Zaloguj się, aby obserwować  
norek007

Ile pali ??

Polecane posty

norek007    0

Ile spalają Fendty z seri 700 (130-180km) przy wszytskich pracach polowych jak i w transporcie?? Proszę od odpowiedzi najlepiej właścicielów tej serii.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgd    3

fendt 716 + kverneland ed 100 4k orka 28-30cm głębokości , 2m szeroko 20l/ha

agregat kverneland brona aktywna + siewnik akord wałek 1000obr/min 13,5l/ha

gruber 3m unia kos 8l/ha

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Ambitne pytanie :) Ile wlejesz, to jest w zasadzie ciężko mierzalna kwestia bo jest na to wiele składowych, np jakość paliwa, warunki glebowe, ukształtowanie terenu... seria 700 miała chyba ten sam silnik co seria 800, w orce ~27 cm głębokości, 5 korpusów na 225 cm przy prędkości 10.5 km/h wychodziło w tym roku 13,8 l/ha na górzystych terenach w ciężkiej glinie, w bronie talerzowej 4m przy prędkości 14 km/h na głębokość ~10 cm wychodziło 3,9 l/ha. Jak to są dla Ciebie jakieś istotne dane to proszę bardzo. Wszystko zależy od doboru narzędzi, terenu oraz operatora.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norek007    0

3,9l/ha przy talerzówce? Powodzenia :D

No jeżeli 10cm głeboko i z prędkościącią okolo 14km/h to myślę ze przy fendzie było by to realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

3,9 mało realne, tak samo jak:

w orce ~27 cm głębokości, 5 korpusów na 225 cm przy prędkości 10.5 km/h wychodziło w tym roku 13,8 l/ha na górzystych terenach w ciężkiej glinie

Z tym akurat mogę się zgodzić

zależy od doboru narzędzi, terenu oraz operatora.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Widzę, że nie koniecznie zgadzacie się z moimi wynikami, ale cóż, jak pisałem, wiele zależy od doboru maszyny, warunków glebowych i operatora. Jeśli Wam wychodzą znacznie wyższe normy spalania, sugeruję pomyśleć nad korektą nastawy narzędzi i zoptymalizować resztę czynników. Jeśli ktoś korzysta z innej marki niż Fendt, proponuję nie zabierać głosu w tej debacie :)

 

 

P.S. Pomyślcie nad ciśnieniem powietrza w oponach. Sporo można zaoszczędzić paliwa.

Edytowano przez kurak

Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norek007    0

Widzę, że nie koniecznie zgadzacie się z moimi wynikami, ale cóż, jak pisałem, wiele zależy od doboru maszyny, warunków glebowych i operatora. Jeśli Wam wychodzą znacznie wyższe normy spalania, sugeruję pomyśleć nad korektą nastawy narzędzi i zoptymalizować resztę czynników. Jeśli ktoś korzysta z innej marki niż Fendt, proponuję nie zabierać głosu w tej debacie :)

 

 

P.S. Pomyślcie nad ciśnieniem powietrza w oponach. Sporo można zaoszczędzić paliwa.

I ja tutaj sie zgodzę z tym panem, i co do powietrza to też na pokazach rolniczych z fendtów spoślili powietrze minimalnie i mniej spalał :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jurak, ja mogę z tobą podyskutować na ten temat bo sam mam Fendta 716 i wciskania kitu że spali 4l/ha to możesz dzieciom opowiadać. Sam ciągam talerzówkę 3.5m i takiego wyniku nie da się uzyskać :D Tylko nie mów że ja jestem d*pa operator, ale twoje bajki mijają się z prawdą i jako użytkownik tego ciągnika nie zgadzam się z tym co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

@globus512, po pierwsze kurak, nie Jurak. Nie zamierzam się z nikim sprzeczać, u Ciebie są inne wyniki u mnie inne. Nie oceniam Ciebie jako operatora ale też nie możesz mnie oceniać skoro nie wiesz w jakich warunkach ja pracuję i jakie dodatkowe narzędzia do tego wykorzystuję. Dużo ma do powiedzenia wał w bronie talerzowej, ja pracuję na tandemowym wale który ma mniejsze opory toczenia, kiedyś używałem ciężkiego wału, który to miał za zadanie kruszyć grudy ale jego waga (400 kg/mb) przyczyniała się do większego zużycia paliwa. Nie oceniaj tego czego nie widzisz. Ja tylko ukazuję swoje osiągnięcia, które nie muszą być akceptowane przez innych i odbierane jako bajki.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

@ Kurak, przepraszam bo literówkę strzeliłem. Powiedz na jakic obrotach silnika pracujesz?

Myślę że ten ciągnik na biegu jałowym pali ok 4l/h ale to tylko takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

@globus512, maszyna sama sobie dobiera obroty - w końcu po to jest TMS, ale średnia obrotów wychodziła chyba 1400 rpm, tego pewien nie jestem i nie chcę kłamać. Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby wykorzystywał pełnej mocy przy bronie talerzowej, 1500-1600 rpm to max co zrobił. Zgodzę się z Tobą, że na biegu jałowym będzie dużo palił bo tam jest 6057 cm3, ale musisz wziąć pod uwagę, że w ciągu godziny jestem w stanie przepracować ~4 ha. Podaję Wam wartości z komputera pokładowego, który też nie musi mi pokazywać prawdy choć z tankowań wychodziło podobnie.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Sory ale 10.5km na górzystych terenach i ciężkiej glinie.To albo takie górki albo taka glina lub to i to.To jak by była ziemia taka średnia III klasa równy teren to 15km byś jechał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

Nie, jechałbym 10,5 bo tak mam tempomat ustawiony choć i to jest zbyt duża prędkość do orki bo zużycie elementów roboczych pługa jest znacznie większe, ale tego wymagały warunki. Jak pisałem powyżej, nie oceniajcie tego czego nie widzicie.

 

Dodatkowym aspektem jest jakość i kaloryczność (ilość oktanów) paliwa, które kupujemy na stacjach paliwowych/hurtowniach i nie mówicie mi, że każdy diesel ma taką samą kaloryczność. Jeśli jest paliwo wysokiej jakości to i zużycie będzie znacznie mniejsze. Najlepszym i namacalnym dowodem jest zatankowanie auta Shell V-Power / Orlen Verva czy jakiegoś innego lepszego diesla i przekonanie się samemu o ile spadnie zużycie paliwa. Choć nie mówię, że leję takie paliwo do maszyn rolniczych bo nie stać mnie na takie zabawy ale tankuję paliwo bardzo rzadko spotykane na naszym rynku i wg mnie też przyczynia się to do redukcji zużycia paliwa.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Masz rację, wujek jeżdzi Df na verve.Dużo go nie przepala bo ma mało pola i robi bardzo mało mtg.Ale mówił ze verva jest droższa ale mniej jej spali i na to samo mu wyjdzie.Muszę kiedyś sam tego spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja kiedyś zatankowałem do samochodu vervy i żadnej różnicy na korzyść tego droższego paliwa w spalaniu nie zobaczyłem wręcz odwrotnie na zwykłym ON z orlenu nieco więcej kilometrów zrobiłem (ot taka niespodzianka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)
    • Przez norek007
      Opiszcie ciągnik i z czym pracuje na jaka głebokość, podajcie model, przebieg oraz ile wam spala na ha (l/ha) itp.
    • Przez lukaszb
      Witam mam ostatnio mały problem jak ciągnik się rozgrzeje to ciężko pali trzeba wcisnąć gaz do końca i trochę pokręcić . Natomiast jak jest zimny to pali z dotyku i bez gazu . Proszę o jakąś radę od czego zacząć poszukiwania usterki . Z góry dziękuje za wszelką pomoc .
    • Przez jaro1111111111111111111111
      mam proble z 85.14 silnik po remoncie kapitalnym tylko pompa i wtryski od poprzedniego silnika bo mi tulej sie rozkruszyla i cały silnik wymieniłem ale na tamtej pompie i wtryskach chodzil ladie a teraz w tym silniku strasznie kopci na bialo niebiesko duzo pali i ciezko
    • Przez wionco
      Witam. mam problem z moim volvo. Nie chce zapalić tak jakby nie dochodziło do niego paliwo. jaka może być przyczyna? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj