Gość Profil usunięty

Poszukiwani rolnicy, chętni do udziału w projekcie dokumentalnym

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam serdecznie

 

Jestem artystką i poszukuję rolników posiadających traktory Ursus C330, C360, 45, lub inne (chodzi o starsze modele), którzy byliby chętni do udziału w projekcie fotograficzno - dokumentalnym.

 

Projekt nosi tytuł: „Posag siedmiu panien”

 

(w 1893r. powstała spółka, której kapitałem założycielskim był posag siedmiu panien – córek jej założycieli – to początki Zakładów Mechanicznych URSUS).

Tytuł powstającego właśnie audiowizualnego projektu dokumentalnego, zakładającego podróż po polskich wsiach (do wcześniej wybranych osób i miejsc) śladami traktora Ursus. Poszukujemy rolników, chętnych do opowiedzenia swojej historii związanej z ich własnym traktorem Ursus. Następnie będziemy odwiedzać wybrane osoby, żeby nagrać ich opowieści związane z traktorem URSUS i sfotografować je na jego tle (wraz z rodziną w gospodarstwie, na polu, lub na podwórzu). Ma być to portret polskiej wsi poprzez traktory i ich właścicieli. Traktory jako bohaterowie codzienności.

 

Powstaje mapa tych osób i miejsc.Tworzymy stronę internetową projektu. Prosimy o zgłaszanie się chętnych na adres: traktoryursus@gmail.com

Z całości powstanie film dokumentujący całe przedsięwzięcie.

Fotografie prezentowane będą w wybranych miejscach, w których powstały, w przestrzeniach publicznych (na płotach, tablicach, remizach, budynkach skupów).

 

Rolnicy biorący udział w projekcie otrzymają fotografię, na której zostali uwiecznieni.

 

 

Projekt zakłada nawiązanie do polskiej marki Ursus, która była niezawodna; do dzisiaj wiele z traktorów rodzimej produkcji (rodzina traktorów C-330) jeździ po polskiej wsi i jest traktowana z należytą im dbałością, czy wręcz czułością przez ich właścicieli;

Ma zostać stworzenych około 30 portretów fotograficznych rodzin wraz z ich traktorami Ursus. Archiwizacja poprzez utrwalenie na ścieżce dźwiękowej i video ich doświadczeń i wspomnień związanych z użytkowaniem traktorów Ursus;

Ekspozycja powstałych prac, wraz ze ścieżką audio, w wybranych miasteczkach i wsiach Polski.

 

REKRUTACJA TRWA DO MARCA 2013roku. Realizacja projektu nastąpi do końca czerwca 2013r.

post-61504-0-13916200-1357909729_thumb.jpg

Edytowano przez ProjektPosagSiedmiuPanien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

tylko to powinny być chyba ciągniki pozostające w orginalnej, wiele jest zmodyfikowanych na przeróżne sposoby


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żeby zgłaszali się chętni do tego konkretnego projektu. Potem otrzymają swoje zdjęcia ze swoimi traktorami!!! I będą częścią zbiorowego portretu polskich właścicieli Ursusów!!! + uwiecznią swój ciągnik!!!

 

www.posagsiedmiupanien.tumblr.com

 

p.s. i nie muszą to być oryginalne, w sensie niemodyfikowane. Im bardziej osobisty - tym lepiej!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

Pomysł fajny i ciekawy, podoba mi się... i z chęcią bym się zgłosił do tego projektu, ze swoimi 3 ursusami... :)

Tylko jest jedno ale, jak dla mnie...

 

Przeglądając wasze profile@jasmina, oraz @projekt... nic nie wiem o tych ze osobach... i przyznam szczerze... ze mam pewne obawy... nie wiem kim jestescie... przyjedziecie, zdjecia porobicie, zobaczycie co gdzie stoi i jak wygląda.... wszystko skatalogowane... więc tak trochę się waham... bo jeszcze nie dawno było w galerii zdjęcia, ciągników, które zmieniły własciceli w niewyjasnionych okolicznościach....

 

Jesli @yacenty, sie pod tym projektem podpisze to ja wchodzę... Przykro mi, ale nie wzbudzacie mojego zaufania...

Pozdrawiam

Edytowano przez FINN
  • Like 1

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wątpliwości, dlatego wszystkim się przedstawiam: www.jasminawojcik.pl To ja jestem autorka projektu. Poza tym pierwsze efekty pracy można zobaczyć już tutaj : www.posagsiedmiupanien.tumblr.com Naprawdę gorąco zapraszam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie rozumiem po co 2 konta tej samej osoby ? I było by mi osobiście łatwiej się zdecydować jak bym widział z kim mam do czynienia ;)

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zapraszam raz jeszcze na moją stronę - tam jest wszystko, co potrzebne do tego, żeby wiedzieć coś o mnie przed decyzją na wzięcie udziału w projekcie.

 

a dwa konta dlatego, że ProjektPosagSiedmiuPanien zostało zablokowane - umieściłam ogłoszenie o naborze na forum w wątku o Zakładach Mechanicznych i ktoś mnie zbanował za spamming (nie było to spammingiem, lecz ogłoszeniem)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czyli te pojedyncze "historie" będą tworzyły jakiś film dokumentalny czy coś w tym stylu ?

Będzie to można obejrzeć w TV ?

 

Skąd pomysł na to dzieło ? dlaczego ursus ?

 

 

Ja bym się na to chętnie pisał , tylko nie wiem czy byłbym odpowiednim rolnikiem , bo 2 z 3 ursusów są ode mnie starsze , a widzę ,że tu chodzi może o gospodarzy którzy mają swoje ursusy od nowości i od nowości są jakby członkami ich rodzin ?

Jeśli to nie stanowi problemu to chętnie opowiedziałbym o ursusie c-330 z 1980 roku , ursusie c-385 z 1981roku (po modyfikacjach) , i ursusie 3512 z 94 roku w oryginalnym stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te pojedyncze historie będą składały się na całość - na jedną wielką, wspólną historię traktora URSUS w Polsce.

Dlaczego Ursus - zaczęło się od samego miasta (kiedyś miasta), w którym urodził się i wychował mój tata. Wspominał mi o Zakładach Mechanicznych - o tym jak tętniły życiem, ile ludzi tam pracowało. Ponieważ przestały istnieć, chciałam zachować pamięć o nich we wspomnieniach ludzi - rozmawiałam z byłymi pracownikami Zakładów, nagrywałam ich wspomnienia (robotników, inżynierów, chemików, kierowników etc. etc.). W kwietniu tego roku odbędzie się Akustyczny Spacer po dawnych terenach Fabryki, z głośników emitowane będą nagrane przeze mnie wspomnienia. Spacer zakończy się zwiedzeniem Muzeum Zakładów (które do tej pory istnieje). Podczas zbierania tych wspomnień, kiedy jeździłam po Polsce widziałam jężdżące, sprawne Ursusy. Pomyślałam, że trzeba by to także udokumentować, że chociaż fabryka przestała istnieć to produkowane w niej traktory nadal są użyteczne, sprawne i potrzebne, często traktowane jak członkowie rodzin, którym są niezbędne - stąd pomysł na ten projekt:)

Bardzo chętnie przyjadę do Pana i udokumentuję pańskie trzy traktory wraz z Panem i Pana Rodziną!!! Ja niczego nie narzucam, to nie musi być traktor jeden w tych samych rękach od początku. Ważne są dla mnie wszystkie poszczególne historie - niczego nie zakładam z góry. Chcę tylko, żeby to były Ursusy:)

Mam nadzieję, że się Pan ostatecznie zgłosi:)

A czy będzie z tego film - zobaczymy, mam nadzieję, że tak. Ale przede wszystkim będą fotografie (każdy z uczestników dostanie taką na własność) i nagrane opowieść, wspomnienia związane z traktorem

Czekam na wiadomośc : traktoryursus@gmail.com

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Pan Grzegorz to raczej ma c-4011 Ursusa :) , może to nie ważne , ale wkurzające jest jak właściciele "odmładzają" przez nazewnictwo swoje ciągniki ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Ja też bym chętnie się na to pisał, mam ursusa C-360 z 1980 roku


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

A jednak! Nawet i Pan Kazimierz jest :)

 

Mi dziadek opowiadał jak był w ZM. Ursus w 1979r. "las kominów" (traktorów). Mówił, że traktory to nawet w niektórych miejscach stały na placu w pokrzywach. Tyle ich było naprodukowanych - tak bardzo potrzebnych dla Polskiego rolnika, a jednak każdy musiał czekać na ten wymarzony przydział.

 

Dziadek mówił też, że musiał też sporo trunku wyskokowego zażyć z urzędasami, aby ten przydział zdobyć :D

 

PS. Zapraszam oczywiście na retrotraktor.pl (nie mam na myśli robić tu reklamy), jest tam dużo starszych osób nastawionych typowo na takiego typu wystawy. Nie oszukujmy się, ale większość z AF to prości rolnicy, a tam to już fanatycy :)

Edytowano przez pawelll48

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj