Tomasz78

problemy z rozrusznikiem belarus

Polecane posty

Tomasz78    1029

Witam wszystkich użytkowników tej strony ,jestem tu od paru minut ale stronę śledzę dość długo .Mam problem z rozrusznikiem w belarusie ,jak jest zimno to przepuszcza niszcząc wieniec na kole zamachowym ,był już u naprawy i po roku jest to samo,ponadto świeca płomieniowa działa tylko po uruchomieniu silnika a nie przed jak powinna .Może mi ktoś poradzi jak to naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Świecę sprawdź i kable. Może jest na odwrót podłączona i zamiast pierw grzać to zaworek otwierasz. Jak będzie tak kaszlał to normalne że niszczysz wieniec i bendix. Ewentualnie załóż grzałkę nie ma hehłania, po niecałych 30min. grzania pali jak by był przed chwilą zgaszony i bez świecy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

muszę dodać że na mrozie odpala wzorowo bez świecy tylko mnie irytuje ze nie działa ,większy problem stwarza rozrusznik który nie kręci dobrze tylko jak jest zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Sprawdź połączenia masa, klemy, przewód +przy rozruszniku i przewód załączający włącznik elektromagnetyczny na rozruszniku.

Stan akumulatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Sprzęgło w bendiksie ( to ten duży walec za zębatką ) wyzionęło ducha , jak jest zimne to przepuszcza, wymień na nowy i problem zniknie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

nie chce zakładać nowego tematu więc odświeżam ten :)

mam takie pytanie czy tylko u mnie lecą tak szybko bendixy, bo przeciętnie wytrzymuje około 5-6miesięcy i jest do wymiany. Nie ma różnicy czy założę oryginalny czy najtańszy zamiennik. Ostatni jak założyłem to wytrzymał miesiąc i mam już dosyć kupowania bendixa i rozbieranie rozrusznika :(

 

PS; ciągnik odpala od strzała i nie ma mowy o jakimś długim kręceniu rozrusznikiem :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbolas    2

johenek

 

nie wiem czy miałs oryginalnie ten rozrusznik ale ja kiedys bawiłem się rozrusznikiem od c-360 + przystawka zmieniajaca rozstaw srub jak jeszcze nie były takie popularne planetarne i wtedy miałem problem ze czuć było ze bendiks chodził po wiencu bez luzu na zębach (słychac było jak miałczał).....ja wtedy podłożyłem podkładke pod jedna srube(zukosował sie cały rozrusznik i odszedł bendix od wienca) i rozrusznik się uspokojił.....PODKREŚLAM .....podczas odpalania było słychać ze jest coś nie tak....prawdopodobnie odlew był zę wykonany i bedix zbyt tulił sie do wienca...bendix-a nie uszkodziłem wiec nie powiem czy to była przyczyna....podjechac do zakładu i spytac sie czy nie maja jakiegos regenerowanego....(jak ktos dobrze robi to bywają lepsze od sredniego zamiennika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Johenek a jaki rozrusznik? Czyżby wspaniały magneton?

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A co masz do magnetona ? kręci jak oszalały (24V) nie narzekam.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Ja mam oryginalny rozrusznik jakie były montowane w Belarusie 820(w 2008r). Taki problem mam od około 2 lat.

mam taki rozrusznik jak na załonczonym obrazku

post-62300-0-14971600-1387277009_thumb.jpg


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A to mam do niego że to dziadostwo niemożliwe. Cztery bendixy w ciągu trzech lat użytkowania i zepsuty wieniec.

Tandeta zrobiona najtańszym kosztem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Potwierdzam słowa seweryna, a mianowicie wujek w 1025 też wymienił na to dziadostwo i bendixy padały jak muchy, rozrusznik nie był w stanie przekazać momentu na wieniec i wszystko się rwało, teraz wstawił od staruszka tylko mocowanie jakoś przerobił i teraz jest w porządku


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez McCormickXTX
      Witam. Mam problem ze swoim MC XTX 185 2008r
      . A jest on taki ze jak podnośnik mi podnośi do góry to pokazuje mi odrazu 110% jak opuszczam to raz odrazu na 0% a raz opuśći to jeszcze jest 110%. Podnośnik chodzi a tak na panelu świruje? W innych widziałem że świeci się kontrolka taki jak by radar nie wiem czy on pokazuje położenie wysokośći cz co Takie D))) przewrucone z takimi paseczkami u mnie to nie świeci. I tak nie wiem. Mamy go lepiej jak rok. Niby reszta chodzi wporzadku. Przerobił już z 900mtg. tylko szarpie troche jak przeżucam połuwki z 4-5. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam:)
    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam , szukam mechanika od silnika d243 Pronar Mtz Belarus , ciągnik to Pronar 82 SA ale silniki mają jednakowe jak inne pochodne modele ... Jeśli ktoś miałby namiary na mechanika to bardzo byłbym wdzięczny . Województwo Śląskie .
    • Przez NorbertKolk
      Witam posiadam Renault 180.94 skrzynia multishift .
      Ciągnik ogólnie super skrzynia sama w sobie również ciekawa . Mam mały problem który wynika z faktu iż nie mogę w internecie znaleźć informacji serwisowych to tej skrzyni ani odnaleźć rzetelnych osób które posiadają jakąkolwiek wiedzę techniczną dotyczącą jej sterowania zależności itd .
      Mianowicie Ciągnik po wrzuceniu rewersu dosyć często próbuje ruszyć z ostatniego biegu tj 9 . Jest to problematyczne jadąc po w ruchu miejskim bo niestety traktor trzeba zatrzymać i ruszać rewersem kilkukrotnie aż zaskoczy na bieg pierwszy . Można kombinować również z zakresem itd  a to kłopotliwe.
      Jakie ta skrzynia ma zależności tj np jak ustawią się biegi po wciśnięciu sprzęgła  a jak powinny się ustawić po wyłączeniu  skrzyni rewersem i ponownym włączeniu jazdy . Cw przypadku gdy jedziemy z dużym obciążeniem i musimy skorzystać z ruszenia z zakresu pośredniego Żółw  (Ślimak żółw zając ) bo mój ciągnik się rozłącza i trzeba stanąć przerzucić na zakres szybki i ponownie ruszać nie mogę zrobić płynnego przejścia pomiędzy zakresami .?
      Jak to powinienem obsługiwać bo być może to ja popełniam błąd . Kto ma do tej skrzyni kody błędów bo są lampki które migają lecz nie mogę znaleźć żadnych informacji w internecie co one oznaczają . Pozdrawiam i z góry dziękują za pomoc .
      Potrzebuje informacji jak kalibrować tą skrzynię ? w jakich innych ciągnikach ona występowała konkretnie bo informacje na forach są ogólnikowe a być może z tych danych wyciągnę potrzebne informacje lub znajdę kogoś kto ma jakieś pojęcie . 
    • Przez gipek69
      Witam wszystkich forumowiczów. Czy Belarus 952.2 będzie wstanie współpracować z agregatem talerzowym Tolmet Tytan 250 zagregowanym z Poznaniakiem 2.5 . Czy jednak szkoda zrywać ciągnik?
    • Przez Delbeta
      Witam
      Ile wziąść za transportu obornika 40 km w obie strony zestawem belarus 952.4 + przyczepa 10 ton ?  W gre wchodzą dwa kursy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj