wiktor27

Heder spowalnia

Polecane posty

balcerek1    92

Sorki że tak późno ale kosę górnoząbkowaną możesz zakładać bez problemów a ostrzyć się nie ostrzy bo to jest kosa samo ostrząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Panowie pierwszy raz slysze o takiej kosie, co to znaczy gornozabkowa o samoostrzaca? Sama sie ostrzy niby od czego? Jesli taka dobra to czy mozna ja zalozyc do bagnetow rekorda tzn. bezstalkowych?

 

A jeszcze mam jedno pytanie czy mozna stosowac bagnety bezst. z bagnetami ze stalkami, mam kilka na wymiane i zamierzam powoli przejsc na te od Rekorda?

Aha i bym zapomnial, pozakladac te kilka sztuk od strony targanca czy moze od prawej strony??

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teściu miał taką kosę w rekordzie, o wiele lepsza niż zwykła.

 

Bagnety z rekorda do 56 oczywiście załóż, najlepiej po 2 lub 3 sztuki, od targańca, na środku i na końcu, kosę wtedy przytrzymują do dołu i lepiej się kosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Kosa górnoryflowana jest właśnie kosą od rekorda od bagnetów bez stalki a le bez problemów możesz zakładać do supra a co do bagnetów od rekorda do kosy od supra czyli dolnoryflowanej to odradzam bo kiepsko będzie ciąć jak będzie pole zaperzone albo wilgna słoma spodem no chyba że założysz też kosę od rekorda.Ja mam już 4 sezon i bardzo chwalę tą kosę.się kosi.

 

A do dociśnięcia kosy to chyba dociski są i podkładki regulacyjne a nie bagnety.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dzieki wielkie Wam za odpowiedz. Wiec trzeba bedzie zakupic kose od rekorda.

A swoja droga, jesli Rekord mial taka dobra kose i bagnety to dlaczego nie montowali tego do Superow??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Pierwsze słyszę o takiej kosie:-D jak to wygląda? Jeśli tak jak myślę że ma na stalkach po obu stronach takie nacięcia to powiem szczerze innej niż ta nie widziałem:-) bagnety od rekorda założyłem już dawno i muszę przyznać że do poprzednich bym nie wrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dzisiaj zakupilem wlasnie takie zyletki po 3zl za szt. do 10 bagnetow rekordowskich zaloze 10 zyletek na kose od prawej strony i sie zobaczy.

Jest jeden szczegol te zyletki sa z Balmetu i maja takie 2 dziury na srodku a dziury na nity maja otwory 6mm a nie 5mm i nie wiem czy sie zanituje...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartonking    0

Witam! Temat może już trochę starawy, ale mam mały problem jak w tytule. Mówię o Z056. Dokładnie chodzi o to, że podajnik pochyły podaje zboże nierównomiernie, partiami. Szczególnie jeżeli jest to zboże wyległe. Słychać w pewnym momencie taki stłumiony dźwięk i jak się nie przystanie to zabije się na bębnie. Czasami widać jak słoma wraca z powrotem nad ślimak, górą podajnika. Jeżeli słoma jest wilgotna to "czuć" tak jakby się gromadziła w podajniku. Aż w końcu w jednej chwili porwie ją do bębna. Jak normalnie obr są ustawione na 950 to nawet do 200 może szarpnąć, przy odrobinie szczęścia złapie na bębnie. Gdzie może leżeć przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mam to samo i tez nie mam pojecia, wczoraj 4 razy zapchalem mlocarnie...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a co do bagnetów od rekorda do kosy od supra czyli dolnoryflowanej to odradzam bo kiepsko będzie ciąć jak będzie pole zaperzone albo wilgna słoma spodem

Pierwsze słyszę o takim czymś. Od pięciu lat koszę kosą dolnoryflowaną na bagnetach bezstalkowych i czasami jadę w zielonym, mokrym perzu i tnie normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj