Skocz do zawartości
bartekm66

licznik motogodzin obrotomierz zetor serii 50xx- 70xx

Polecane posty

Witam w moim zetorze 7211 licznik motogodzin zawiesza się trochę popracuje większą część czasu zacina się. Sprawdziłem prądniczkę sposobem który podał zmechanizowany i wyszło że żarówka na pinie M nie świeci się. Na pinie Sz mruga. Widziałem na niektórych zdjęciach ze przy jednym przewodzie jest taki jakby kondensator którego u mnie nie ma. Skoro na pinie M nie świeci to co może być popsute wewnątrz prądniczki? Przerabiał ktoś taki przypadek? 

bears    28

Styk M to masa i tam nic nie będzie świecić. Jak licznik Mth zawiesi się to obrotomierz wtedy działa?

zetorki12    2053

Jak mtg się zacinają to ewentualnie styki gdzieś słabo łączą , albo w liczniku . Tu prądniczki bym nie obwiniał .

Wiadomość z agroFakt.pl

Napisano (edytowany)

Witam więc tak rozebrałem licznik motogodzin i zauważyłem ze koło zębate silniczka elektrycznego nie zazębiało się dobrze praktycznie na styk. Po odkręceniu śrubki mocującej silniczek i dogięciu go oraz ponownym skręceniu motogodziny nabijają sie :) może właśnie to było powodem usterki zobaczymy ile wytrzyma :)obrotomierz zawsze działa bez względu na mth

Edytowano przez miszazawodowiec

bears    28

W takim razie problem z licznikiem tak jak już wspomniałeś. Tutaj styk SZ odpowiada za obroty jak i naliczanie mth. W nowym type prądniczka ma 3 styk odpowiedzialny właśnie wyłącznie za mth.

PRIMO    197

Panowie czy w liczniku mth zetora 52xx silniczek napędzający tryby powinien obracać się ze stałą prędkością czy też nie tylko skokowo?

PRIMO    197

Czyli śilniczek pracuje skokowo a nie w trybie płynnym.Duże te skoki powinny być bo u mnie tylko coś tam drgnie i to wszystko

PRIMO    197

Chodzi mi o ten silniczek co napędza tryby ,rozebrałem ten licznik i sprawdzałem co mu dolega gdyż nie naliczał mth 

zetorki12    2053

Wiem e silniczek . Dobra - na ile pinów masz silniczek ? Mtg w trzy pinowym nalicza skokowo , jak dwa piny - top się nie znam .

PRIMO    197

chodzi o tę kostkę co podpina się do licznika czy ilość przewodów idących do silniczka?

zetorki12    2053

Silniczek - tzw prądniczka . Nie jestem pewien , ale mam wrażenie że u Ciebie będzie winny licznik , skoro prądniczka podaje impulsy .

PRIMO    197

Prądniczka ma 3 piny a przy liczniku jest kostka na 4

bears    28

W przypadku 3 pinowej prądniczki masz impulsator do Mth. Sprawdź co wychodzi z prądniczki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maciek
      Macie styczność z ciągnikami Valmet seri 8xxx, jak u nich z awariami ,dostępnością i cenami części zamiennych?
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez emtecc
      witam
      Jak myślicie, światła przeciwmgielne będą dawały dobre światło przy pracy w polu umiejscowione przy światłach na kabinie w zetorze 7745
      takie: http://sklep.wesem.pl/4/6687/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_ho4
      na forach off-roadowych polecali takie lampy zamiennie jako robocze na dach. Na wykresie widać, że ładnie to świeci. Ciekawe jak będzie gdy zamontować je na wysokości około 2 metrów.
      Spotkał się ktoś z czymś takim?

Jakie lampy polecicie na kabinę do zetora na przód?
      Te: http://sklep.wesem.pl/5/6704/lampy_robocze_typu_lor4 na wykresie wydają się dobrze świecić

• Przez Autofan
      Co sądzicie o dwóch nowych modelach Zetora Utilix i Hortus które miały premierę na targach Agritechnica w Hannowerze:
      http://www.zetor.cz/zetor-utilix
      http://www.zetor.cz/zetor-hortus
      Jak się podoba wam Major w nowej stylistyce?
      http://www.zetornewshape.com/cs/