Skocz do zawartości
bartekm66

licznik motogodzin obrotomierz zetor serii 50xx- 70xx

Polecane posty

zetorki12    1998

Może podziel się tym patentem z innymi . Laik ogarnie takie podłączenie ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bez problemu. Moduł, pośredniczący który robię ma takie same wtyczki jak w zegarze. Wystarczy podłączyć go między oryginalną wiązką, a zegarem, a jeden z przewodów oryginalnie podłączony do prądniczki podłączyć do "W" alternatora.

zetorki12    1998

Moduł - słowo klucz - i życie stało się proste B) . Ile taki moduł ?

Wiadomość z agroFakt.pl

DarekD    56
Napisano (edytowany)

większość,starych  alternatorów  nie ma wyprowadzonego zacisku W (choć to nie żadna filozofia ) .

Policzyć koszt "bezawaryjnego" ( :D ) modułu  i koszt  rozebrania alternatora   to lepiej kupić gotową prądniczkę i nie cudować tym bardziej ,że z alternatora ,ze względu na poślizg paska wskazania są mniej wiarygodne .

Edytowano przez DarekD

zetorki12    1998

Ja swoją pradniczkę naprawiłem , na razie działa . Myślałem że jest jakaś tania alternatywa . B)

DarekD    56
Napisano (edytowany)

miałeś na 3 czy 2 piny ?

Tania alternatywa to poszukać w ogłoszeniach -trafiają się okazje

Edytowano przez DarekD

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

większość,starych  alternatorów  nie ma wyprowadzonego zacisku W (choć to nie żadna filozofia ) .

Policzyć koszt "bezawaryjnego" ( :D ) modułu  i koszt  rozebrania alternatora   to lepiej kupić gotową prądniczkę i nie cudować tym bardziej ,że z alternatora ,ze względu na poślizg paska wskazania są mniej wiarygodne    

Wystarczy niewielka rezystancja na złączach i obroty nadawane przez tachoprądniczkę są znacznie zaniżone. A na sygnał z alternatora nie ma wpływu żadna rezystancja połączeń. Ale każdy robi jak mu wygodnie.

DarekD    56

nie widzę tu żadnej różnicy w ilości połączeń w jednym i drugim  sposobie odczytu  mających wpływ na wskazania ,

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ty nie widzisz, ale różnica jest zasadnicza, bo w przypadku alternatora nie mierzy się napięcia...

DarekD    56

dobra ,bo widzę ,że nie będzie końca Twoich mądrości -niewielka rezystancja na złączach a co za tym idzie błędne wskazania tachometru mogą doprowadzić do niewyobrażalnych zafałoszowań pomiaru :o

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie będę ci tłumaczył, bo i tak nie zrozumiesz jak to działa, ale na początku to ty próbowałeś udowodnić wyższość prądniczki nad odczytem z alternatora, a jest dokładnie odwrotnie.

DarekD    56
Napisano (edytowany)

wiem,posiadłeś wiedzę tajemną i chcesz się każdemu pochwalić ale nie tą wiedzą a tajemnicą której nikomu z nas nie ujawnisz .

Nie odwracaj kota ogonem - Ty zacząłeś udowadniać wyższość swojego  ,bezawaryjnego modułu .

Elektrotechniki uczyłem się przez trzy lata w technikum elektronicznym więc Twoje wykłady zbędne jak z resztą dla reszty użytkowników tego forum

Edytowano przez DarekD

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakbyś się uczył, to byś wiedział co jest bardziej awaryjne: układ elektroniczny, czy mechaniczny. To raz. A dwa to wiedziałbyś też, który pomiar jest obarczony większym błędem: analogowy pomiar napięcia, czy cyfrowy pomiar częstotliwości.

DarekD    56

Kolego, na tym forum ,w tym temacie nikt nie będzie wnikał w takie pier---ły ,  bo nikt nie będzie rozprawiał który pomiar obarczony jest większym błędem .

Problem był z właściwym doborem licznika do prądniczki a Ty czepiasz się pinów i wciągasz jałową dyskusję

zetorki12    1998
Napisano (edytowany)

Hmm...  Ciekawe czemu nie bryluje na forach , w których spotkał by sobie podobnych (wykształcenie) , tylko wali mądrościami na AF , gdzie 90% użytkowników nie ma pojęcia o co mu chodzi ? B) :rolleyes:

Edytowano przez zetorki12

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A skąd wiesz, że nie ma mnie na innych forach?

Kolego, na tym forum ,w tym temacie nikt nie będzie wnikał w takie pier---ły ,  bo nikt nie będzie rozprawiał który pomiar obarczony jest większym błędem .
Problem był z właściwym doborem licznika do prądniczki a Ty czepiasz się pinów i wciągasz jałową dyskusję

Przypadkiem nie ty zacząłeś wnikać pisząc, że pomiar na alternatorze ma większy błąd z powodu poślizgu?

zetorki12    1998

Fakt , masz rację nie wiem . Ale mam prośbę , jak masz ochotę coś podpowiedzieć to rób to w bardziej przystępny sposób .

DarekD    56

tak ,częstotliwość prądu generowanego przez alternator jest wciąż jednakowa niezależnie od poslizgu na pasku , a na sprzęgniętej "sztywno"  z wałkiem rozrządu prądniczce już nie :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle, że w przypadku prądniczki nie chodzi o częstotliwość... A to jest kolosalna różnica...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tam mierzone jest napięcie, więc logiczne jest, że każda rezystancja "po drodze" powoduje błędy pomiaru.

ptaszyna    125

Spieracie się co lepsze: "masło maślane, czy maślane masło" ;) . A ja powiem z doświadczenia (choć jestem laikiem) że obydwie metody pomiaru są obarczone błędem (mierzone niezależnym tachometrem). Ważnym szczegółem w obrotomierzach z alternatora jest to że jest potencjometr do kalibracji i można to synchronizować dokładnie, nie wiem czy jest w wersji z prądniczki. Kolejnym atutem na korzyść alternatora jest to że taki układ jest po prostu tańszy. Dlatego od jakiegoś czasu nawet w Zetorach obrotomierz jest na alternatorze. Jak to się mówi "panowie luzujcie majty" bo nie ma o co bić piany :D .

DarekD    56

post był z 5 maja ,a Ten po miesiącu się doliczył no oczywiście jego ma być na wierzchu - :D
 ,"zetorki12" trafne spostrzeżenie !!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maciek
      Macie styczność z ciągnikami Valmet seri 8xxx, jak u nich z awariami ,dostępnością i cenami części zamiennych?
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez Mateusz_320
      Witam panowie mam problem w swoim zetorze 5211 91r obrotomierz pokazuje tylko obroty silnika a niestety moto godzin nie nabija długi czas. Pomoże ktoś? 
    • Przez BARTOLA
      witam posiadam zetora 7011  z tylnymi kołami o rozmiarze 13.6-36 i mam takowy problem ze przy orce z pługami 3 skibowymi ma słabą przyczepność i troche brakuje mu mocy zastanawiam sie nad zmiana kół na rozmiar 28  czy coś da ta zamiana?  słyszałem ze koła od c360  bedą pasować  ktos coś pomoże w tym temacie?  
    • Przez skok
      Witam
      Mam zetora 12145 turbo i chce kupić do niego głebosza 5 łap na zabezpieczeniu kołkowym ziemia 3i 4 klasa płasko głebokosc pracy ok. 50 cm
      czy ten ciągnik da sobie z nim rade ????