Skocz do zawartości

Polecane posty

lukaszek85    2

20130526165932.jpg

Czy to jest alternator z wbudowanym regulatorem napięcia? Muszę podłączyć kontrolkę ładowania i z postów wnioskuję że muszę podłączyć żarówkę pod "+" i pod tą ruską literkę "D". Czy dobrze rozumiem?

Xawier    33

Dobrze rozumiesz, ja właśnie przed chwilą podłączałem i działa prawidłowo

Wiadomość z agroFakt.pl

lukaszek85    2

Dzięki za odpowiedź. W trakcie użytkowania wychodzą takie małe "niedociągnięcia" ale to już zostawie na zimę bo czasu mało. Elektryka też cała idzie do wymiany ale chcę ją robić po swojemu. Ogólnie to jestem zadowolony z zakupu i nie żałuje a każdy się śmiał z mego Władzia a jak zobaczyli w akcji to wszystkim kopara opada <lol>

Domino788    0

Witam, jak podłoczyc alternator od podstaw co gdzie ma byc, bo jestem w tym zielony a wczesniej nie miałem alternatora w t25??

mtracz    71

A co miałeś?

Jaki to będzie alternator?

Instalacja jest w oryginale czy wybrakowana, przerobiona?

Najlepiej zapatrzeć się w schemat instalacji.

mtracz    71

No to też były alternatory.

Ale nadal nie wiemy jakie więc jak wytłumaczyć jak je podpiąć.

Przynajmniej opisy przy wyjściach-końcówkach na alternatorach podaj.

Władka masz z którego roku?

Wcześniej przy użytkowaniu amperomierz w kabinie wskazywał -wychylał się na plus i minus na skali?

Kontrolka ładowania działała prawidłowo?

Domino788    0

Powiem tak kupiłem nowy akumulator załozyłem włączyłem włącznik prądu i zaczeło mi grzac kabel od alternatora tylko idzie jeden więc go rozpiołem bo nie chciałem zeby mi wszystkich kabli nie ztopiło

Mikua    9
Napisano (edytowany)

Najprościej, jeden przewód do kontrolki,drugi,ten na którym jest prąd ładowania dajesz do klemy na +,jeśli chcesz aby pokazywał Ci amperomierz to najpierw ciagniesz przewód do amperomierza,podłączasz go pod + a później pod klemę

Edytowano przez Mikua

Domino788    0

Dzis sprawdziłem alternator i ma on 2 wejscia na kable jeden to taka srubka co trzeba bedzie przykrecic kabel a niezej jest wyprowadzony czerwony kabel a jak patrzyłem na zegar ładowania to są podpięte 3 kable zielony , brązowy idzie do rozrusznika i gruby czerwony . I jest jeszcze taka wsuwka.

I oto moje pytanie który kabel z wymienionych mam podpiąc pod czerwony a który pod tą srubkę!!!!

a i jak włacze mase to nie swieci mi kontrolka bo jest jeden kabelek urwany i czy on ma isc na tą wsuwkę do zegara ładowania???

tespis17    21

Nie rozumiem pytania kolego.

Zegar czyli amperomierz.

Alternator

B+ czerwony kabel gruby.

D kontrolka ładowania podejrzewam że zielony.

Jeśli Ci się grzeję kabel to Ci się robi zwarcie. Co pokazuję amperomierz? Stoi na zero Czy ciągnie do plusa?

Podaj mi e-mail na PW wyśle Ci schemat.

Buszmen11    0

w moim władku jest max ładowanie 13,6V, przy niskich obrotach mruga kontrolka i skacze wskazowka amperomierza w zakresie 0-15A.  altek orginał idą z niego 2 kable gruby niebieski (myślę że to ładowanie) i cienki niebieski (pewnie kontrolka). ciągnik z 93 roku, instalacja orginał. zastanawiam się co tu zrobić. naprawiać to co jest czy altek z opla astry. pasek napięty prawidłowo. aku mam nowy 145Ah

Lukaszt25a    0

Przy niskich obrotach ten alternator nie ładuje. Przy alternatorze jest taki mały wkręt z łbem na śrubokręt płaski. Wykręć ten wkręt do końca i zmierz napięcie, powinno się zwiększyć napięcie alternatora. Zmierz jeszcze napięcie ładowania na alternatorze, czyli dotykasz jedną końcówką miernika do tego grubego kabla przy alternatorze, a drugą końcówką miernika do masy. Napięcie na akumulatorze i na alternatorze powinno być podobne. Oczywiście pomiarów dokonuj na wyższych obrotach, tzn. aż kontrolka ładowania zgaśnie. Przy wyższych obrotach kontrolka nie mruga, nie skacze wskazówka amperomierza ?

d___b    68

Odświeżam temat mam podobny problem co Buszmen11 ładowanie w okolicach 13.6 V(za małe) po wkręceniu śrubki  zima-lato wskakuje nawet do 14.68V (za duże)
PS Alternator jest dwu wyjściowy z zintegrowanym regulatorem.

PS2 Naprawiłem: wymieniłem regulator i wkręciłem śrubkę zima lato jest 14.5 :-)

Edytowano przez d___b

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adi972
      częściowo ładuje ale świeci się czerwona lampka od ładowania Proszę o pomoc
    • Przez Arek
      W wielu miejscach jest napisane, że w ciągnikach i innych maszynach rolniczych są alternatory pyłoszczelne.
      Co to oznacza? Z wyglądu niewiele się różni od samochodowego.
    • Przez Ziel
      Witam. Wczoraj przestał ładować mi alternator. Mam kupę pracy w polu i nie chce stawać w miejscu, moje pytanie brzmi czy nic sie nie stanie jak będę przekładał codziennie akumulatory chodzi mi bardziej o to czy jak akumulator się rozładuję czy to nie zaszkodzi na komputer. Podejrzewam że nie ale wole sie zapytać kogoś kto sie na tym zna.
    • Przez Dominik_4
      Witam, jestem nowy więc na początku chciałbym się z Wami wszystkimi przywitać.
      Wracając do tematu, otóż alternator w moim zetorze nie ładuje. Po rozebraniu okazało się, że szczotki są do wymiany, i tu mam właśnie problem, ponieważ nie wiem jak wymienić te szczotki. Zamontowane są one w dziwnych uchwytach, bez żadnych śrubek, itp. Czy miał ktoś kiedyś z tym do czynienia i posłużył by jakąś radą. Mój alternator to : (zdjęcie nie moje, znalezione w google)
      Pozdrawiam
    • Przez MagdalenaDudek
      kupiłem nowy alternator i jest w nim jeszcze jedno wyjście na jakiś przewód.w starym były 2 .jak to połączyć