luker704

Na sciernisko. unia ares tl drive czy moze unia kos(3m)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

Ja mam Focusa T Drive i wyciągam talerzówkę na podorywki. NH 105 km spokojnie sobie z nią radzi, do 15km/h, jak robiłem głęboko, na jakieś 15cm to z 8km/h.

Co ciekawe próbowałem nim siać i dawał z 10km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

oo to moc taka jak u mnie jak ze spalaniem i wydajnością ,

@tomek73 jak wyrównanie pola po fokusie , dobrze kopiuje teren , nie zostają koleiny jakie spalanie odnotowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ładnie wyrównuję,miesza dobrze kolein nie zostawia, nie ma co narzekać.

Kopiowanie bardzo słabe, nie polecam, na jednym polu miałem koleiny i pozostawiał ściernie.

 

Prędkość przy 8cm jakieś 15 km/h i wydajność około 3ha/h, ciągnik spalał 18l/h czyli jakieś 6 l/ha.

Na prawie pełnej głębokości z bardzo mocną słomą, z 6-8 km/h, spalania i wydajności nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luker704    2

moim zdaniem na pewno nie to raczej ciągnik nie do takich prac. żeby zrobić na odpowiednią głębokość potrzeba dużo więcej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

kurcze sasiad ciaga 3 metrowego ursusem 914 i sobie radzi:)i mam dylemat czy sobie poradzi bo w ciemno kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Ja w tamtym roku porzyczylem do swojego ferdka (90 kucy) 3m kosa z podwojnym walem talerzowym i strunowym i odziwo dawal sobie rade, na zachwaszczonym sciernisku po kuku . Głebokosc pracy jak i predkosc (okolo 7-8 km/h) byly troche za male, ale efekt byl o niebo lepszy jak po talerzowce. Adrenalina rade Twój jelonek da tylko efekt bedzie sredni. Jesli planujesz pozniej zakup wiekszego traktora to wez 3m...


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego on ma tylko poprzeczniaki wyrownywac jakas dzialeczke gdzie nieoplaca sie duzym agregatem jechac robic .A JD jest nowy i powinien sobie poradzic jak nie to zaczepie Fendta 180km i go rozerwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie zmienia to faktu, że JD 5100R z 3 m gruberem (tym bardziej że poprzeczniaki) nie będzie pracował tak jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik0020    0

ja osobiśćie testowałem agregat talerzowy i grubera trzy rzędowego lemkena i przy szerokości 3 m jd 6420 (110km) mial co robic, talerzówka ważyla ponad 2 t i robiła super robote a gruber zapychał sie po rzepaku. dlatego wybor padł na talerzówke i tobie też to radze tylko co najważniejsze duże talerze i duza masa i predkość min 12 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

To był kultywator a nie gruber, pewnie z wąskimi redlicami ale i tak nie powinien się zapychać pewnie rzepak miałeś w zielsku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Koledzy tylko ze ja biore talerzówke 5 metrowa do duzego i nieiwem czy do malego tez ma sens brac brone talerzowa?? Nie lepiej Grubera 6 lap??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Jak bierzesz do głównego konia pociągowego to im dasz rady obskoczyć wszystko 5m broną, niema sensu męczyć małego według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ale dostaje do brony Grubera albo brone talerzowa 3 metrowa i mam sobie wybbrac co wole:) a ze niemialem takiego malego traktora nigdy wiec pytam co lepiej dla malego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Case Maxxum 112 KM podoła aresowi TXL z wałem pakera ? Nie będzie problemów z uciągiem i stabilnością ? Czy raczej kierować się w strone TL ?

Pytam bo zależy mi na ciężkim agregacie o dużej średnicy talerzy do uprawy po kukurydzy na ziarno, zbóż rzepaku nieuzytków, po orce pewnie też czasami.

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Kolego pod jednym zdjęciem pisałeś że waży 1200 kg a na stronie producenta w specyfikacji technicznej pisze, agregat 3 metrowy z wałem waży ponad 1500 kg, czyżby paker był aż taki ciężki ?

Szkoda że w okolicy nikt nie ma tego modelu bo bym sobie przetestował. Ta waga mnie troszkę nie pokoi ale może przesadzam :)


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez malorolny121
      Zamienię lub sprzedam komplet talerzy  lm  30 to są  do wysiewu na szerokosc 30/36 metrow a mi są  potrzebne talerze lm do rozsiewu na szerokość  15/18 metrow rozsiewacza uni brzeg. 
    • Przez kamil18fmr
      Witam wszystkich!
      Mam taki dylemat przy zakupie ciagnika rolniczego nh t6 z ogumieniem szerokości 600
      Czy ten ciągnik będzie mógł współpracować z pługiem Unia ibis L z 2012r na standardowych odkładniach? ( nie odkładniach typu long). Czy ślad po oponie będzie przykryty przez pług?
      Wiem, że
    • Przez krzysztofgru1
      Witam mam pytanie, co oznacza kontrolka nr 5
    • Przez zieli88
      Witam,
      Ostanio podczas ruszania ze skrzyżowania znikły półbiegi i przełączyło automatycznie na najwyższy (było trzeba zredukować głównymi żeby ruszyć). Na wyświetlaczu przy zegarach normalnie przełączają się od 1 do 4 ale brak jest żadnej reakcji. Sprawdzone zostały elektrozawory za prawymi schodami i wogóle nie dochodzi tam prąd, ewidentnie jest problem z elektryką, z góry dziękuję za podpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj