Krezus12

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt

Polecane posty

Fartrac675dt    90

Wiem rozumiem Kolego twój ból nas też straszyli i to jak ciągnik miesiąć stał na podwórku bo nie chodził i tez że koszty wyniosa tyle i tyle to ochota na wszystko odchodziła odechciało się nowego ciągnika a do bel i chwytaka to jest główny ciągnik w lato i co musiałem najmować ciągnik z ładowaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

no dokladnei odechcialo sie nowego ciągnika, na dzien dzisiejszy w zyciu nie kupilbym nowego traktora a planowalem kupic sobie john dera 6100 i do tego tura no ale swierdzilem ze jak kupie nowy to bede mial spokój na ileś lat z naprawami. heehehhe niestety zycie zweryfikowalo moje plany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ja teraz jak bym miał kupic to albo Zetor albo JD wiem że wymienią bo sąsiadowi ciekła pompa paliwowa w 5080M wymienili przyjechali i nic nie zapłacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Co do zetora to wymienia na pewno i ja jestem na świetnym przykładem, gdyż mam do wymiany zacisk hamulcowy niemieckiej firmy KNOTT. Po wszelakich próbach uszczelnienia zacisku serwis dealera Toral Gostyń stwierdził, że trzeba udać się do Kalisza wytłumaczyć co i jak i niech oni zadecydują. Tak więc serwisant wymontował zacisk o pojechaliśmy do Kalisza na rozmowę z głównym mechanikiem który notabene jest Czechem i po przedstawieniu mu całej sytuacji bez zająknienia powiedział, że mam dostać nowy zacisk. Niestety minus tego taki, że mogę na zacisk czekać nawet do końca miesiąca. No i niestety co do taniości części zetora to nie tak do końca prawda ale głownie z tego powodu, że dużo cześć produkują poddostawcy i często są to niemieccy producenci np zaczepy tylne, wspomniany zacisk, cały układ sterowania podnośnikiem, tarcza sprzęgłowa. A swoja droga to wie ktoś może jak się sprawują silniki Perkinsa w nowych urusach a byłych polmotach???? Bo z tego co kojarzę to są chyba te same jednostki napędowe????

Edytowano przez Krystian86

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrreek2    0

Co do zetora to wymienia na pewno i ja jestem na świetnym przykładem, gdyż mam do wymiany zacisk hamulcowy niemieckiej firmy KNOTT. Po wszelakich próbach uszczelnienia zacisku serwis dealera Toral Gostyń stwierdził, że trzeba udać się do Kalisza wytłumaczyć co i jak i niech oni zadecydują. Tak więc serwisant wymontował zacisk o pojechaliśmy do Kalisza na rozmowę z głównym mechanikiem który notabene jest Czechem i po przedstawieniu mu całej sytuacji bez zająknienia powiedział, że mam dostać nowy zacisk. Niestety minus tego taki, że mogę na zacisk czekać nawet do końca miesiąca. No i niestety co do taniości części zetora to nie tak do końca prawda ale głownie z tego powodu, że dużo cześć produkują poddostawcy i często są to niemieccy producenci np zaczepy tylne, wspomniany zacisk, cały układ sterowania podnośnikiem, tarcza sprzęgłowa. A swoja droga to wie ktoś może jak się sprawują silniki Perkinsa w nowych urusach a byłych polmotach???? Bo z tego co kojarzę to są chyba te same jednostki napędowe????

 

 

Posiadam nowego ursusa,narazie nieduzy przebieg ale jak jak narazie chodzi bardzo dobrze,,

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Ja nie wiem co chcecie od tych silników perkinsa w swoim mam przebieg 2500 mth naprawdę dobrze się sprawuje. Z tego co czytam to większość awarii dotyczy mniejszych modeli być może coś nie tak jest w ustawieniach pompy paliwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Od samych silników nikt tu nic nie chce tylko o sam fakt jak serwis Perkinsa podchodzi to tego typu rzeczy skoro wiedzą, że takie usterki zdarzają się często. powinni zrobić tak jak JD w serii M i każda wadliwa pompę wymienić na gwarancji bez żadnego ale. W końcu rolnik kupując taki ciągnik płaci za to grube pieniądze.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No ale wydaje mi że to i tak najtaniej wychodzi naprawa bo jak inne silniki mają Common Rail ? to już tak wesoło nie jest...za jeden wtryskiwacz płacić nie wiadomo tysięcy..A jak ktoś ma silnik sześciocylindrowy?! to już umarł w butach....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Ale nie oszukujmy sie za niedługo wszystkie ciągniki będą miały coraz to bardziej skomplikowane okłady zasilania a co za tym idzie ich obsługa i naprawa będzie droższa.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Macie rację i rolnicy wiedzą że czerwonej nie wlewają jadą do stacji jaką mają czy to Orlen Lotos inna i jak kupują zawsze na tej stacji to jak Perkins nie chce uznać reklamacji bo złe paliwo to co rolnik ma robić zawsze jechać po paliwo z laboratorium i przed kupnem badać brać próbki w butelkach zablombowanych przechowywać ,auta nowoczesne też tam tankują i jakoś nie słychać aby wymieniali kilka pomp na kilka tyś kilometrów bo w ciagnikach koledzy pisali kilka pomp na kilkaset godz wymieniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam.

Wczoraj przeczytałam powyższe posty i przyznam, że zaniepokoiła mnie ich treść :blink:

Dziś dzwoniłam z tym zapytaniem do serwisu do Mrągowa . Pan serwisant udzielił mi nast. informacji .

Tego typu awarie pomp ,są wyłącznie z winy złej jakości paliwa . Paliwo tylko z pewnych źródeł ,przechowywane w czystych zbiornikach, a nie po jakiś tam nawozach itp. substancjach .Zapytałam go czy faktycznie, są częste te awarie tych pomp, na co on odpowiedział, że osobiście ma pod swoją opieka serwisową ponad 200 Farmtrac-ów i nie odnotował ani jednej takiej awarii . Pytałam go również czy ,faktycznie dolewać oleju do paliwa by poprawić smarowanie tej pompy ? Odpowiedział ,iż sam tego nie praktykował jeszcze ,ale słyszała że co do piątego zbiornika można dolać miksolu ,lecz w jakich proporcjach nie powiedział ,bo nie wie ,nie praktykował i nie chce w błąd wprowadzać .

Pytałam go również ,czy nie będzie szkodzić tej pompie paliwo zimowe w okresie letnim ,ponieważ zamierzam teraz kupić większa ilość ? W odpowiedzi usłyszałam ,że nie widzi żadnych przeciwwskazań .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Co do padania pomp w silnikach perkinsa. Znajomy ma Landini Landpower 95 i padła mu właśnie pompa wtryskowa. Koszt wymiany 12000 zł. Gwarancja nie została uwzględniona ponieważ po przebadaniu próbki paliwa okazało się, że paliwo jest niskiej jakości (zawsze tankował tylko na stacjach benzynowych lub kupował hurtem bo jest na vat i normalnie na lewo nie opłaca mu się paliwa kupować). Co do ceny tej pompy to po prostu wydaje mi się, że doliczyli sobie do niej cenę wykonanej ekspertyzy także sama pompa powinna nieco mniej kosztować ale jakby nie patrzeć drogo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Cały czas przewija się temat kiepskiego paliwa np ostatni wpis inny ciągnik i nie uznali gwarancji na pompę jak ktoś kupuje kilka tyś litrów na raz to mógłby sobie pozwolić na pobranie próbki i przebadanie ale jak wiekszośćjedzie po beczkę czy tankuje do ciągnika jak ma pod nosem CPN to tylko liczyć na cud i szczęście oj kłaniają się nasze dawne ursusy wlałeś co miałeś i nikt nie miał awari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

wyslalem maila do tego sklepu co podales z zapytaniem czy ta pompa pasowala by do farmtraca, zobaczymy. bo w innej firmie za pompe do farmtraca zazyczyli sobie 8000zl netto ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

A może ktoś z was wie o jakiejs pompie wtryskowej do silnika perkins? moze jakąś używke bym kupil?

 

http://allegro.pl/po...2946340777.html tutaj znalazlem podobną jak myslicie czy taka by pasowala to farmtraca 675dt?

Nie pisz posta pod postem

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Serwisant z Roltechu powiedział że do silników 675DT nie mogą się dotykać regulować,Wszystkie usterki wykonuje serwis Perkinsa i wszystko liczy nawet czyściwo. Jak jest wina rolnika to dostaje fajny rachunek.Powiedział też że sprzedawcy słupy majom wszystko w nosie sami grzebią kombinują byle tylko nie zapłacić ze swojej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

A może ktoś z was wie o jakiejs pompie wtryskowej do silnika perkins? moze jakąś używke bym kupil?

 

http://allegro.pl/po...2946340777.html tutaj znalazlem podobną jak myslicie czy taka by pasowala to farmtraca 675dt?

 

 

Wydaje mi sie ze by chodzil na tej pompie bo jest identyczna wizualnie tylko bys musial typ ze swojej tabliczki porownac bo wydaje mi sie ze w 675 jest inny typ pompy... Wogole ta cena jest nierealna albo pompa jest uszkodzona bo taka pompa uzywana kosztuje minimum 5000 PLN a nowa cos około 12000

Edytowano przez NhBartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Zawsze stwierdzą że z Twojej winy bo im tak jest najwygodniej i najlepiej po co robić sobie koszta tracić pieniądze i złamać opinię swoją he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Wszyscy piszą o złej jakości paliwa,tzn.co jest zanieczyszczone czy poprostu w trakcie produkcji w rafinerii nie spełnia norm, czy też po drodze z rafinerii do stacji traci jakość. Bo jeżeli chodzi o zanieczyszczenia stałe to od czego są filtry paliwa, a jeżeli o właściwości fizyko-chemiczne to jaki wpływ ma na to nabywca paliwa. Słyszałem kiedyś jak jeden gościu zbierał faktury za paliwo samochód tankował przeważnie na jednej stacji i padły mu pompo-wtryskiwacze i z tego co mówił to dochodził odszkodowania od stacji paliw za złej jakości paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

Wszystko schodzi na psy, znajomy miał VW t4 przebieg 350tys. z tego 300 na czerwonym i zero problemów. Następny nabytek Passat

nówka z salonu, tankowany na dobrych stacjach, po 30tys. padły pompowtryskiwacze - koszt 2800/szt + montaż+kalibracja. Oczywiście serwis stwierdził że wina paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

No to ładnie kroją nie dośc że paliwo jest horendalnie drogi to jeszcze jakość kiepska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

Serwisant z Perkinsa pokazywal mi raz zdjecia z ekspertzy pompy DELPHI wyjetej z Ursusa gdzies w okolicach Jezewa Starego. Ciagnik mial 22 mth a pompa byla w srodku zardzewiala jakby lezala z rok czasu w wiadrze z woda... nie moglem uwierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
    • Przez JumperTomek
      Witam, jak rozpoznać czy posiadam lewą, bądź prawą? Mtz 82 z 94r.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj