ale przy okazji rozebrania maluje niedostępne miejsca.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Takie malowanie będzie dość kosztowne bo należało by go pomalować nie "byle jakimi" farbami tym bardziej że kombajny pracują w ciężkich warunkach pogodowych i taka zwykła farba zaraz by wypłowiała co gorsze łuszczyła się. Po za tym moim zdaniem nic nie zastąpi rodowitego koloru kombajnu.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

trzeba rozebrać najlepiej by było opiaskować i pomalować a bez rozbierania tylko po umyciu to tak nie bardzo ta robota


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Poprzedni właściciel mojego kombajnu miał na jego punkcie bzika i wszędzie było pełno badziewnych naklejek i niebieskich wstawek typu schody, boczne osłony hedra, niebieski pasek na rurze wyspowej itp. Był w idealnym stanie technicznym i dlatego go wiozłem ale te wstawki dosłownie mnie oślepiały aż się głowa odwracała. Pozrywałem wszystko ślady po naklejkach zeszły olejem roślinnym a wszystko co niebieskie zmatowałem, odtłuściłem i pomalowałem autorenolakiem z nobilesa. Kolor udało się dobrać idealnie i po 4 latach nie jest ani wypłowiały ani nie ma odprysków tak wiec polecam tą farbę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98

Moim zdaniem malowanie kombajnu ma pewne plusy jeżeli wszystko jest zrobione jak należy - elementy zagruntowane i dokładnie pomalowane.

 

Poszukując kombajnu często spotykaliśmy z tatą ,,totalne złomy" ,które nadawały się tylko na złom. Były one pomalowane tylko z wierzchu a na desce rozdzielczej widniały motogodziny w ilości od 2000 do 3000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster71
      wiecie może jakie miały kolory c-325,c-328 i pierwsze c-330 :rolleyes: jestem tu nowy.pomożecie??
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez JANCZAK1176
      Witam. Dla chcących zrobić sobie użądlenie do bielenia obór (chodzi 5 lat)


    • Przez kamcio15
      Jaki polecacie sposób efektywnego oczyszczania maszyn przed malowaniem podkładem z rdzy i starej farby (oprócz piaskowania ) .Najlepiej jak by to były sprawdzone sposoby
      POZDRAWIAM
    • Przez tomb2
      Poszukuje w trbie pilnym sybole lakierów do C-360 Głównie chodzi mi o zółty ktorym malowane były blachy. Jakby ktoś miał jeszcze symbol siwego (blok silnika) i kremowego (felgi) Będe bardzo wdzięczny.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj