oskaro1014

brak mocy w Fendt 309C

Polecane posty

Laval    11

Wiesz mam pełną dokumentację do tego regulatora ale to nic ci nie da bo to uwzględzia pracę na maszynie i do danej mocy silnika. Skręć tak jak było a potem bedziemy kombinować. Pozatym to nie jest najdrosza część w silniku więc nad czym rozpaczać? Zamawiasz wymieniasz i masz. Fakt że usterki regulatora zdarzają sie bardzo rzadko. Najczęsciej uskodzeniu ulega membrana od LDA a spręnżynka to już trzeba mieć pecha. Komu nie pasuje niech kupi sobie prostego Ursusa. To jest tylko tak głupia polska mentalność Ursus nie bo więcej pali ale czesci i naprawa tanie. Deutz odwrotnie mało pali ale naprawy drosze. Więc to co się zaoszczędzisz trzeba odkładać na naprawy i tak to wygląda. prosta filozafia a nie głupia mentalność.

Edytowano przez Laval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój jest trochę prostrzy po turbo nie steruje niczym w regulatorze a po śladach widzę że pod tym małym dekielkiem było kręcone śrubą prawdopodobnię od dawki paliwa jest tam trzy możliwości jedna prawdopodobnie od od max obrotów druga od dawkowania i trzecia taka mala na takięj niby kosie niewiem jak to fachowo nazwać niewiem od czego może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

LDA było w kazdej wersji na EU.

Regulacja jednej dzwigni pociąga za sobą reakcje innych. W koncu listwa jest tylko jedna a dźwignie są na jednej osi i tylko nia sterują.

Regulujes to po 1/2 obrotu. A w Fascie ci to bez problemu wyregulują. Tak jak pisałem mają do tego maszynę.

Edytowano przez Laval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście jest tylko brak przewodu od kolektora do membrany i w regulatorze brak śruby do nastawy,myślę że dlatego że jest malej mocy iturbina jest małej wydajności i niema siły by membrana dzialała kolego jak masz opisane która śruba od czego to coś napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

To nie jest tak że ta dzwignia jest  za to a tamta za tamto. Bo ruszając jedną regulację wpływasz na inną. Listwa jest jedna dzwignie też masz na jednej osi. Regulując LDA wpływasz na monent obrotowy silnikia i moc. To tak w dużym skrócie. Tak jak pisałem mam servisówkę z której nie skorzystasz bo bo masz nan niej tylko wykresy i objasnienia ogólne. A regulator ustawiasz szczegółowo wegług karty danego silnika na maszynie tak samo jak pompę wtryskową. Podejmiesz się napeawy pompy wtryskowej bez stołu? A to taki sam komplikator a nawet większy z tym regulatorem.

A z ciekawości zadzwoniłem do Fastu i spytałem się że 4000zł to kosztuje cały nowy regulator ajego naprawa znacznie mniej. A jak masz go całego to sama regulacja i sprawdzenie to 1000zł więc nie przesadzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to mnie mówili trochę inaczej regulacja taniej bo 500zł po regeneracji własnie 4000zł a za nowy 2600euro nic poprubuję ten a jak będę miał problem to oddam do nastawięn do nich,widzę kolego że coś wiesz w tym temacie mam taką zagadkę w silnikach 1012pompki wtryskowe są bardzo proste a pytanie moje dotyczy pompek wtryskowych w silniku 1011f a dokładniej jak sprawdzić zawór tłoczący w tej pompie bo jest on nierozbieralny a jak dlamnie dość nietypowy, i właśnie tutaj o mechanika który zna temat bardzo ciężko a to że w serwisie zrobią to ja wiem tylko czy nie taniej kupić wtedy nowy silnik żart. wymieniacze czarodzieje są wszędzie tylko takich co mają to w takzwanym paluszku brak a poto jest forum żeby sobie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Wiesz cenę ci podałem z wymianą łożyska( regulator w tym silniku kręci się dwa razy szybciej niż silniki i na początku produkcji były z tymi łożyskami problemy) tulejki membrany i ewentualnie jakiegoś dodatkowego elementu. A pompki w 1011 i 1011F są rozkręcane. Można w nich wymienić i sekcję tłocząca jak i zaworek paliwa. Testowanie ich jest proste. Podłączasz manometr i mają nabić 300bar natomiast do testu zaworka nabijasz ciśnienie do 150bar i czekasz minutę po tym okresie nie ma prawa spaść ciśnienie więcej jak o 10bar.

Poza tym nowy silnik kosztuję trochę więcej nawet wymienny. Chociaż są stare duże silniki Deutz-a Seri 413 i 513 że opłaca się przy uszkodzonym wale wziąć silnik wymienny. Bo same części mogą wtedy kosztować do takiego silnika ponad 100tyś a wymienny kosztuje 70tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okej dzięki kolego to znaczy się ze podobnie jak wszystkie pompy ja jak sprawdzam to daję do trzystu na zaworek asekcię daję wtryska ustawiam do300lub350 jeśli silnik jeszcze odpala jak coś bardzo żle to mnie popraw a to dlaczego ten zaworek jest tak skąplikowany. Fndta odpaliłem na tym regulatorze bez obciążenia go tylko sprawdziłem bo warsztat mam zastawiony i niemogę wyjechać tylko wolne obroty sa zawyrzone ma 900obrotów to tyle wad bez obciązenia  max obroty terz zawyrzone ma 2440 obawiam sie  o moc gdy go obciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Co tam masz skomplikowanego? Korpus i a w nim metalowy trzpień zaworka. I jest to część wymienna. Niżej jest sekcja tłocząca.Obroty można też wyrególować z zewnąrz. Jakie masz maxymalne na tablicce znamionowej silnika Pwenie 2300 więc te 2440 jest jak najbardziej OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie tak skąplikowanego tylko nie rozumię a lubię  rozumięć jak coś robię tego zaworka to ze jest rozbieralna pompa sekcja i td to wiem ale ten zaworek nie jest taki prosty korpus a w nim trzpień właśnie że jest drążony i coś tam jest jeszcze w środku a jest z góry zprasowany a temat rozwijam dlatego że mam taki problem że sprawdzam wszystkie pompy i w granicach 70atu wszystkie przepuszczają i o dziwo dlamnie jest takie że wszystkie prawie tak samo a spotkałem takie po raz pierwszy . ten silnik też mam do naprawy bo bardzo cięzko odpala.a wiem że może być namieszane z tym zaworkiem bo kilka lat temu mialem podobną łamigłowkę z fordem tam było trzy zwykłe zaworki tak jak opisujesz a jeden był specialnie nieszczelny odfrezowany orginalnie .Obroty mam 2300 a  minimalne 900 to nie normalne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Metal dociska do metalu i się i uszczelnia. Cisnienie do pewnego stopnia pomaga mu się usczelnić. Ale jak bedą wzery to nic nie pomoże. Procedurę ci podałem teraz działaj. ja mam dodatkowe wtryski nastawione na 300bar i je podłączam do pompek. przy kręceniu rozrusznikiem widzę jak rozpyjają i w jakich ilościach. Co też mi daje pojęcie o stanie pompek. Obroty minimalne ustaw na zewnątr srubką możesz też pobawić się drugą regulacją tą półokrągłą zablokowaną impulem. Pozatym dobrze włożyłeś dekiel z cewką rozruchową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgrzadza ale kolego mam wrażenie ze ty ciągle opisujesz mi zaworek ze zwykłym trzpieniem ten iest o drugie tyle wyższy co te normalne i jak pisałem jest w nim w środku przewiercona dziórka i wczęści gurnej jest coś tam w środku być może że nie wszystkie pompy w 1011fmają takie zaworki i się jeszcze z tym tez nie spodkałeś .Odnośnie dekielka to niewiem co mogłem żle włożyć gaszakiem gaśnie chyba że wstępne naprężenie sprężyny naprężyłem około obrotu więcej nie próbowałem myślę że sprężyna nie pozwoli aśruby od góry nie odkręcałem i niebyło śladu żeby była ruszana  , moja cewka nie ma wtyczki podpiętaj brak kabla pytanie jast takie czy wtedy jest dawka rozruchowa czy jak mamy na cewce napięcie to wtedy jest dawka rozruchowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11
#37 icon_share.png autoostrowski

Pisz po polsku bo cięzko cię zrozumieć przecinki znaki  przestankowe duża litera ortografia fleksja zdania. Zdjęcie rozkręconej pompki mogę ci zrobić w poniedziałek. A ta cewka daje 200% normalnej dawki. I w zasadzie nie jest do niczego potrzebna bo jak silnik i układ paliwowy sprawny to pali bez problrmu a jak zuzyty to tylko rzuca sadzą w komin i tez nie pali. A nawet pali gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Witam ja w swojej 309c z silnikiem deutza mam kilka problemów a mianowicie

- falujace obroty wolne

- brak mocy na zimnym silniku dopiero po jakimś czasie dostaje kopa

- bardzo cieżko pali w zime nie do odpalenia

 Co mu może dolegać z góry dzieki za wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 musi być potrzebna bo konstruktor bierze za to pieniądze ,odnośnie pisowni widzę że trochę rozumierz bo odpisusjesz ale moje krowy i świnie nie potrzebują naukowca tylko człowieka ktury je rozumie ,jestem rolnikiem więc jestem na tym forum a mechanika to moje drugie hobby poniewaz mam maszyny które sam naprawiam , a dladego że  są madrzejsi to dlatego pytam człowiek uczy się całe życie ,niechcę zgrzytów więc wybacz .nie przywiązuję do tego wagi to nie jest moja strona medalu lubię wiedziec co robię napisz mi jeśli znasz ten zaworek o co w nim chodzi .kolego zuch napisz czy sterowanie masz elektryczne czy normalne na linkę ile mogę to ci pomogę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy coś robiłes przy nim czy kiedyś było dobrze czy takiego kupiłes bo przyczyn może być wiele niewiedząc nic i myśląc że to orginal to padly ci pompki paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jeśli ciężko pali po postoju dłuższym nawet latem i przybywa oleju to na bank pompy monoblokowe do regeneracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

ZUCH1234  

Jaki silnik?

Już widzę BF4M1012EC

Po tych objawach powiem tylko tyle szykuj 12tyś

Z falowaniem mozna powalczyć dropem. z cięzkim paleniem rozrusznikiem ale brak mocy na zmimnym cięzkie palenie i falowanie świadzcy raczej o żuzytym układzie wtryskowym chociaż zdiołbym dekiel i odkręcił przewody paliwowe zaglądając przy kręceniu rozrusznikiem do zakroplonych wtryskiwaczy. Wyjmij też cewkę gaszenia i odpal bez niej sprawdż obroty podczas kręcenia  rozrusznika. Silnik zgasisz na regulatorze drugą wajchą.

 

hubertuss

Ta...... W życiu w układzie PLD czy też jeżeli wolisz z Angielska EUP w Deutzu nie przybędzie oleju.

 

autoostrowski

Może i świnią nie przeskadza ale ja mam problem ze zrozumieniem textu. Ale zawsze świni sie można podpytać :)

A cewka nie w kazdym silniku jest podłączona.

Edytowano przez Laval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

A ja tak myślę że on swoją moc już u niemca zostawiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11
kp38

Jak by stracił kompresję to by na turbiny nie zarobił. Chociaż pomiar dla pewności się by przydał.

ZUCH1234

Ile motor ma godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego laval ty rozumiesz co ja pisze tylko napisz wyraznie że z takim zaworkiem się jeszcze nie spodkałeś, to żaden wstyd .

 

z tą cewką to ja wiem tylko moje pytanie było inne kiedy on ma dawkę wzbogaconą jak cewka jest odpięta czy jak idzie na nią napięcie

jak nie wiesz nic się nie dzieje to też nie wstyd ,tu raczej wszyscy pytają a jak ktoś coś wie to miło sie dowiedzieć ,wiem że coś sie orientujesz ale niepotrafisz powiedzieć tego niewim przecierz w serwisie wszystkiego też nie wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11
autoostrowski

Nie wiem jak ci to  wytłumaczyć z tym zaworkiem patrzem się na konstrukcję i widzę. że po wtrysnięciu paliwa zawór się zamyka i nie pozwala cofną się ON z powrotem do sekcji. A wstydu mi nie zrobisz bo szkoleniowo ostatni raz 18 lat temu W centrum szkoleniowo serwisowym Deutza w Koloni miałem okazję rozbierać dla przypomnienia tą sekcje i składadać przy okazji szkolenia na silnik 2011 który w począdkowej serii miał takie same konstrukcyjnie pompki wtryskowe jak seria 1011F.

A co do cewki dawki rozruchowej w 1012/13 to były dwa zalecane sposoby jej podłączenia. Albo dostawała napięcie razem z KL50 albo był wstawiany dodatkowy przycisk z KL 15.Tam wystarczy impuls którzy po rozblokowaniu listwy przez cewkę gaszenia przesówał całą płetwę w regulatorze co powodowało że spręzyna na listwie wychodziła do końca i ten stan utrzymawał się albo do zadziałania cewki gaszenia albo do zapalenia silnika i do cofnięcie listwy przez regulator i zblokowaniu listwy w polożenie robocze. Jak usuniesz płetwę to masz cały czas wzbogacona dawkę co objawia się przy dodaniu gazu sporym dymem z niespalonej sadzy. Drobne korekty mozna zrobic na samej płetwie masz tam  impul i pitogtamy  + i -.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

motor miby ma 4400 mtg ale był cofniety licznik . obroty czasem faluja jak jest rozgrzany a czasem nie . ciezko pli tylko jak temp spadnie ponięj 5  co by wygladało jak by sie swiece spaliły bo gdy przekrecam kluczyk swieci sie kontrolka od swiec mierzyłem napiecie a ono praktytcznie nie spada .

 

Jeden fachura doradził mi zebym zdioł ten dekielek przy pomnie z taka rurka i zobaczył czy ta membrama nie jest peknieta , jest cała i wepchnołem ją kilka razy zeby zobaczyć czy nie jest popękana , zakreciłem od nowa zapaliłem i przez jakiś czas od razu miał kopa a teraz juz nie trzeba chwile poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Ten silnik pali jak sprawny i bez świec. A świece zawsze można sprawdzić. Rozpiąć z oczek i na amperomierz. Jak rurka i przy jakiej pompie? przeciez tam masz PLD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
    • Przez misieka
      mam 9 błędów w ciągniku, co one oznaczają? proszę o odpowiedź
      -0.0.20
      -0.1.59
      -0.1.60
      -0.1.62
      -0.1.63
      -0.1.65
      -5.1.01
      -5.1.72
      -4.1.08
    • Przez pkmasta
      Witam
      posiadam fendta 926 pierwszej generacji od dosyć niedawna, jest to mój pierwszy fendt stad tez pytanie
      czy jest ktoś w stanie podzielić się instrukcja do 926 pierwszej generacji?
      prosze również o pomoc w rozszyfrowaniu kodu błędu:
      8.3.15
      pozdrawiam
    • Przez wojtekw
      Czy przy wymianie poduszek pod kabiną, a konkretnie lewej poduszki muszę wyciągać zbiornik paliwa w Vario 818? Ktoś może to robił w innym modelu z tej serii. Proszę o podpowiedz jak prawidłowo zamontować poduszki i jak się dostać do lewej strony(z prawej jest dobry dostęp). Wiem, że był podobny temat, ale nikt nie odpowiada... 
    • Przez kamil8352
      Witam. Fendt 716 vario 2002r. Po nacisnieciu przycisku nie zmienia zakresu predkości I/II. Po zmianie zakresu mechanicznie kluczem na ciagnik jeździ tak jak powinien. Nie wyswietla zadnych błędów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj