Skocz do zawartości
bartekm66

licznik motogodzin obrotomierz zetor serii 50xx- 70xx

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotr6991z    3

Witam.

U mnie niedawno przestał działać obrotomierz, motogodzin nabił tylko 1600 od nowości i potem przestał liczyć. Licznik jest dobry, po podłączeniu do działającej prądniczki wszytko działa, obrotomierz i mtg. Sprawdziłem i okazało się, że prądniczka nie działa więc ją rozebrałem. Okazało się że wirnik się okręca na tym wałku i dlatego (prawdopodobnie) nie chodzi obrotomierz. A co z motogodzinami bo tam wszystko wydaje się być w porządku. A  Czy w tej prądniczce ma być olej?

zetorki12    2378

Oleju raczej nie powinno być . Za obroty odpowiedzialny jest taki - jak to nazwać - stycznik który porusza krzywka i on właśnie się obłamuje . Gdzieś na AF są zdjęcia jak to naprawić . Mi udało się nareperować , wybił już 116 Mtg od naprawy.

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotr6991z    3

Dzięki za odpowiedź w takim razie będę musiał dokładnie to umyć i kupić nowy uszczelniacz.

Edytowano przez Piotr6991z

DarekD    59

stycznik opdowiada za motogodziny ,a działa na zasadzie łączenia licznika z masą ciągnika

nowy

lisos13    0

Witam! U mnie w zetorku 5011 występuje taki problem, ze ogólnie motogodziny liczy, ale obroty także pokazuje ale znacznie zaniżone. Gdzie może tkwic problem?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W nadajniku obrotów, w liczniku lub w połączeniach. W ogóle sprawdziłeś cokolwiek samemu?

lisos13    0

Sprawdzałem przewody są ok. Podczas pracy zauważyłem że obrotomierz zaczął szaleć, po chwili zauważyłem na obrotomierzu spadek obrotów lecz obroty silnika były na jednym poziomie. Masa też jest ok.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to teraz sprawdź czy z prądniczki wychodzi prawidłowy sygnał.

witam wszystkich.

będąc zmęczony kiepską jakością i częstymi awariami liczników na linkę do ursusa postanowiłem przy okazji odnawiania ciągnika założyć w nim elektroniczny licznik obrotów i mtg. Nie mogąc nigdzie znaleźć takiego licznika jak montowano oryginalnie zakupiłem licznik zetora na 3 piny i prądniczkę na 2 piny ale po podłączeniu wszystkiego i odpaleniu okazuje się że licznik zawyża obroty ponieważ silnik prawie gaśnie a na zegarze jest 1000 obrotów wciskając gaz do połowy licznik się zamyka. zegar sprawdziłem w ursusie 1634 i obroty pokazuje tak jak powinien ale wskazówka od czasu do czasu podskoczy ponieważ tam jest napęd na 3 piny. czy fabrycznie nowa prądniczka zakupiona w sklepie może nie działać prawidłowo i czy zawyżone obroty mogą być spowodowane prądniczką? zamiesciłem temat w dziale zetora ponieważ zegar i naped jest od zetora

DarekD    59
Napisano (edytowany)

właśnie z tym się ostanio bawiłem,więc sprawa wygląda następująco.   Występuje kilka rodzajów tych zegarów : na 4 piny z prądniczką 3 pinową , licznik na 3 piny  prądniczka na 2 i licznik na 3 piny a impulsy zlicza nie z prądniczki a z wyjścia "W " w alternatorze .

Oryginalne zegary to zegary węgierskie ( wcześniej z logiem "Ganz " teraz KMGY -producent ten sam ) . Węgierskiej Prądniczki na 2 piny nie dostaniesz ( tak mówią ) jest tylko zamiennik (ponoć angielski ) -z czego to wynika (może cena ) -nie wiem ?

Może masz licznik zkalibrowany pod alternator i są takie wskazania po podłączeniu pod prądniczkę ?

Podłączałem zegar pod alternator  to zawyżał 2 krotnie  obroty -na prądniczce wskazuje dobrze .

Jak wskazuje dobrze w 1634 a jest czujnik na 3 piny to coś tu jest nie tak -licznik z trzema wyjściami nie może zadziałać na takiej prądniczce !!!

Jedna wytwarza prąd stały  druga prąd zmienny !!!

Jeśli dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź to masz zegar starszego typu pod czujnik z trzema wyjściami

Edytowano przez DarekD

nowy

licznik i prądniczkę mam węgierską KMGY licznik na 3 piny a napęd na 2 mój licznik podłączyłem pod prądniczkę w 1634 pod pin M i obroty pokazywał tak jak oryginalny zegar z ursusa ,

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zegar i prądniczka ma mieć taki sam nr i wtedy wszystko będzie działać. Prądniczki różnią się tym, że jedna ma wyprowadzoną masę, a druga nie, masa jest wtedy na korpusie. Działa każda z każdym zegarem, tylko nie pokazuje prawidłowo obrotów, dlatego mają mieć takie same numery. I przestańcie pisać "dwa piny", "trzy piny" itp. bo każdy z nich ma oznaczenie i to jest najbardziej istotne, tzn. jakie wyjścia ma prądniczka i jakie wejścia ma zegar. 

tak tylko że kolego Elektrotechnik jadąc do jakiegokolwiek sklepu z częściami do maszyn rolniczych mówią że są tylko 2 typy prądniczek na 3 i na 2 piny nigdzie nie znajdziesz prądniczki o takim numerze jak jest licznik

DarekD    59
Napisano (edytowany)

kolego "Elektrotechnik " to nie wszystko ! Prądniczki różnią się nie tylko wyprowadzeniem masy ale także rodzajem wytwarzanego prądu a ta starszego typu na 3 piny ma odzdzielny ,mechanizm służący do liczenia motogodzin.

Posługiwanie się nazwą "piny " ma w tym przypadku zasadnicze znaczenie służące do identyfikacji tych elementów ,a dostępne w handlu  prądniczki na 2 piny nie posiadają żadnych oznaczeń wsuwek ani numerów identyfikacyjnych !!!

Edytowano przez DarekD

nowy

ja zakupiłem licznik i napęd firmy KMGY i mam wszystkie oznaczenia i numery ale nie mam pojęcia dlaczego to u mnie nie gra

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

,a dostępne w handlu  prądniczki na 2 piny nie posiadają żadnych oznaczeń wsuwek ani numerów identyfikacyjnych !!!

Proszę: http://www.sklep.mizar.com.pl/images/watermark/wpx_2801145d546008f1f90874c1ff0608ca.jpg Twoja pradniczka "na dwa piny". Widać numery na korpusie i oznaczenia zacisków. Tutaj następna "na dwa piny" (swoją drogą taką nazwę może wymyślić ktoś kto nie ma bladego pojęcia o tym co pisze) z wyraźnym numerem. http://agromasklep.pl/sklep/img/p/3882-2943-thickbox.jpg Więc nie pisz bzdur, że nie posiadają oznaczeń.

napisałem wyżej że zestaw który ja zakupiłem ma wszystkie numery i oznaczenia ale nie występują prądniczki i zegary o tych samych numerach.Nazwa na 2 czy na 3 piny nie jest wymyslona przez osoby z forum tylko w większości sklepów występują takie nazwy

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli masz różne numery, to nie ma prawa dobrze działać. Jeżeli masz KMGY to na 100% występują takie same numery. Chodzi o trzy ostatnie cyfry numeru.

będąc nawet dzisiaj w kilku sklepach i mają tylko dwa typy prądniczek na 2 i na 3 piny a zegary również różnią się numerami między sobą ponieważ ten sam typ licznika ale inne prędkości i już jest inna końcówka numeru

DarekD    59
Napisano (edytowany)

Proszę: http://www.sklep.mizar.com.pl/images/watermark/wpx_2801145d546008f1f90874c1ff0608ca.jpg Twoja pradniczka "na dwa piny". Widać numery na korpusie i oznaczenia zacisków. Tutaj następna "na dwa piny" (swoją drogą taką nazwę może wymyślić ktoś kto nie ma bladego pojęcia o tym co pisze) z wyraźnym numerem. http://agromasklep.pl/sklep/img/p/3882-2943-thickbox.jpg Więc nie pisz bzdur, że nie posiadają oznaczeń.

Ty piszesz bzdury !!!! Prądniczka na dwa piny (oryginalna i zamiennik ) wygląda zupełnie inaczej niż na twoich zdjęciach  :http://www.wszystko.pl/produkty/pradniczka-zamiennik-62455708-64801151,803,70920. Fabrycznie montowana ma oznaczenia a dostępna jako część zamienna nie posiada ŻADNYCH oznaczeń . Z Twoich zdjęć ,tak domniemuję bo pierwszy raz taki wynalazek widzę , jak jeden z zacisków nie idzie do masy , to jest pod obrotomierz starego typu gdzie licznik i wskaźnik obrotów są niezależnie sterowane

I na przyszłość ,Kolego , waż słowa zanim cokolwiek napiszesz ,tym bardziej ,że czepiasz się słówek które nie mają znaczenia dla zwykłych użytkowników  (zresztą nie jeden Ci już na to zwrócił uwagę )!!!!!

Edytowano przez DarekD

nowy

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja zawsze montowałem te z moich linków i nigdy nie musiałem zakładać tematów, że coś nie działa.

DarekD    59

coś za dużo ich nie zamontowałeś z tego postu wnioskuję :D

nowy

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No za dużo nie, bo jak mam montować awaryjną prądniczkę, to wolę podłączyć do obrotomierza sygnał z alternatora i po problemie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cineek
      Witam Oglądałem dziś MF 6180 w dość przystępnej cenie, ale nie działa w nim obrotomierz (tzn. podczas pracy silnika obrotomierz wskakuje pomiędzy 5 a 10) Mam pytanie czy liczy mth? Właściciel twierdził że w większości nie działa, ale rzekomo liczy mth. Jak to mozna naprawić i czy rzeczywiście liczy moto-godziny? Pozdrawiam
    • Przez lemysz1
      Witam. Mam problem, poniewaz od pewnego czasu przestały działać mi halogeny na dachu oraz nie działa obrotomierz(mth liczy normalnie). Bezpieczniki są ok (przynajmniej te które znalazłem, żarówki też ok. Jak włącze światła to normalnie wszystko sie podświetla na tabeli przełączników tam gdzie włącza sie halogeny, ale jak włącze to nie działają. Cóz może być przyczyna? Może ma jeszcze gdzieś schowane bezpieczniki? Pozdrawiam
    • Przez Cineek
      Witam, ostatnio rozkręciłem licznik od 6180 i mam pytanie co to jest z tyłu?
    • Przez maciek
      Macie styczność z ciągnikami Valmet seri 8xxx, jak u nich z awariami ,dostępnością i cenami części zamiennych?
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?